• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel se tko zapital od kud naziv pušnica? Možda su nekad pušili unutra pa je bilo dosta dima za podimiti. :hahah:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Kod nas roba ide prema kraju😆Doduše pospremilo se štogod u škrinju jer nebi sve sad pojeli a presušilo bi se vani.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Meni se čini da su se meni kobase malo presušile, neki dan ih zvakumiral, al trebal sam ih prije, sad mi baš žal. Pazil ali evo kak me ta korona pogodina opće zaboravil na njih, e sad dal buju kaj omekšale kad ih odvakumiram? Mislim da nebuju, ha?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Dimim meso u ovom boxu na piljevinu. Nisam nikako zadovoljan, meso ne prima miris dima, 3x sam vec dimo, samo malo se osjeti. Imam osjecaj da piljevina ne daje jaku aromu kao bukova drva ili j problem u ovoj spravi.. Jos mi se ugasi, a nije mi bas blizu ici kontrolirati.
[ 20210205_162348.jpg $_59 (10).jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Daj buš zamazal špeka... uglavnom sušili smo kupovni uz naš domaći, stajao je koji dan duže u pacu od domaćeg i slaniji je. Kaže stari da bi mu 10 dana trebalo bit dosta u pacu.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Obično se dosoli ako se na mesu vidi razlika u boji, tj ako tabla špeka ima flekove gdje nije uhvatila sol ali ako je jednolična boja nema potrebe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Malo prije probal špek jesti, i odličan je al po meni je previše mesnati a bogme i pošteno slan,
A ti njega reži s druge strane, a ovu ostavi nama koji volimo BK i BM robu ;)

Sad, za ovu godinu bu takav kakav je ali bitno da su se tebi okusi vratili (y)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Je okus je skoro tu skroz, al njuh još nije, nerem skužit kak diši. 😶
Ja više volim onakvog kak stari ljudi zovu "sopun" zdraviji je za kolersterol. 🙂
 

Najnoviji postovi

Na vrh