• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krivo gorivo u motorku i trimer

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Prije tjedan dana sam natočil motorku s gorivom, motorka je iz Pevexa, radila je ok. I neće upalit, verglam i verglam i neće. Nikak mi ni bilo jasno.
Danas sam natočil trimer s istim gorivom, trimer star godinu dana, nije puno radil....i ista priča, ni blizu da ga upalim.
I tek tada mi je na pamet palo da sam vjerojatno kupil dizel umjesto benzina, može biti da sam se na benzinskoj zamislil i kupil dizel jer sam u isto vrijeme točil i auto.
Ispraznil sam gorivo iz trimera i motorke i sutra bum natočil mješavinu, pa me interesira treba li još nešto obaviti ili samo verglam ko lud dok ne uhvati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Samo verglaj (kurblaj) progurala bu ona to i dalje samo gas
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
A kaj je moguće da ak sam napravil mješavinu s dizelom ...baš ni malo ne primi, ono da zavrti malo pa zadimi pa se zgasi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Misliš ako si u dizel dodal ulje?
Onda se nebu ni nakašljala.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
@MUHA Da, ja sam dodal ulje da napravim mješavinu po specifikaciji trimera i motorke (otprilike isti omjer). Al sam ju očito napravil s dizelom, jer nemoguće je da dva skoro nova stroja ne rade iz čista mira nakon kaj sam ih natankal s tim.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,989
Pa jebemu prosipaj malo i vidi jel benzil ili dizel...

A možda si zaboravio sipati ulje u benzin.

Kupi aspen da se malo oporave strojevi 🤣
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Ne znam prepoznat kaj je dizel a kaj benzin. Pogotovo sad kad je nutra i ulje za dvotaktne.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,989
Sipaj u času. Baci upaljenu šibicu unutra. Ako plane benzin je. Ako se ugasi dizel je.

Dizel je mastan i ne mirisi i ostaje i ne hlapi.

Benzin miriši puno jače i hlapi i lako je zapaljiv.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da si ušparaš ruke i leđa, svječka dolje i bubni malo mešunga direkt u cilindar, ako ima puNpicu - napumpaj i probaj, mora se javiti, privrneš svječicu rukom i po potrebi ponoviš da se ne ubijaš. Po svršetku defektaže, jope zavrni kako spada i teraj!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ajde jedna pametna

sad kad se lee probudi bude link o miniranom bankomatu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Prije tjedan dana sam natočil motorku s gorivom, motorka je iz Pevexa, radila je ok. I neće upalit, verglam i verglam i neće. Nikak mi ni bilo jasno.
Danas sam natočil trimer s istim gorivom, trimer star godinu dana, nije puno radil....i ista priča, ni blizu da ga upalim.
I tek tada mi je na pamet palo da sam vjerojatno kupil dizel umjesto benzina, može biti da sam se na benzinskoj zamislil i kupil dizel jer sam u isto vrijeme točil i auto.
Ispraznil sam gorivo iz trimera i motorke i sutra bum natočil mješavinu, pa me interesira treba li još nešto obaviti ili samo verglam ko lud dok ne uhvati?
E za ovo je stvarno bila velika sila da otvaraš novu temu! Trebao si otvoriti dvi nove teme jednu pod naslovom "trimer koji ide na diesel" i drugu "Nova motorna pila na diesel".

Baš si mi dao dobru ideju da ja isto tako otvorim novu temu pod naslovom " zašto neće upaliti trimer , a nasuo san mu malo vode"!

Bravo zaja!(y):coffee:
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
E za ovo je stvarno bila velika sila da otvaraš novu temu! Trebao si otvoriti dvi nove teme jednu pod naslovom "trimer koji ide na diesel" i drugu "Nova motorna pila na diesel".

Baš si mi dao dobru ideju da ja isto tako otvorim novu temu pod naslovom " zašto neće upaliti trimer , a nasuo san mu malo vode"!

Bravo zaja!(y):coffee:
Dobro prihvaćam kritiku, gdje misliš da sam trebao to objaviti, prošao sam malo po forumu ali nisam našao gdje da ubacim to pitanje?

Edit: Čini mi se da sam našao, mislio si na "Pogonska goriva i maziva"?
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Nemas brige, kad natocis mjesavinu radit ce.
Imao sam isti slucaj.
Imoci prst u gorivo. Ako ispari i prst je suh onda je benzin a ako ostanu masni prsti onda je dizel
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ne znam prepoznat kaj je dizel a kaj benzin. Pogotovo sad kad je nutra i ulje za dvotaktne.
Ovo spada u vrhunsku, prvoaprilsku podvalu. Nema kaj i uspio si zakuriti 🤣🤓👍👌
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
@plus Ma ozbiljno, kad stavim nutra dvotaktol više ne kužim kaj je kaj. :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Dobro prihvaćam kritiku, gdje misliš da sam trebao to objaviti, prošao sam malo po forumu ali nisam našao gdje da ubacim to pitanje?

Edit: Čini mi se da sam našao, mislio si na "Pogonska goriva i maziva"?
E baš si mene našao da ti sugeriram i tražim prikladnu temu za tvoj post.

Od prvoga dana kad sam se prijavio na ovaj forum pa do dana današnjeg, glavna mi je intencija bila spamanje i samo spamanje!:LOL:

Samo za usporedbu jedna zanimljiva tema, od zanimljivog člana, a kako ne bi bilo zanimljivo ako je član nezanimljiv, a ima ih još brdo.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
ajde jedna pametna

sad kad se lee probudi bude link o miniranom bankomatu
To kaj ti lomiš amburatore ni moja krivica, odvadi mišike 😂😂 BTW nesum te ja teral na to, ja sam samo rekao svoje iskustvo, a ti si taj koji je sjebao 🤪🤣
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj briješ ..ti si jedini dal pravo rješenje..

Možda je trebalo pisati jedina pameta u temi ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh