• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Imam pitanje vezano za papriku.
Dali možete preporučit nekog proizvođača paprike u Slavoniji.
Kažu da je Baranjska dobra,dali neko ima iskustva.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ništa posebno..1% ljute domaće Slavonske paprike,voda od ocijeđenog češnjaka, malo šečera i 2,2% soli, ostalo svinjsko meso.
Nadam se da je greška u tipkanju jer s 1% ljute paprike ne bi bile jestive,ide 0,25-0,3% ovisno o ljutini
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ovisi koja paprika. Sestra radi sa ljutom šafranovom paprikom 1%. Mi smo lani stavljali domaću 0,8%, a predlani smo isto domaću stavljali 0,4 %. Ove od predlani su bogami bile ljute ali su se najbolje i pojele 😂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Imam pitanje vezano za papriku.
Dali možete preporučit nekog proizvođača paprike u Slavoniji.
Kažu da je Baranjska dobra,dali neko ima iskustva.
Ja sam naručio preko fejsa od jedne gospođe iz Vukovara
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Joj dečki jedva čekam da nas pusti ovo sve, pa da se i ja uhvatim klanja i da se pomalo to rješava u veselju i radosti s rodbinom i prijateljima. Ove godine nakon 5 godina bez vlastitog uzgoja tri komada čekaju na obradu, a znali smo uzgojit i po 7-8 komada, je da smo mi svih ovih 5 godina kupovali po 2 komada kod mog kuma i bilo je to odlično meso jer on ne tovi već isto kupi u 3-4mjesecu i drži do 12 mjeseca, ali ovaj put je to moje i sreći nema kraja.
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Hvala mtd001, i ja kupujem svuda okolo, nekad bude bolja nekad lošija. Možda ima neko da je ove godine uzimao ljutu i slatku od kvalitetnih proizvođača iz Slavonije i Baranje da je zadovoljan s kvalitetom pa da predloži ili stavi broj telefona.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Malivuk,ja od ove gospođe naručujem,ima slatke,blage i ljute paprike,a mislim da ima i tucane
 

Prilozi

  • IMG_20201206_181738.jpg
    IMG_20201206_181738.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 21

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,117
Marić iz Vrbanje ima odličnu papriku,ja ju par godina koristim, imaš na fejsu upisi marićeva najbolja slavonska ili na njuškalu,a kod punca smo koristili od kisa iz bezdana
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Kiki96,​

kak kačite te polovice? Imate neku čistu drvenu ploču na podu kaj se polegnu po podu prije vješanja, ili se ručno dižu jedna po jedna?
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Marić iz Vrbanje ima odličnu papriku,ja ju par godina koristim, imaš na fejsu upisi marićeva najbolja slavonska ili na njuškalu,a kod punca smo koristili od kisa iz bezdana
Hvala,čuo sam za Marića ali nisam imao priliku probati,vidjet kakve je boje.
ovu iz bezdana sam koristio.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Nadam se da je greška u tipkanju jer s 1% ljute paprike ne bi bile jestive,ide 0,25-0,3% ovisno o ljutini
Nije greška..na 30 kg mesa dodano je još pola Trinidad Scorpion...možda satru Covid..
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76

Kiki96,​

kak kačite te polovice? Imate neku čistu drvenu ploču na podu kaj se polegnu po podu prije vješanja, ili se ručno dižu jedna po jedna?
Iz korita se svinja diže na onu vitlo dizalicu, vidi se kuka u kadru..
Na toj kuki je zakačena poprečna štanga iste namjene ko i na traktoru, a kad je svinja na pol, dođe se s traktorom blizu i prekače se polovice na drugu štangu, neko malo pomore od ispod, ili se druge kuke postave ko na ovim vanjskim polovicama jer su bile malo teže/duže pa smo niže postavili di je jače i sigurnije.
Kroz nekih 2mj skoro svakodnevno se jako puno komada na taj način napravi kod suseda kaj nam je delal. Do sad nije bilo polovica na podu ili da je nedaj Bože nekaj popustilo, tak da funkcionira :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh