• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Benassi

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
benassi bl 75 je u pitanju,benzinac,ima tri brzine i rikvec,star je preko 25 godina ali još dere po njivama,samo mi lamela otišla ća...
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
niko ništa nezna di kupiti i koliko košta...a jel ima možda netko takav traktor za dijelove...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To čudo ima običnu centifugalnu spojku, jel.....to ti lako srede u servisima koji koji repariraju lamele...ja znam jednog, al ti je predaleko:mur:...ma mora biti negdje i u tvojoj okolici
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
nema kod mene nikoga tko to popravlja...nije obična to lamela,radi na principu centrifuge...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
ako je centrifugalna, nije nepopravljiva.....ako ti je otišla obloga, to se za 100kn riješi...a ako nema oko tebe(što sumnjam), najlakše ti je onda do trsta ili montfalconea skoknut po novu
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Možeš pitati ove, no nekako nisam siguran......rađe ti ganjaj gde na obali ima netko tko reparira kvačila, kočnice i tako to....
http://www.panex-agm.com/
...imam osjećaj da ti još nisi nisi niti prag prešao u rješavanju tog problema, a gugl ti to i omogućava...
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
kako se ponaša u tvrdoj zemlji? nekako sam skeptičan prema tim njihovim novijim proizvodima, nekako mi izgledaju kao da ih nije volja nit projektirat nego pokelje što stignu. naspram starih bl 75, 85, 105 mi izgleda nježno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ovaj model je sasvim drugačije koncipiran od modela bl 75, 85 105, tako da to uopće nije za uspoređivati. Ovaj nekako izgleda da ima 5 - 6 godina, da li je bilo kakvih problema sa njim ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Star je blizu 10 godina. Problema nije bilo, osim što je otišao neki filter ili šta već ne sjećam se i par puta je pukla kurbla. A radimo s njim dosta, čak za krumpir smo mu napravili "plug" s kojim ogrćemo krumpir. U tvrdoj zemlji skače jbg, ali prodjes par puta i sredi se, ali ipak je to mali kultivator koji nije za neke ozbiljnije radove...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Vjerojatno filter zraka, jer ima suhi filter (uložak papirnati), pa se brzo zaštopa. Dobar je onda kad je toliko izdržao, a bude još kad nije ništa bitnije riknulo. Dobro bi bilo češće čistiti filter ili mijenjati uložak.:icon_thumright:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Kakva je situacija sa remenom i remenicama (da li je bilo problema), i da li ima mogućnost za hod unazad ?:rolleyes:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ima hod unazad. Dvije su rucke gore, jedna za napred i jedna za nazad. I jednom nam je pukao remen veliki preko kojeg ide pogon ili šta vec, promijenili i teraj dalje :). Kad ogrcemo krumpir skinemo produzetke tj. nastavke i okrenemo mocice unutra. I onda je jedan za kultivatorom, a drugi vuče hahahh. Ali bolje nego samom motikom sigurno.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kad frezujes tvrdo skini 1 par motika i teraj na 2 para i ako imas kakav teg stavi na ralo pozadi i manji gas i ide odmah dublje i neskace..Za plug probaj na tockovima i najbrzom brzinom jer i ja sa tim imam problema sa mnogo tezom hondom. Sto god je laksa freza ides sa manjim brojem nosaca sa motikama prvi put pa u prefrezavanju namontiras sve. Mnogo bolje se uradi i netrese po rukama toliko.
 

Najnoviji postovi

Na vrh