• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Probaj, nebu ti žal. Samo treba pripaziti da se ne presuši.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Stigla ljuta mašina... Zelsius 7L...
Za tih 115€ koliko košta je odlično obrađen i napravljen. Očekivao sam lošiju završnu obradu.

Dolazi sa 4 dihtunga,nalom četkicom za čistiti nastavke,4 nastavka 38,32,22 i 16mm.
Cijena 115€ za ovu verziju sa kombinacijom inoxa i crne boje,135€ sve od inoxa.

Najmanji nastavak na slici je 10mm,naručen ekstra od Beeketala za 10€...inače,koliko vidim sad top je identičan Beeketalovom koji sam uzimao od susjeda,uspoređivao sam i slike,vjerovatno isti kinez pravi oba,jer isti su u detalj. Samo ovaj je jeftiniji za 35 € od Beeketala...i ima ovu crnu verziju koja mi je ljepsa od Beeketal crvene.🤣😜
 

Prilozi

  • 20201116_153610.jpg
    20201116_153610.jpg
    48 KB · Pregleda: 30
  • 20201116_153917.jpg
    20201116_153917.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 30

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Stigla ljuta mašina... Zelsius 7L...
Za tih 115€ koliko košta je odlično obrađen i napravljen. Očekivao sam lošiju završnu obradu.

Dolazi sa 4 dihtunga,nalom četkicom za čistiti nastavke,4 nastavka 38,32,22 i 16mm.
Cijena 115€ za ovu verziju sa kombinacijom inoxa i crne boje,135€ sve od inoxa.

Najmanji nastavak na slici je 10mm,naručen ekstra od Beeketala za 10€...inače,koliko vidim sad top je identičan Beeketalovom koji sam uzimao od susjeda,uspoređivao sam i slike,vjerovatno isti kinez pravi oba,jer isti su u detalj. Samo ovaj je jeftiniji za 35 € od Beeketala...i ima ovu crnu verziju koja mi je ljepsa od Beeketal crvene.🤣😜
I meni danas stigla isto od 7 litara za 114,95 eura, cijela od inoxa s 5 nasatvaka. Iz Češke bez greške... Manuell Elektrisch Wurstfüller 3-15L Wurstpresse Wurstfüllmaschine Wurstmaschine | eBay
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Taj iz Češke sam gledao i ja,ali nije bila dostupna verzija od 7L,a i upitna situacija sa reklamacijom u Češku,pa na kraju se odlučio na ovaj Zelsius.

Iako sad tražim nastavak od 25-26mm za kupiti...treba mi za ćevape.

Beeketal osim sto je skuplji ima i plastične nastavke,a to sam htio izbjeći,radije metalni.
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Taj iz Češke sam gledao i ja,ali nije bila dostupna verzija od 7L,a i upitna situacija sa reklamacijom u Češku,pa na kraju se odlučio na ovaj Zelsius.

Iako sad tražim nastavak od 25-26mm za kupiti...treba mi za ćevape.
Nema upitne situacije ako kupuješ preko Ebaya..možeš vratit proizvod naravno uz trošak prodavatelja,možeš tražit djelomičan povrat novca.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Čajnu ja radim ovako...prošle godine sam recept dobio od kolege bhorv,pa sam ga malo prilagodio po svom ukusu...

Čajne -
Sol - 1.8%
Papar bijeli - 0.4%
Papar crni - 0.2%
Šećer - 0.5%
Piment - 0.3%
Kim -0.3%
Papar u zrnu po želji
Češnjak po želji
2dcl bijelog vina
2dcl čaja od prokuhanih feferona i lovora(stavim u pola litre vode 7-8 listova lovora i 5-6 zelenih ljutih feferona pa kad dobro prokuha,pustim da se ohladi i uzmem 2dcl,znači skuham čaj od to dvoje).

Za ćevape ja uzmem jednaku količinu svinjetine,junetine i janjetine i nešto malo goveđeg loja...sameljem,začinim sa soli,paprom i češnjakom,1dcl mineralne,dobro izmješam,ostavim 24h u hladnjaku,onda dodam malo sode bikarbone i još jednom dobro izmješam i formiram ćevape.

Prije sam radio bez svinjetine,ali ovako dobijem malo veću količinu za malo love.
I češnjak stavljam jer ga ja volim,inače ne ide...i ja ga stavljam skroz malo.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Vidim da sam zaboravio napisati za čajnu...
60% svinjetina(plećka)
30% junetina(but)
10% leđne slanine

Radio sam prošle godine sebi,šogoru,puncu,badži kao i svojima Švabama sa posla,svima je bila dobra.
Inače djeca mi ne jedu kulen i kulenove seke,a ovo tamane ko ludi.
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Vidim da sam zaboravio napisati za čajnu...
60% svinjetina(plećka)
30% junetina(but)
10% leđne slanine

Radio sam prošle godine sebi,šogoru,puncu,badži kao i svojima Švabama sa posla,svima je bila dobra.
Inače djeca mi ne jedu kulen i kulenove seke,a ovo tamane ko ludi.
Pitanjce...na koju šrajbu meljete meso? Sve na istu ili? Za čajnu sam čuo neke informacije da meso mora biti malo smrznuto i na šrajbu 4mm...
Pa me zanima kako vi meljete..
Danke! :D
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Meljeo sam na šesticu za čajnu jer sam posuđivao mašinu i to je bila najmanja šajba,ali sam ga protjerao dvaput kroz mašinu.
Ove godine ide na malo manju šajbu 4,8mm jer sad imam svoju mašinu i imam trojku ,4,8,šesticu,osmicu,desetku i dvanaestku,trojka mi se čini premala pa ću na tu 4,8. Pa cu vidjeti kako će biti,da tjeram dvaput kroz masinu ili možda da dio sameljem na trojku.

Meso nisam nikad smrzavao iako sam čuo i ja te priče.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,117
Da li netko od vas šuri svinje tako da preko svinje stavi neku staru deku ili sl. i onda po deki poljeva vodom,vidio sam to na yt ali ne mogu naći video
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Hoću si uzeti omamljivač za svinje,onaj na struju.

Ima netko da podjeli iskustva,neće me spizditi struja koristeći to??
Kako se radi s tim uopće?
Jel ga ostavljate skroz uključenog ili povremeno ga ugasite da se gica koprca malo da izbaci krv?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Imam ja to, neće te struja osim ak zabiješ sebi u nogu hehe...

Samo zabodeš i ostaviš upaljeno dok ne izdahne
 

Najnoviji postovi

Na vrh