• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kontrolna tijela u RH-imaju li iste kriterije?,vaša iskustva

A

alana

Guest
trenutno u RH imamo 8 kontrolnih tijela za eko proizvodnju
čini mi se da baš i nemaju iste kriterije, pa me zanima kakva su vaša iskustva s njima:icon_eyes:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,518
pa po pitanju cijene certificiranja su prilično suglasni...:icon_cool:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pa nitko baš ne mijenja kontrolna tijela, dosta ide po mjestu stanovanja.
Bio sam u Karlovcu prošle zime na predavanju o eko voćarstvu ( totalni debakl), bila je tamo gospođa iz HŠ koje u Karlovcu vrše eko nadzor. Nije mi baš izgledala upućena u tematiku tj. za mene glavni problem ( moj ego to nije mogao podnjet :D: ) je bio što su me ona i pojedinci počeli tablat da "eko" i "bio" nije isto. Nakon toga sam se ustao i prošao. Da sam bio pametan prošao bih nakon 10 minuta kao i gospodin iz Hrvatskih voda kad je vidio ekipu i o čemu se tu radi.

P.S. Mene nadgleda PES, ja zadovoljan. Al im se i krvi napijem kroz sezonu... :) Direktor mi je već na speed dial.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Oni iz Bukovlja su neozbiljni, par mjeseci sam cekao ponudu i nisam je ni dobio, a za PES sam samo pohvale cuo, a i tako mi se cine iz dosadasnjih kontakata. Cijena ovisi o udaljenosti, cjenik imas na njihovoj stranici, pa si izracunas.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
čini mi se da baš i nemaju iste kriterije

Sad opet čitam pa mi nije jasno o kakvim kriterijima pričamo? Mislim, sve je zakonski propisano, ne izmišljaju nadzorne stanice propise.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja sam počeo sa Bioinspektom- vrlo stručni i korektni, ali bili su dosta skupi. Nakon par godina tražio sam smanjenje cijene, kako nisu prihvatili, a još nisam imao nikakav urod, pa ni prihod prešao sam u 1. ekološku koji su ponudili duplo nižu cijenu i prva god. ok, a onda gazda Fucijaš lažovčina na n potenciju zavlačio me mjesecima, na kraju sam ga skoro morao tužit za povrat uplaćenih sredstava.
Htio sam se vratiti u Bioinspekt, al je kod gazde Berislava proradila taština, pa je odbio, nisam htio tjerat mak na konac (zakonski to zapravo ne može odbiti, budući da nemam nikakvih dugovanja, ali eto...)
Sada sam 2 god kod Trgoinvesta- tako-tako, naj veći + imaju jednu simpatičnu kontrolorku.:drink::icon_pidu::8):
 

Yeti

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
7
Meni su u nadzoru Hrvatske šume 3.godinu i nemam nikakvih zamjerki - susretljivi su, profesionalni i spremni pomoći savjetom. U početku je bilo nekih sitnih primjedbi, uglavnom zbog mog neznanja, ali greške gledam ne ponavljati i za sad je sve ok. Što se tiče cijene, nisam ih u startu ni uspoređivao jer su mi rekli da je kod svih otprilike isto - ja za 2 ha platim cca 1100-1200 kn po kontroli.
 

anosh

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
1
Izvrstan opis dizajna u permakulturi i šumskim vrtovima. Imate u seriji 5 ili šest video zapisa, vrijedi pogledati.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Hrvatske Šume - imponira stručnost i susretljivost. Uvijek na raspolaganju, prihvatljiva cijena, razgranata mreža.
Za preporučiti.
 
Na vrh