• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosnja sa Tomom?

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
Pozdrav ekipa, koliko vam vremenski treba da iskosite 1 ha sa bocnom kosom na Tomici? Za baliranje,znaci visoka trava, 7 i 8 mjesec.I ako mozete napisati s kojim modelom Tome kosite? Koliko dugo kosite,a koliko ga odmarate da se ne pregrije? Zahvaljujem na odgovorima
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Moj radi sa frezom ili malcerom po 3-4 sata pa ugasim dok dotočim goriva, popišam se i napojim, onda opt 3,4,5 sati i nema govora o pregrijavanju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tomo i pregrijavanje je nepoznat pojam , naravno ako je sustav hlađenja održavan
 

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
sa PE-18 pola hektara pokosim za oko 2 sata, odmaramo se kad je gotovo
Kojom brzinom kosis?_

tomo i pregrijavanje je nepoznat pojam , naravno ako je sustav hlađenja održavan
Nisam nikad radio sa njim ljeti, po velikim vrucinama, tak da ne znam kako se ponasa, pa pitam, radim s njim samo u proljece i jesen
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
većinom kosim u drugoj sporoj jer je ipak to slab traktorčić pa da manje pati

može i u brzoj ali to je veća muka za mene i njega ( ovisi o godini jer trava nije uvjek jednako gusta, zna biti mekša....... sve se osjeti na ovih nejakih 18 KS )
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Moj je 731 i kada se radi u sred ljeta nema problema, radi preko cijelog dana.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ima tko kakvu preopruku za roto malčer? kosio bi se vinograd svakih dva tjedna, a imam i par livada koje bi jednom u dva mjeseca pokosio :)
do nekih 6000 kn
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
1m ti je oko 4000 kn i ti će odraraditi taj posao

na Plešivici ih radi čovjek i nešto je jeftiniji od ovih sa njuškala
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Nesto mi je prico kolega za njega, posto smo mi iz okolice samobora pa je cuo za njega. Imas broj mozda i kakvu sliku?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Da li netko ima kontakt od tog majstora što pravi roto kose, ili preporuka neke druge kose za tomu? Usput, što znači da se kosa može prikopčati na stari ili novi tip tome, koji su to novi i u čemu je konkretno razlika?
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ja sam kupio roto kosu od firme Mega-ing, i odlicna je. A razlika u kopcanju na novi i stari tip TVa je u tome da se na stari tip kopca u dvije tocke (normalno donja hidraulika i toplink), a na novijim tipovima se kopca u tri tocke. Iako sam ja na svom 523 napravio preinaku tak da imam kopcanje u 3 tocke

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pošto si kupio 419 imaš vjerojatno stari tip kopčanja u 2 točke osim ako to prijašnji vlasnik nije prepravio u 3 točke (kopčanje u 3 točke imaju serije 7 i 8 ). Isto tako trebaš inverziju za kardan osim ako ju nije stari vlasnik stavio.
S obzirom da imaš 419 najveći roto malčer što možeš pogonit je od 1m, mislim da je to ujedno i najmanji koji se proizvodi. Uzmi Meg-ing ili Strojometal Faić.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Ovako to kod mene izgleda, jel mi možete sad potvrditi da je to "stari tip"?
d52f0ad95c49696a071b07069207e34e.jpg
5b03ff22e0b6c5c56cb92bd83ddf5d1e.jpg
25641031d6601a68351d9db8800dff81.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Je stari tip na četiri vijaka.
Ima i adapter kupit za novi tip (standardni izlaz kardana.

Ili inverzija jedan se vrtilijevo drugi desno (standardni izlaz kardana)
 
Posljednje uređivanje:

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Ja sam kupio roto kosu od firme Mega-ing, i odlicna je.

Pogledao sam video kako kosiš, lijepo. To mi znači treba. Jel se uz tu kosu dobija i kardan ili se to kupuje posebno? I ako nije problem da mi dojaviš cijenu koliko je bila, računam da bih to uzeo tek na proljeće pa da znam do tad spremiti novce.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Pa odlično izgleda taj tvoj Tomica, samo pomalo.:icon_thumright:
 
Na vrh