• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Dick noževe koristim a aku pilu lastin rep za rezat na polovice i kosti.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Koristim samo Giesser...živim nedaleko od Dickove tvornice i Giesserove tvornice,kupovao sam prije oboje...Giesser mi se pokazao boljim tako da sam ostao samo na njima.

Ove godine ći prvi put poloviti sabljastom pilom,kupljena bas ekstra za to,moram jos otići uzeti list za kosti. Operirao sam rame pa ne ide više lupanje dvoručnom satarom.

Kod šogora se već 3-4 godine tako svinja rasjeca.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
I ja bi probao sa pilom...da olakšamo posao

Jel imate kakve futrole za noževe? Nešto kao opasač
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
@Fendt939 sa aku pilom ide super, da ne reklamiram firmu ali ja sa jednom baterijom od 3ah mogu bez problema 3 svinje prerezati napol, rebra i kosti za juhu. Godina to već koristimo, prije sam koristio običnu električnu ali sad imam aku pa ona sve odrađiva. Samo koristim bi- metal pile i pazim da baš po zubima ne prođe jer to ju uništava.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Moram si naručiti takvu, kod nas nisam vidio takvu u zagorju, a dok nije sezona kolinja bome ni ne razmišljam o tome da si ju nabavim.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki da pitam jer se smije u autu voziti sirovo meso? Npr kupim pajceka u Vinkovcima i dole ga razdelam i natovarim u auto komade i vozim doma? Ili se nesme to.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Ja sam vozio masu puta,nikad ništa.
Par puta su nas i zaustavili,ništa.
Kad je sezona klanja pol Slavonije voza polutke,nisam nikad čuo da je netko imao problema zbog toga.

Cak sam vozio i zamrznuto za DE,u prijenosnim hladnjacima.

Nisam niti jednom imao problem.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Jel ima itko mješalicu za meso?? Kako ste zadovoljni,koliko ste platili??
Može slika...razmišljam da si kupim pa gledam ima ih od 2500kn na dalje...različite izvedbe "noža" pa me zanima koji je dobar.
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
72
Pred dva tjedna kupljena P-35, Protok Vinkovci pa ćemo vidjeti kako će se pokazati za kojih mjesec dana. 3600 kn
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Imam ja, ali sam ju sam radio. 40 kg stane, da nisam imao materijal ne bi bilo previše računice ići ju raditi. Ove dvije godine izmiješala je valjda par tona svima i bili su zadovoljni svi.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Kakav ti je oblik "noža" koji okreće meso?

Šogor ima rađenu od "vrapca",(građevinske dizalice,"nož" je plosnati,dok ovu što ja gledam ima oblik kao ta protokova,okrugli "nož" sa kuglama na krajevima.

Šogorov dobro mješa,malo je slab motor,ali ide. Vrti u oba smjera.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Slično ko protok, nađem sliku pa postavim, ja sam stavio masivni reduktor i trofazni motor. Imam oko 60 okretaja i radi super. Isto sam na krajeve šipki postavio kugle.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
E super,hvala. To me i zanimalo,da znam jel takav oblik mješa dobro.

Onda nemam šta razmišljati...uzimam.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
E to je to,tako ima i ova što bih uzeo,skoro identično. 2500kn sa plastičnom posudom,3200kn sa inox.


Jel netko radio domaću "buđolu"?
Netko mi je pričao da radi,meso napaca u komadu pa izreže na kockice,točnije na kvadrove,poput kutije šibica,leđnu slaninu na tanke trakice pa topom puni u plastična crijeva fi100 i 120. I ispadne poput buđole.

E sad se ja ne mogu sjetiti tko mi je to pričao da ga ispitam detaljnije. Pa ako je netko radio nek podjeli što i kako.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Kako raditi cvarke van sezone, da uvjek imas svjeze spremljene? Mogucnoste pripreme vani jedina opcija balkon ili kuhinji. Radi se o nejmackoj, znaci plin ili khinja na pec sto mi se ne svidja, I sad drugo trebam naci odgovarajucu slaninu, koliko ce biti dobre ove iz mesnice vise bijele ili da trazim na frami od sttarijih svinja, krmace i sl
 

Najnoviji postovi

Na vrh