• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znači, ipak je potrebna fizička snaga da se premjesti.

Ove godine sam prvi put premještal s nosača na flašencugu, na lance koji su visjeli na mjestima gdje su bile zahaklane kuke na nosaču. Dodatnim haklima sam povezal hakle koji su u nogama i lance. Hakli su klasični "S" kakve prodaju po sajmovima. Kad sam spustil nosač koji je na flašencugu, polovice su ostale visjeti na lancima. Možda je zeru sporije, ali bez ikakvog fizičkog naprezanja (najveće je objesiti flašencug na gredu).
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja danas kupil u konzumu malo mesa, al meni bu dost, za svoj gušt mi bude kad nisam ovo leto imal svoje, kupil 4 table špeka, carsko, 2 vratine po 5kg,i 20kil lopatice za kobase. Sad upravo napacal suhi pac, a kobase idu sutra u proizvodnju.













 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
To meso za kobasice pojačaj s malo slanine tako će se presušiti to je samo meso.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Mene je ovo koštalo 890 kuna, e sad još moram kupiti meso za u škrinju. Neznam dal budem neku polovicu ili isto ovak.
Ak mislis kupovati u ducanu, je na kraju koju kunu vise od drugih marketa, al barem je valjda frisko, a ne vise put smrzavano ko zna od kud..

Inace je OPG Mario Trbusic dobio nagradu za najbolji opg kod nas, zlatni oskar ili tak nesto, ima oko 200 krmaca na jako modernoj farmi u Bedekovcini..
 

Prilozi

  • 20201208_170210.jpg
    20201208_170210.jpg
    26 KB · Pregleda: 33
Posljednje uređivanje:

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ima i jeftinije po 13 kn polovica isto domaća roba, Alen Barić ( "Praseći butik") a ima i mogućnost dostave
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Svakako dobra info, ja sam se samo nadovezao zbog Konzuma..
Za trgocentar znam da ima dobre robe, ali nemaju uvijek domaće, uzimali smo godinama table carskog za dim preko jednog tu našeg koji je šef unutra pa javi kad je kakva roba.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
1.8% soli
0.3% do 0.5% ljute paprike, slatke paprike po želji,ona je samo da se dobije boja.
Bijelog luka pola šake, za 20kg mesa.

Šajba 0.8 i jedno 6 dimova.
Eto tak mi napravio bratić od mame, oni tak rade u okolici Vinkovaca.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
To bude slabo slano, a ljuto ovisi kakva je paprika, pazi se na tlak 🤭
Iz ovak domaćih recepata je mjera oko 2.2% soli, negde do 2.5% ak su za kuhanje..
Kolko vremenski budu na dimu, 6x kolko sati?
Mi smo kobase i salame podimili kroz dva dana laganog dima.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Mi pravimo 1.8-1.9% spli, paprika 0.6%, a ako je jako ljuta onda malo manje.
U kulen stavljamo 0.8%
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Vjerujem da je to od područja do područja pa se recepti razlikuju u određenim postocima i začinima, al bitno da se na kraju sve pojede :D
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Naravno da je Slavonska najbolja,kvalitetno meso dobra paprika i klima. Dobar tek
 

Najnoviji postovi

Na vrh