• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,278
Dali je tko kod nas izašao s cijenama za 2019.

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
334
pozdrav,dali zna tko jel ima gdje nabaviti neki insekticid za tretiranje sjemena kukuruza protiv zicnjaka i ostalih kukaca

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
2,429
Sjeme tretirano gauchom ti ne igra ulogu?
Mislim da ćeš se vise zezati s tretmanom nego da kupiš gotovo tretirano sjeme..

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
2,429
Lani je dekalb bio tretiran force-om i njega nije ništa napadalo...ostala sredstva kao da nisu djelovala,barem u mojoj okolici u razgovoru sa ljudima...

Draško

Član
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
405
Turki, to sam gledao po njihovoj preporuci i tak sam sijao, ali što se je u praksi najbolje pokazalo...iskustvo...

AntonioJD

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
1,777
Ja sam probao jedne godine 17, to je pregusto, a s obzirom da stavljam kukuruz pretežito na jače zemlje i dosta velika gnojidba, sijem sve na 19.
Probao sam i 21, ali 19 cm mi je nekako najbolje i držim se toga, sijem isključivo za proizvodnju zrna.

Ove godine standard kod mene 9911 i 0725, a isprobavam i nešto novije, 5830 od Dekalba.

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
161
Imam ove godine cca 1.5- 2 ha zemlje na koju nemam sto sijati pa razmisljam o kukuruzu. Koja vrsta bi bila najbolja za zrno za prodati i kak se krecu cijene. I dal znate koga na području zagorja da otkupljuje kukuru a tim da si ga sam kombajnira i odvozi ?

mendietta

Član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
88
Pitanje... Naručio sam 9911 ali mi javlja iz poljoapoteke da imaju samo netretiranog i nudi mi PR37N01 tretirani u zamjenu. Da li se isplati zezati s tretiranjem 9911 ili da uzmem ovaj PR tretirani? Sijem prvi put pioneer za berbu u zrnu pa nemam bas iskustva s tim hibridima...

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
2,429
N01 je jedan od najboljih pioneerovih hibrida..nije loša zamjena..

ZGseljak

Aktivni član
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
230
Imam ove godine cca 1.5- 2 ha zemlje na koju nemam sto sijati pa razmisljam o kukuruzu. Koja vrsta bi bila najbolja za zrno za prodati i kak se krecu cijene. I dal znate koga na području zagorja da otkupljuje kukuru a tim da si ga sam kombajnira i odvozi ?
Po meni najlakše buš prodal od BC-a 572, a kaj se tiče cijene ak buš prodaval ujesen (cca 60-70 lipa) ili na proljeće(ja ju prodam po 1.4-1.5kn) vidi si računicu. S tim da ja berem u klipu i do proljeća je u kuružnjaku.

Najnoviji postovi

Na vrh