• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Što je dozvoljeno Jupiteru (Bogu), nije i volu. Stara rimska poslovica.

Vrli stožer ne razlikuje bitno, već administrativno mijenjaju nečije sudbine.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Ja kad prejdem rasadnik palim aplikaciju u koju imam spremljen riječnik stranih riječi da bi se mogel sporazumjeti s ljudima iz tvog kraja.
Če peš vu metropolu, ti morti ovo pomogne!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
capak pustio probni balon...zatvaranje šoping centara... 🤭
al bu dobil po pačkima...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,702
Ja sam se danas vozio pokraj McDonald'sa u VŽ, gledam stoje ljudi na pločniku i kroz šalter na prozoru uzimaju "robu", nemam pojma da li je hrana ili napitak, zapravo svejedno. To je dakle po korona propisima dopustivo. Istovremeno nije dopustivo proči čovjeku autom kroz šator i preuzeti 2 kave za van. Pa tko je tu lud i tko tu koga hebe??? Ja nisam za takvu ne poštenu provedbu "zaštitnih mjera". Neka bude mjera, ali i reda, ovo je nered, najblaže rečeno.

Ujedno poštovani kolege forumaši:
Znate one dosta poznate stihove: "hajdmo u Varaždin"... Ako Vas put ovih dana baš mora donesti u VŽ, znajte unaprijed, da ako ste u centru Grada, ta ako Vas "stisne", za fiziološku potrebu, e pa nebudete se imali kamo zaletjeti, da si "olakšate" nevolju. Jednostavno, naš dragi gradonačelnik do dana današnjeg nije izgradio niti jedan javni WC u centru grada. Uvijek je on nalazio opravdanja, da je centar pun ugostiteljskih lokala, te da se uvijek možete koristiti njihovim WC-om. E pa sada ga je korona razotkrila, svi su lokali zatvoreni, a Vas ako na ulici stisne, možete trkom na Varaždinski plac (tržnicu) ili na drugi kraj u podrum podzemne garaže, pod uvjetom, "da ste na vrijeme krenuli" i da imate na raspolaganju kovanice 2 HRK za plac, ili 5 HRK za pišanje u podzemnoj garaži. Ukoliko ste malo kasnije startali, ili ako nemate kovanice u pripremi, onda bi mogli imati "loš dan", te popišane ili us*ane pete cipela. (Možete se eventualno jedino zaletjeti u gradsku viječnicu na korzu i eventualno se tamo olakšati, a i trebalo bi napraviti baš tako...)

Slično tome ako ste mislili šopingirati, onda se prvo raspitajte da možda trgovački centar nema sanitarni čvor u sklopu kafića pored njega, jer i taj je zatvoren, pa da ne bi bilo nevolje.

Znam ružna tema, samo ju je korona opet izgurala u prvi plan, a VŽ gradonačelnik ju godinama gura pod tepih, kao i bale smeća, kao i "Kučansku rampu", kao i bezbroj nekih drugih bolnih problema...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prijatelj plus, naj se sekirati, danas sam se spominal sa jednim primarijusom, doktorom inžinjerom, i profesorom na medicinskom fakultetu i lepo mi je rekel da bumo svi kad tad dobili koronu, mislim nije to niš novo kaj nisam znal, al mi je on to stručno objasnil, i onda mi veli nemoj se zamarati, ja njemu velim kak sam sigurno prebolil ili ju upravo imam, a zval me da mu zamjenim ulje i filtere na traktoru koji je 98 godište a ima 13 radni vur, traktor je same, opće me nije dozivljaval kak sam ja zabrinut, njega mući kaj ima traktor a nema cajta niš snjim delati, al isto ima neke svoje formule kolko ulje gubi kad traktor stoji godinama, a samo ga pali, pa jel ga je potrebno mjenjat ili ne ak samo tu i tam ga zapali. Pa me pita nakon kolko godina se gubi kakvoća antifriza, e onda sam se tebe sjetil, al moj odgovor mu je bil, gle očeš da sve hitim van ili buš ga ostavil nutra mada traktor niš ne dela nek ga tu i tam zapali. I naravno sve sam hitil van jer neznam tvoju čarobnu formulu, da sam imal cajt bi ti pisal da mi zračunaš, kolko ga je potrebno hitit van, da bi dobil minus 24,do 5., onda opet ja njega pitam za koronu, a on meni zapjeval" zagorci smo ljudi pravi, kaj nam pak moreju. "

Uglavo poanta bi bila kak bude bude, protiv toga nemremo.

U to ima jedna za sve nas.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,702
Kupljenec, "dva smo svijeta različita". Ja bi jako rado znao kako je moj zaista dobar kolega s posla znao spojiti zajedno 2 pločice aluminijskog lima, odnio je to sa sobom u grob. Bilo nas je oko njega puno, zaista puno. Često nas je u tren oka znao s tim zainteresirati, njega više nema, a ja i dalje za to sa svojom pameti nisam sposoban, niti još desetak vrsnih majstora iz iste tadašnje radione. (Oprosti, ti možda nisi sposoban shvatiti onu malu "mrvu znanja više" koju ja znam o antifrizima. Žao mi je.) Ovdje su trebali biti problemi koje nam radi korona, mene antifriz več godinama ne hebe kao sada tebe - oprosti. Rado bi ti čak bio pokazao kako smo to tada realizirali i učinili jako jednostavnim, ali ti se doista sada trudiš od mene praviti bedaka. Hvala. Tebi za razmišljanje: znaš li kako su nekada, mala djeca u školi računala na pernicama, s onom tablicom množenja koju si okretao za nazovimo ga gumb sa strane, ili si ti ipak novo, novo, novo vrijeme???
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prijatelj pa niko ne dela bedaka, nek ti velim kak sam se danas tebe sjetil😉ali bolje da sam tiho jer si krivo to shvatil, a to mi nije bil cilj. Mene korona muči a ne altifriz.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Prijatelj plus, naj se sekirati, danas sam se spominal sa jednim primarijusom, doktorom inžinjerom, i profesorom na medicinskom fakultetu i lepo mi je rekel da bumo svi kad tad dobili koronu, mislim nije to niš novo kaj nisam znal, al mi je on to stručno objasnil, i onda mi veli nemoj se zamarati, ja njemu velim kak sam sigurno prebolil ili ju upravo imam, a zval me da mu zamjenim ulje i filtere na traktoru koji je 98 godište a ima 13 radni vur, traktor je same, opće me nije dozivljaval kak sam ja zabrinut, njega mući kaj ima traktor a nema cajta niš snjim delati, al isto ima neke svoje formule kolko ulje gubi kad traktor stoji godinama, a samo ga pali, pa jel ga je potrebno mjenjat ili ne ak samo tu i tam ga zapali. Pa me pita nakon kolko godina se gubi kakvoća antifriza, e onda sam se tebe sjetil, al moj odgovor mu je bil, gle očeš da sve hitim van ili buš ga ostavil nutra mada traktor niš ne dela nek ga tu i tam zapali. I naravno sve sam hitil van jer neznam tvoju čarobnu formulu, da sam imal cajt bi ti pisal da mi zračunaš, kolko ga je potrebno hitit van, da bi dobil minus 24,do 5., onda opet ja njega pitam za koronu, a on meni zapjeval" zagorci smo ljudi pravi, kaj nam pak moreju. "

Uglavo poanta bi bila kak bude bude, protiv toga nemremo.

U to ima jedna za sve nas.

Dobro ti je rekel . I dobro si napisal. On se razume u koronu ti u trakotr , on zna da bumo to svi dobili prije il kasnije , a ti u antifriuz i uljia da bu treba prije ili kasnije zamjenit.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo i Goran Lauc okrenuo plocu(24 sata),spasava kozu jer uvidja da se plandemiji nazire kraj.Priznaje da zatvaranje ne pomaze vec odmaze,da je najvaznije jacati imunitet a strah da je veoma poguban.
A sta radi nas stozer,dajte se zapitajte,dali nam utjeruje strah ili nam pomaze sa savjetima i objavama ozbiljnih strucnjaka.
Opet cu biti dosadan,ljudi ne bojte se i jacajte imunitet,dijelite dobronamjerne savjete,posjecujte starije kojima je potrebna topla ljudska rijec,to im je najveci lijek a ne lupocet da sve rjesava.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,702

Nama se zna dogoditi da odemo obiteljski na nekakav planinarski izlet svi zajedno s unucima.
Sin i snaha rade i žive u ZG.
I da ja sad želim spojiti ugodno s korisnim, pa posjetim s "trenutno raspoloživim" :) unucima njih u ZG i onda odem s unucima na izlet na Sljeme, tek toliko da vidim tu novu žičaru i da udahnemo malo friškog zraka na vrhu Sljemena. Dođem s djecom gore i nemam im gdje kupiti niti čaj???!!!
Za to su zaslužni SVI oni kojima ništa tuđe nije sveto, a tuđa je ovaj put naša potreba za malo običnog toplog čaja za djecu, na vrhu brijega.

Ostavljam svakome onome tko ovo čita da sam usporedi: da li je fotografiranje ispred kućice s malo kuhanog vina čisti promašaj, idiotski i/ili kretenski potez i dno dna od samopromocije, ili je to samo bio lukavi potez u detekciji unutarnjeg državnog neprijatelja, od jedne osobe, "još kao jučer" kandidata da postane naš gospodar života i smrti, u vidu Predsjednika HR Vlade. "Zbog sprječavanja korone" su zatvorili SVE mogućnosti da običan građanin negdje popije kavu, čaj ili kuhano vino, ili da nekamo ode na nazovimo pristojan WC u sklopu lokala, bolje bi bilo da zatvore u nekakav seljački svinjac "sve one koji rade zlo i nered svojim sugrađanima, svojom samo promocijom". Nekako sam uvjeren da ona serija glup i gluplji je mila majka prema našim "mogućnostima"...
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Znaš onu reklamu: Smrdi, smrdi, užasno smrdi...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na početku sam pratil tu stranicu, ali sam ubrzo prestal. Nije prezentirano po mojem ukusu.
Podaci koji se prezentiraju moraju biti točni i potpuni. Ako nisu potpuni, čak i točni podatki iskrivljuju sliku.
O nelogičnostima vladinih poteza skrivenih iza stožera je već puno napisano, a svakim danom su nelogičnosti sve veće. Samo prvih 10-20 dana su izjave i poduzete mjere stožera bile logične s obzirom na to koliko se znalo o virusu. Nakon toga je počelo postepeno uplitanje politike. OK, nek bu kak veli politika, ali nek se ne skriva iza stožera i nek preuzme punu odgovornost za učinjeno, odnosno neučinjeno. Kad je koja odluka slučajno dobra, zaslužna je vlada, a ako nije onda je "zaslužan" stožer. Nemam baš nekog povjerenja u izjave ljudi kojima egzistencija zavisi od onih koje bi trebali kritizirati. Razumijem ih, ali ne odobravam takav rad.
Po meni je to dovelo do toga da, u nedostatku potpunih istinitih podataka, svatko od nas donosi svoj sud prema dijelu podataka za koje procijeni da su možda točni. Posljedice prezentiranja nepotpunih podataka i načinom njihove prezentacije, su nažalost vidljive u preopterećenom zdravstvenom sustavu.
Nemojmo paničariti, ali shvatimo da je opasnost stvarna i budimo oprezni. Poštujmo maksimalno mjere distance i higijene ruku uz maske gdje se ne može ostvariti distanca pa buju se stvari polako počele odvijati na bolje.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Nama se zna dogoditi da odemo obiteljski na nekakav planinarski izlet svi zajedno s unucima.
Sin i snaha rade i žive u ZG.
Svašta! Ma kaj se ima vama bilo kaj događati! :mad:
Vi kmetovi feudalca Č/Č nemate kaj izvoljevati i putovati van feudalnog posjeda!:hahah:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,702
iwanho, bez brige, nemam ti ja baš nikakve panike, to možda ti sad meni i ne budeš vjerovao, ali bude se našao i netko, tko me malo bolje poznaje, svaki taj zna da govorim istinu.

Lee, tvoje su "usporedbe s feudalizmom" ovaj put zapravo još malo i preblage, jer uvijek oni mogu nama skuhati i gore, nego što trenutno je... Oni su ti naše zlo i naopako...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Vi kmetovi feudalca Č/Č nemate kaj izvoljevati i putovati van feudalnog posjeda!:hahah:
Nismo više kmetovi. Lee, pa gdje ti živiš???
Napredovali smo: sad smo stoka sitnog zuba ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

plus,​

nisam mislil na tebe, ali ima takvih, kao i onih kojima je svejedno, bez empatije prema drugima.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Nismo više kmetovi. Lee, pa gdje ti živiš???
Napredovali smo: sad smo stoka sitnog zuba ;)
A jebat ga, Švabo me kresnul!:cry: Sem pozabil!

plus,​

nisam mislil na tebe, ali ima takvih, kao i onih kojima je svejedno, bez empatije prema drugima.
Kaj svejedno?
Ak imam ja, buš dobil i ti!:hahah: Pa makar i od mene!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj ne vidiš da je ipak svejedno, jel bum dobil od koga drugog ili od tebe. :hahah:
A da ti nije svejedno, onda bi se potrudil da ne dobim od tebe, ili da dobim baš od tebe. ;)

Znaš kaj je najgore. Nekoga zaraziš jer si negativan, i on ti nemre dojti na sprovod jer je pozitivan. :LOL:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh