• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Procjena Kućište getribe Štore

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav,

Imam jedno puknuto. Ajmo mišljenja o vrijednosti, mogućnosti otkupa, cijeni, zamjenama ??? :icon_pidu:

store-402-404-502-504-kuciste-getribe-puknuto-slaganje-slika-82508119.jpg

store-402-404-502-504-kuciste-getribe-puknuto-slaganje-slika-82508126.jpg

store-402-404-502-504-kuciste-getribe-puknuto-slaganje-slika-82508122.jpg

store-402-404-502-504-kuciste-getribe-puknuto-slaganje-slika-82508125.jpg

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
775
Mislim da budeš najviše dobil po kili, nažalost ne vidim gdje se to može iskoristiti. Tu je bil slab i novi odljevak a kamoli da se ide variti i očekivati da bude nešto od toga.

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ima lik koji ih obrađuje kompletno i daje na njih garanciju 1 godinu. Izrezuje van sve do zida i radi novo. Cijeni 3500kn. Povremeno bude u njuškalu njegov oglas. Radi i za ove u traktor univerzalu. Ako doneseš svoj u ovakvom stanju umanjuje ti još cijenu..

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
775
Zato sam napisal 'mislim'.. po kili..', jer uvijek postoji neko rješenje, iako mi se činilo neisplativim, očito ima nekog tko se pozabavi s time.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
23,878
Odljevak je pretanak za tak mali je promjer prirubnice reduktora. Osim toga, ponekad se otpuste šarafi, kojih i malo ima, pa onda reduktor otkine odljevak.

Ta getriba je napravljena za traktore do 35 ks, davnih 60-tih, a onda su dodavali veće motore...

Bez brige, velik ih broj nije imal problema s tim.
To je nježan traktor, za normalni rad. Divljanje i torture jednostavno nemre izdržati.

P

puknuti

Guest
kad bi bil predimenzioniran bil bi neuništiv , a to nikome ne odgovara .
ovaku pukne svaki 10-ti ili možda 20-ti pa netko zadovoljno trlja rukice

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
24,682
To je najvredniji dio toga traktora, naravno, kad je cijelo.

Ovakvo polomljeno ni kunu po kili, a kad bu zavareno za tih 3500 kuna pitanje je dali se bu ko isprsil s tim novcima. Treba to sve i premetati u drugo kučište, podistancirati i poštelati mjenjač a i to košta... a rezultat je upitan.

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Više je od kunu po kili (ak se ne varam zadnji put je gus/čelik bio 1,2kn :(smirk): )

Vjerojatno i bude ta opcija.

Gle ovoga za 3500 izvlači kaj daje garanciju 1 godinu. Inače kad imam ispravno ide pod suho zlato. Ljudi samo pitaju jel puknuto a ostalo ih ne zanima (pod ostalo mislim cijena) :(y):

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
23,878
A koji je to red veličine?
Kad već imam loš traktor, da bar nabavim još jedno kućište :D:

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Imaš u mojem oglasu cijenu.. trenutno ti nemam ni jednoga kad si baš navalil na kupnju :(grin):

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,638
A koji je to red veličine?
Kad već imam loš traktor, da bar nabavim još jedno kućište :D:

Evo još jednoga kak bi Muhač rekal koji je dočekal priliku da se obmetava sa rezervnim dijelovima, a traktora ima samo u Sloveniji i to kod nekoliko lokalnih pijanaca....

ZJ, sad smo dva, no kod mene je samo želja jer trenutno nedostaje financija. Vjerujem da bu prije traktor išal out, no kad sve sagledam, a kaj onda kupiti, kad me ovaj zadovoljava? Opet sranje koje treba šarafiti?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
23,878
Ma neee.
Pročital sam ovdje na Forumu da ne valja, pa me zato postalo strah...

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Neznam gdje da pitam ali prijatelju bi trebao blok motora za štore 504, jučer je doživio nezgodu ali srećom samo traktor.

Najnoviji postovi

Na vrh