• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

konverzija pluga 2x12" u podrivac

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ovak, u nabavci sam svas aparata, bez toga nejde. neki mma inverter za 4mm elektrode.
jedna od stvari koje bi probao sloziti je podrivac od pluga 2x12" jer oranje moja zemlja nebu vise vidla.
kada odsarafim dasku i ostane mi konstrukcija s nosacima kako najlakse od toga doci do podrivaca na 70-80cm dubine? ne znam jel ima gdje kupiti dobro tijelo koje bi se pripasalo na nosac daske ili moram dati raditi na cnc?
slike pluga i nadam se gotovog projekta cu staviti naknadno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisi li malo previše optimističan ako misliš s okvirom od pluga 2x12" vući podrivač na 70-80 cm? Kaj imaš tak laganu zemlju?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Zemlja je vec ispodrivana velikim maseyem. Sada je takva da ju i moja.masa utaba.
S ovime bi to samo odrzavao, npr da popravim utabanu zemlju od guma traktora nakon spricanja, tanjuranja i tak...makar i u dva prolaza...
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
I ja slično razmišljam. da se od pluga to napravit, a sam kljun ima za kupiti. dobar okvir malo improvizacije i opleti.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Na ovako nesto se pri tome mislilo?

244s9jt.jpg
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
I ja slično razmišljam. da se od pluga to napravit, a sam kljun ima za kupiti. dobar okvir malo improvizacije i opleti.
gdje ima kljun za kupiti i kakav?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovo je od bagera ali foler misli na kljun original od podrivaca,,,
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
U Olt -u to zovu rovila ima i Agroservis proizvodnja iz Virovitice. probaj kod njih možda bi prodali kompletno radno tijelo podrivača.ako ne upali to uvijek imaš opciju fleksa pločevina švajs aparat
 
Na vrh