• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
A da, skupa je, a i rijetka za pronači na prodaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Kolko bu me to pak koštalo ako njega pošaljem.....
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
Kako nije nikakva? A što laktobakterije papaju? Kad se dodaje šećer, laktobakterije imaju više hrane, bolje rade i meso bude rahlije i kompaktinije te se snižava i pH vrijednost u kobasicama, što ujedno smanjuje razvoj patogeih bakterija...služi još i za zadržavanje crvenkaste boje mesa...tko ne voli stavljati nitritnu sol, stavlja šećer za boju...a tko stavlja puno paprike, zna koja je boja :D :D
Za tu stvar se onda dodaje glukoza a ne kuhinjski šećer
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
Kaj more smetati žlica kuhinjskog šećera na 15-20 kg mesa?
Na tu količinu mesa apsolutno ne. Šećer se stavlja da se dobije boja. Mi ne koristimo crvenu papriku, pa umjesto toga stavimo jednu do dvije žlice šećera.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Mi se još uvijek držimo stare tradicije.
vrlo teško jer nemaš ako nemaš orginalnu sortu. onda prije su svinje cijelu godinu bile vani pa su se puno šetale. dans su cijelo vrijeme zatvorene. prije su se svinje hranile raznovrsno(šta si imao to je jela). repa buče žitarice krumpiri kuhano napoj mlijeko i ono sve što su svinje iskopale svojim nosičima na svojim šetnjicama. znam da je djed kada je klao po selima tamo 1950 govorio najveće prase je imalo 100-120 kila. i to je prase imalo po par godina . nitko nije klao ove današnje turbo godišnjake (danas sused kupi odojkeu 6-7 mjesecu za dan republike preko 200 kil ima) koji se samo hrani žitarice koncentrat soja i šta ja znam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh