• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2018

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nemogu otvoriti stranicu ali ako su visoki prinosi,ništa čudno..tast je vozio za belje kukuruz i imali su prosjek 14-15 tona po ha...a 500-600m dalje i po 8-9t/ha...gdje je kiša padala tamo je i bilo kukuruze...a izgleda mikrolokacije su bile mjesta gdje je padalo...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je baš u Srbiji su ih pljuvali ove godine ZP bio bolji.
Prozvali ih debakl kukuruzom .
Kws je bio bolji ali s vecom vlagom malo.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ak nije bilo kiše nije bilo ni roda.
Zp siju 3 u metar tak da je rodil, koliko je rodil.:biggrin:
Mikrolokacija, sorta, herbicid, koliko je humusa u zemlji, kondicija zemlje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ak zmoreš cene za Pioneer i Dekalb u Slo.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Pioneer elita 56€ komad do 5 grupe 38€ komad.
dkc od 90 do 110€ velika vreča 50.000 zrna.

kws krabas je 55e dobije se samo tretirano.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kod nas je bilo jeftinije dosta ja sam balasco s mesurolom po 280 kn 25000 zrna bio kupio u Gudovcu
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Da to svake godine na novo vidimo :(rofl):

Kakve su cjene kod vas.

Vidim da u vašim dkc katalogima više nema dkc 4608.:(
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Bez obzira na cijenu sjemena i izbor hibrida ostajem vjeran krabasu i Bc344. Ne sijem puno, a kukuruzom hranim kokoši piliće i malo svinja.
Za ilustraciju imao sam parcelu uz potok i nutrije mi napravile dosta štete, susjedov pionir nisu ni pipnule.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam s Bc344 imal neugodna iskustva. Bila je jako slaba klijavost i posljedično prerijetki sklop (praznine u redu i po nekoliko metara). Te rijetke stabljike su se još lk tome potrgale pod teretom graha. Ove godine sam imal Bc306 i na 10% manjoj površini sam dobil skoro 30 % više klipa (volumno).
Kakvu si razliku imal između Krabasa i Bc344? Razmišljam o promjeni proizvođača sjemena. KWS, Dekalb ili Pioneer?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Sijao sam dosta Bc 344 i nikne mi sav, osim ponegdje uz među kraj zapuštenih parcela fazan izvadi. Prinos super za ovu godinu. Nešto slabiji prinos sam imao nego što je bio P9903, ali zato vlaga puno manja kod Bc-a, no P9903 je bio vrhunski što se tiče prinosa, ali ne zaostaje puno 344 za njim.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Zadovoljan sam i sa krabasom i sa Bc 344 - možda mala prednost krabasu , njega sijem malo više. Oba imaju crvenkasto zrno sa dosta caklavog dijela dobro za perad.Obzirom na dosta sušnu godinu i proljetnu brazdu na kojoj sam u proljeće sa IMT 539 potrgao tanjuraće na pola više sam nego zadovoljan i kvalitetom i prinosom.
Ako hoćeš sigurne kolce za grah posij mikado - to je silažni čvrsti visoki kukuruz.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
MrSima, jesi taj pioneer 9903 skidao u klipu? Ako jesi, je li se kruni puno? Je li mu visoka stabljika? Je li dugo zelen ujesen?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Jesam nešto u klipu, okasnio sam dva tjedna sa berbom i krunio je se, ne pretjerano ali je, za svoju grupu je dosta dugo zelen. A stabljika je neke normalne visine, ni prevelik ni premal. Da ga usporedim sa silažnim hibridom KWS Konsens, kod P9903 bi bilo više mase, barem kod mene na mojoj zemlji.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Mi smo godinama sijali Bc, u zadnjih par godina je loše proklijal i slabo je zišel van, i u sušnim ili godinama s previše vlage smo slabo brali. prošle godine smo prvi put sijali osječke hibride i imali smo zadovoljavajući prinos, bolji od kukuruza sa susjednih parcela. Tak da budemo ove godine isto sijali osječke ako nabavimo sjeme.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Bratko, kakav je krabas? Jel on visok i dugo zelen? Jel se kruni u berbi u klipu? Od kws sam sijal 2376 predlani i rekel sam nikad vise kws. Nicanje nikakvo, vlagu nikad otpustiti, jedino kaj je stabljika bila relativno niska kaj se meni svidja. Ja sam vjeran starom bc 354, ovu jesen je rasturil kak je bil dobar. Ali probal bi i nekaj drugo jer se bojim da bc jednostavno izbaci 354 iz proizvodnje.
Pitam ovak forumase jer mislim da je to najmjerodavnije iskustvo i najrealnije. Ovim katalozima nista ne vjerujem.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Svaki se bude krunio ako bereš u klipu sa 20 i manje posto vlage..tak rade kod nas..čekaju da stabiljka bude već smeđa i bere u klipu i kaže "sranje je taj i taj hibrid sav se kruni",a ja u zrnu brao i 18% vlage ima...sa kwsom sam davno raskrsio i definitivno moja zemlja i kws si ne odgovaraju...nit bilo prinosa(osim kada sam imao austrijsko sjeme,to su se svi čudili kakva je kukuruza bila i kako je nikla i kakvi su bili klipovi),nit je otpustio vlagu(bio je najvlažniji u berbi),jedino šta je bio 100kn jeftiniji od konkurencije ali tih 100kn po vrećici me na kraju koštalo puno više ali eto..znam i ljude koji za kws daju zadnju kap krvi...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh