• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupio sam IMT 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Svoj stari 533 s jednostepenim kvacilom sam prodal i kupil drugi prije kratkog vremena, pa evo da malo otvorimo temu, da vidite vi tu pilu..

Traktor je 1978. godina De luxe, znaci ima dvostepeno kvacilo i šperu. Placen je 14.750,00 kuna.. :icon_rofl: Znam da je cijena malo cudna ali ako vam nije jasno pogledajte na YTu klip kak Presvetli kupuje kravu i sve vam bu jasno..

Dakle, kupljen je u Kozarevcu kod Kloštra Podravskog od gazde kaj je prvi vlasnik. Motor je navodno slagan prošle godine po rijecima vlasnika, kaj sve tocno ne znam, navodno klipovi, karike, ležajevi, sve osim cilindara, oni su ostali stari... Uglavnom, pali doslovno na zub, cak mogu reci da još nisam videl 533 koji tak dobro pali, hidraulika fino radi, kvacilo je mekano i dobro odvaja. To je kaj se tice mehanike.

Uz njega sam dobil gornju vucu, automatsku donju vucu i Dubravinu bocnu kosu. Plan je prodati kosu i kabinu, i za te pare uz još malo dodatka prirediti traktor da bude ko metak...

Ovak je to izgledalo:

fNVbz.jpg


fN20m.jpg


fNbEc.jpg


Gume su mu dobre, s time da su iza 12.4 - 28, jedino je prednja lijeva celava.

Kad sam ga kupil užasno mu je šteketal fiber pa sam to odmah moral promijeniti. Naravno, kad sam skinul pumpu ustanovil sam da curi semering na njoj i onaj na motoru, pa sam promijenil oba dva:

fNmJN.jpg


Prilikom rastavljanja primjetil sam da je puknut jedan sloj kože na membrani, tak da sam odmah i nju stavil novu:

fN3IV.jpg


fNwvy.jpg


Fiber sam stavil gumeni, sad nema nikakvih zvukova više:

fNOfj.jpg



Volan mu je bil poderan do metala:

fNe5p.jpg


fNiDx.jpg


Nije se dal iscupati uz pomoc radapcigera pa sam ga na kraju otpilil s brusilicom uz konus

fNSl8.jpg


Toliko za danas, biti ce još puno slika dok ga dotjeram da bude po mojim standardima...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Skidanje kabine:

fdWej.jpg


fdnHJ.jpg


fdsFp.jpg



Promijenjil sam ispušnu granu jer je prije bil polomljen auspuh i zavaren. Odmah sam uz put presložil auspuh na dolje:

fdfmx.jpg


fd4d8.jpg


fd8CY.jpg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Cek jel to onaj 533 kaj si stavil slike u onaj forum "IMT 533 I 539" ? Budeš mu metal pokazivač goriva i ostale kerefeke ko na starom 533?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Što ti nije vruće u gumenim čizmama ?:(

Nema mene na slikama

Cek jel to onaj 533 kaj si stavil slike u onaj forum "IMT 533 I 539" ? Budeš mu metal pokazivač goriva i ostale kerefeke ko na starom 533?

Da, stavil budem pokazivac goriva i voltmetar, a sve ostalo budem priredil da bude kak treba..

ja bi izbacil ove fitere goriva , nisu vrijedni muke

Za sad sam ih ostavil, ali možda nije loša ideja
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nisam nikad prije imal IMT s kabinom ali koliko se meni cini to je bilo nešto pripasivano gore jer je kabina bila fiksirana za šunke(pretpostavljam da tak i mora biti), a napred je bila oslonjena na ona dva nosaca kaj drže prednji kraj stepenice i stepenice su bile one obicne kak inace ima 533 bez kabine. Sad jel to original ili ne, nemam pojma, meni izgleda kao da nije.

Oba nosaca su bila vec varene, pretpostavljam da ih je kabina lomila:

fdDVr.jpg


Nosace sam naravno stavil nove;

fdFj9.jpg


Kad je vec rezervar dole, odlucil sam naštelati ventile uz put. Unutra sam našel nekoliko varenih klackalica:

fhWqP.jpg


fhsgg.jpg


Naravno da to nisam mogel gledati jer takve stvari smatram teškim fušerajem i nije mi jasno kak si bilo koji meštar može dozvoliti da nekaj tak radi. Stavljena je nova klavijatura:

fhUB6.jpg


Desno rame od hidraulike je bilo polomljeno, vareno i pojacavano:

fhfXB.jpg


fh8sf.jpg


To mi isto nije jasno kaj trebaš delati i koliko silovati da to potrgaš ali dobro... I onda još ideš to tak švasat a novo rame je 110 kuna. Naravno metnul sam novo:

fhRwM.jpg


Vinta(ne znam kak to ko zove, ali kod nas je tak) je isto nila strgana, iscupana rucka i nije se mogla štelati, i to je sad novo:

fhgoO.jpg
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
...Dakle, kupljen je u Kozarevcu kod Kloštra Podravskog od gazde kaj je prvi vlasnik. Motor je navodno slagan prošle godine po rijecima vlasnika, kaj sve tocno ne znam, navodno klipovi, karike, ležajevi, sve osim cilindara, oni su ostali stari...


Čestitam na kupnji prije svega

ali sve se bojim da je to sve samo fino skrpano, ili zavareno,
jer ako je netko slagao motor prije godinu dana a nije promijenio te klackalice ????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A gle, kad kupiš traktor star 40 godina nikad ne znaš kaj si kupil, ne znaš ni kod onoga kaj je star 10 godina.. Kad vidim te klackalice i ostale stvari kak su "popravljane", da, ne uljeva baš povjerenje da je to slagal neki kvalitetni majstor. Na primjer ova ruka od hidraulike košta 110 kuna nova a oni su ju išli ovak variti, to meni nema smisla. Ista je stvar s klavijaturom. Nova klavijatura se može kupiti za 150 kuna, cemo onda ovakve kemije?? Motor za sad jako dobro radi i pali, i sve ostalo isto, prednji trap je izgleda slagan jer baš nema nekih luftova, kocnice su isto napravljene kak se spada jer sam skidal tromble i provjeraval... U najgorem slucaju taj motor se složi, nije to neka cifra strašna... Sklopovi, ležajevi ventili, vodilice, set dihtunga i nije to tak preskupo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je ruka zavarena , zavarena je možda prije 30 godina kad nije došla 110 kuna i kad je prihod bil runda duhana ili žetva pšenice pa nije bilo novaca za bacanja , također nije bilo antoš trgovine , masive , interneta , a ni foruma itd....da ne nabrajam .
ako je dobro zavarena , još je pojačana ..vjerojatno testirana ..zašto bi je mjenjao .

da vam sad ne pišem kako je čovjek poslan da traži fiber za 533 , čovjek jako dobro zna kaj je značenje riječi fiber a kaj je spojka ..tražio je spojku za boš pumpu ..nije našao sve dok nije tražio fiber .

a o klackalicama je sve več rečeno
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško je shvatiti nekad jer nekad se popravljalo da traje a danas se mijenjaju nekvalitetni dijelovi . Makar su jeftini nekih djelova bolje da nema jer su doslovno repa a ne čelik .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Decki, i moji su imali te traktore "nekad" a i danas ih imaju, i niko nikad nije uspel napraviti takve lomove.. Malo ipak treba pripaziti na stroj a ne z njim delati kak da je od Vodoprivrede.A za te pare ja nebum spovarenu sklepotinu imal na traktoru, ako je ko od vas zainteresiran, menjamo se, vi meni ispravno rame sa svojeg traktora a ja vama ovo povareno i pojacano.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Za ispravnu ruku hidraulika bi se i ja uvjek mjenjal, ali novih bi mi trebal barem 5 komada dati.
Ja sam čovjeku ugradil novu i u krakom roku je imal dvije. Nakon kupovine rabljene više nije bilo problema.
Novi djelovi su katastrofa i bolje popraviti stari nego stavljati novi. Mislim da na to kolege misle i potpuno ih podržavam u tome.


Kak god bilo, Gajtan, svaka čast na viđenom do sada. To če vjerojatno biti još jedna lijepo i dobro izvedena obnovo. Volim to vidjeti, a i napraviti, i jedva čekam vidjeti kak radovi dalje napreduju.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Fala MUHA.

Evo još malo slika.

Kad je vec bilo sve raskopano otvoril sam i volan da vidim kaj ima nutra. Ispustil sam staro ulje, opral sve s benzinom, ispuhal i napunil s tovatnom masti i hipenolom 140.

fhD5J.jpg


fhF7p.jpg


Kocnice su dobro kocile ali sam ih isto otvoril da vidim, sve se fino drži na mjestu, izgleda da su pakne skoro menjane, tak da sam samo ošmirglal pakne i tromble, malo podmazal gibljive djelove i vratil sve nazad..

fonbx.jpg



Odlazak na pranje prije farbanja:

foUEY.jpg


Za pranje sam koristil Super Mafrasol i normalno minivoš.
Nakon toga farbanje:

foRvA.jpg


fo1fw.jpg


foJOD.jpg


foT5h.jpg


forDb.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Odlicna prezentacija. Uzivam ovakve stvari pratiti.

Isprati do kraja!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kak ste obradili šasiju prije farbanja? Jeste brusili kaj il ste samo oprali ?
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Prvo sam ga sparkiral na mjesto di sam ga pral i našprical ga s mafrom, navecer u sumrak, tak je stajal do jutra.. Ujutro sam ga ponovo našprical s mafrom i onda ga s minivošem opral. Nakon toga sam ga ispuhal s kompresorom, pa struganje, di god se kaj moglo ostrugati. Pa opet mafra i pranje. Prije farbanja sam još pregledal di kaj ima, na nekim mjestima skinul hrđu di je bilo i sve premazal sa nekom kemijom kaj jede hrđu. Nakon toga farbanje... E da, i s nitrom sam pral neke djelove koje sam smatral da bi mogli imati kakvih masnoca u tragovima iako je mafra sve živo oprala...

Prekjucer sam promjenil vezni lim jer je imal rupu i sredil sam znak. Pogledajte kak je znak izgledal na haubi:

foVbG.jpg


Pa ovak:

fo20t.jpg


Pa ovak:

fobyr.jpg


I na kraju ovak:

fomJ9.jpg


Nemrem skužiti nikak taj šlamperaj, ak su vec farbali traktor, kaj je tak teško s pik trakom zalijepiti znak(iako bi ga ja skinul), nego ga ovak prešpricati bez veze?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh