• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 588

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ima da, zato kažem da ne mora značiti po limariji da je traktor loš i mehanički.Kad smo išli po prvog Ursusa boja se na njemu nije nikako vidjela od blata a traktor je radio u šumi i samo je vozio prikolicu.
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Pozdrav za sve vukove sa foruma
Ja sam novi na forumu
Inace sam iz cajnica
A zivim u sarajevu
Bavim se cumuranama
Drago mi je da sam postao clan druzine
Duze vrijeme pratim forum...
Ali posto mi je 3g i losa mreza tek sam se sad uspio registrovat..

Pa kako to vec biva odma treba pomoc haha
Rijec je o imt 588 vasa neka iskustva,misljenja
Traktor je sa 3 brzine mjenjacem,radio 2000h
2 vlasnik nema vremena za traktor
Kaze da ne sve u super stanjuvi da radi godisnje 20h s njim ima kabinu
Pitao sam ga za dijelove,posto je to vec "dedo"
Rekao je da sve pase od 577 imt,samo je kod ovog drugaciji motor
Imao sam do sad vladimirac t 25 prodao radi mjenjaca i volana, i tomo vinkovac 418 stara tipa isto me zezali mjenjaci..
Tacnije uzeo sam 2 traktora a nisam prikolicu drva dovukao haha
Nadam se da cu ovde dobiti neku pomoc i napokon se usrecit s traktorom
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Imt mjenjač sa tri brzine teže odlazi tako da te to ne brine. Motor je s44 isto solidan provjeren. Prelistaj imt temu negdje je pisano konkretno o tom modelu traktora
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I reduktor brzih sporih ti je od 5106 jedino bi trebo imat servo volan a to je loše.
Kočnice sigurno loše
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
@mali osim ako nema na neku foru mokre kočnice.., kočnice i suhe posluže samo treba dobro to složiti kada se remontiraju, zamjeniti doslovno sve osim diska(onaj koji se širi) ako je dobar. Inače zahvalne makine koje za vuču trupaca u šumi dušu dale(ak na to misliš pod cumuranama) ;)
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Aha hvala svima na pomoci
Pa da najvise za trupce
Po eto idem putem do sume gdje su sve razvalili duplaci,a ovaj 588 mi se cini dobar jer ima i tezinu i snagu
Za kocnice vlasnik kaze da su dobre i da sve radi super
Ima i kabinu
Rekao mi je da za male pare moze mi srediti i prednji pogon
Sad koliko je to pouzdano nemam pojma
Traktor se nalazi u sarajevu oticu pogledat...
Imao sam s vladimircem t25 bas to,bile mokre kocnice jedna strana,i nije kocila kad sam sklopio
A za dijelve? Kaze da mnogo pase dijelova od 577
@mali osim ako nema na neku foru mokre kočnice.., kočnice i suhe posluže samo treba dobro to složiti kada se remontiraju, zamjeniti doslovno sve osim diska(onaj koji se širi) ako je dobar. Inače zahvalne makine koje za vuču trupaca u šumi dušu dale(ak na to misliš pod cumuranama) ;)

Imt mjenjač sa tri brzine teže odlazi tako da te to ne brine. Motor je s44 isto solidan provjeren. Prelistaj imt temu negdje je pisano konkretno o tom modelu traktora
Trazio sam bas,i kucao na google ima samo 2,3 poruke na forumima,aha znaci mjenjac je pouzdan,a traktor cijeni 2500e sa kabinom
Kad bi dao jos nesto kesa
Sredio bi mi i prednju vucu da imam.
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Ma je ko je mlad ko mi dobar samo deri
Evo link traktora
U naslovu pise da je 577,ali je 588

I reduktor brzih sporih ti je od 5106 jedino bi trebo imat servo volan a to je loše.
Kočnice sigurno loše
I mene kocnice brinu,sta mislis koliko bi kostao komplet remont kocnica,posto bi ja to uradio tamo gdje se i nalazi traktor
Da sam siguran jer je sam u bas brdovitom kraju i nema majstora
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mene oko 300 eura došle rade već tri godine još godinu i trebat će ponovo nisam semeringe mjenjao.
Ima dosta posla oko njih.
Bez dv fali tom traktoru
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Moj tata je 567 platio 2000€ što i nije prevelika razlika naspram tvoje cijene a tvoj je još 10-15ks jači i oko 600-700kg teži!
Pošto veliš da su putevi razvaljeni od isto duplaka traktora tu bi 588 imao isto muke pogotovo ako je na brdu i ako se zablati! Tako da za dodatni prvi pogon palac gore, samo je dosta bitno da je ručno ukapčanje, a ne automatsko ;)
@mali zeznuto je to šta treba pol traktora rasturit da bi zamjenio obični semering ali šta je tu je
EDIT: vidim da ima neku ručicu kod volana, kaj se na tom traktoru može podešavat kut volana??
 
Posljednje uređivanje:

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Pa da,kad covijek sabere rizik,ako si bez kocnica
A tako das malo vise para i sve zamjenis
I miran si ako sve fino uradi
Bolje to,nego da se jede supa na slamku haha
Ja cu odma tamo ako ga pazarim,majstora da to sredi sve kako i treba
Mene oko 300 eura došle rade već tri godine još godinu i trebat će ponovo nisam semeringe mjenjao.
Ima dosta posla oko njih.
Bez dv fali tom traktoru

Moj tata je 567 platio 2000€ što i nije prevelika razlika naspram tvoje cijene a tvoj je još 10-15ks jači i oko 600-700kg teži!
Pošto veliš da su putevi razvaljeni od isto duplaka traktora tu bi 588 imao isto muke pogotovo ako je na brdu i ako se zablati! Tako da za dodatni prvi pogon palac gore, samo je dosta bitno da je ručno ukapčanje, a ne automatsko ;)
@mali zeznuto je to šta treba pol traktora rasturit da bi zamjenio obični semering ali šta je tu je
EDIT: vidim da ima neku ručicu kod volana, kaj se na tom traktoru može podešavat kut volana??
Pa da nije skupo,mislim cijeni on njeg 6500,7000km
Ali kad vidi pare za 5000 je moj
Znas kako je kod mene u selu niko ne radi oko zemlje,sijanja i to,jer teska je zemlja i brdovita, a sav put kroz selo je tvrdi put(makadam) e do sume je ravnica ali su duplaci (same minotarus,torpedo90) dosta razvalili to
Imam brda ali od znaci zemljanog puta sve je ravno,tek onda krece brdo ali tu tegljac ne moze nista jer,kao sto sam napisao kameni je put ako znas na sta mislim kamenit kraj,ovaj mi veli,kaze on vuce u vlaci pet tura od.imt 539,valjda tu donosi ta tezina

A vuca prednja komplet 1000 eura,i sto ti kazes manual ukljucivanje naravno.

Cuo sam da znaju pucati poluosovine na ovim modelima,on kaze nema sanse jer je neki planetarni prenos

A jedan majstor mi kaze moze.puci ako 10000 rh radi i nestane ulja u osovinama,ili lezajevi pupuste.

A za volan nemam pojma moracu pitat
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Sto sta je bio problem kod traktora?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Najviše zbog velike potrošnje.Nije mu mogao nadoliti goriva koliko je trošio,kaže trošio je ko neki kamion
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Aha pa mozda je presao sa nekog manjeg traktora kao 533?
A za sta mu je sluzio,hoce on popiti vec su to ozbiljni konji i tezina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Pored njega je imao Torpeda 4006 ali opet kaže da je baš previše trošio a koristio ga je za poljoprivredu i kaže nikad više kod njega neće veliki IMT osim ferge
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Aha e ne znam druze hvala sto si mi rekao pitacu bas,a meni treba za sume,teza je njiva od sume znas i sam...
Imas li ti slucajno neki prijedlog neki traktor do 3250eura da je zahvalan ne kvari se i slicno i ja bi volio torpeda 90 ali nemam toliko kesa haha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Pa teško je naći neki traktor a da se ne kvari još za taj novac.Zavisi do koliko KS tražiš traktor?I odmah mogu reći da bez duplaka traktora je samo patnja raditi u šumi, znam jer imam i jedan i drugi i bavimo se šumom.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nekim ljudima traktor troši curi nafta na 20 mjesta boš pumpa dizne nikad rađeni.
A ako ima 101 mm klipove više troši a snage zato ima.
Nedavno sam s 577 radio s 101 koja razlika kida sve.
Ti sebi kupiš kakog rusa ursusa za šumu jeftinog pokidaš kasnije prodaš u dijelovima i dobro.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Vukk čini mi se da se taj traktor što ti kupuješ malo više naradio nego što gazda kaže. Njegovo vizuelno stanje kaže da je farban i dosta masan nakucao je on malo više sati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh