• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpirova zlatica

golmar

Novi član
Tu od
6 Lip 2022
Poruka
2
Pozdrav,
Molim preporuku za insekticid protiv krumpirove zlatice.
Mospilan vise nije djelotvoran.
Hvala
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Boxer, Fastac, Rotor

Sva 3 imaju različitu aktivnu tvar, a također različitu od Mospilana.

Čisto jedna informacija, rezistentnost se razvija tako što se umjesto preporučene doze, ista pojača za duplo ili troduplo.

Ne može kukac biti mrtviji već što je, dakle držati se preporučene doze i do rezistentnosti će dolaziti puno puno sporije.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Boxer, Fastac, Rotor

Sva 3 imaju različitu aktivnu tvar, a također različitu od Mospilana.

Čisto jedna informacija, rezistentnost se razvija tako što se umjesto preporučene doze, ista pojača za duplo ili troduplo.

Ne može kukac biti mrtviji već što je, dakle držati se preporučene doze i do rezistentnosti će dolaziti puno puno sporije.
isto tako do pojave rezistentnosti dolazi ako stalno na istoj površini koristimo istu djelatnu tvar...ako si stalno tukao samo Mospilanom, nemaš se čemu čuditi što 38 generacija zlatice to sad shvaća kao sirup protiv kašlja... 🤭
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Upravo tako, zato sam i naveo da su sve različite aktivne tvari.

Ali ne znam koliko puta sam bio u poljoapoteci kada ljudi uzimaju Mospilan i kaže mu se da ide vrećica na 10L, a on kaže; "Onda ja stavim na 5L i to će je utamanit sigurno" 😅
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Meni je agronomica objasnila da sva sredstva dozirati po uputama proizvođača. Bilo insekticidi,fungicidi,nebitno. Veli da je i njima u interesu prodati veće količine ,ali ako piše npr 200gr na 100 lit,onda nije na 60 ili 70. U protivnom dolazi do prezasićene otopine i smanjenog učinka
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a koliko litara vode se potroši po kvadratnom metru...ili 100 kvadrata, ili 1000...
izmjera da ide paketić otrova na 10 litri vode tak malo znači...oćeš li pošpricat s time 10 kvadrata ili 1000? :unsure:
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Zavisi koju ti početnu brzinu žena vdrapi 🤭
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije insekticid, nego herbicid u kuruzi, špricanje aku špricom u trake.

Moja je prošle godine bila blaga i nije mi vdrapila dovolnu početnu brzinu pa sam potrošil skoro 3x više škropiva ispravne koncentracije u odnosu na vodu, nek je normativ za površinu. :( Ove godine je bila bolj pridna, dala mi dobar šus i bil sam tu negde. 🤭
Lani nije bilo nijedne travke, al se kuruza dosta dugo frkala kak da je velika suša, a ove godine se jedan del drača smijal.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zavisi koju ti početnu brzinu žena vdrapi 🤭
Ili da li je na kraju reda na drugoj strani flaša vode ili flaša pive. ;)
Moj muž je pošprical sa 10 ml i 20 litara vode dva reda krumpira po 70 metara dužine, deset metri dužine dva reda pastrnjaka jer je bio pun ušiju - zanimljvo, mrkva pokraj i mahune su bez ušiju, deset ušljivih lubenic i osam tikvica, četerdeset pet paradajzi, to je kaj znam i kaj sam mu naručila, a kako je bilo ušiju i po draču, valjda je ono što je ostalo spičil po draču, a rekel mi je i naj blitvu brati jer sam slučajno i nju potegnul, tak da sada blitvu ne jedemo.
Uglavnom, i zlatice i uši su krknule, a i još dosata toga od letećih insekata krkne od Ampliga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh