• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini RF80.4

Vins95

Novi član
Tu od
15 Sij 2023
Poruka
4
Pozdrav svima

Imam problem sa hidraulikom lamba RF80.4. Traktor je kupljen nov 2022g.
Na 50rs hidraulika počela trzati prema gore sa podignutim priključko, a kada se ugasi traktor polagano se spušta prema prema dole, nekih 10cm na 24h.
To je reklamirano i servis zaključio da je problem u klipu i manđeti. Stavili sve novo i eto ga opet na 180 es opet isti problem.
Jednom prilikom traktor nije mogao podignut teret od 1000kg nego se samo čulo propuštanje ulja.

Je li neko imao takav problem?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne vjerunem da je problem u klipu..mani se servisa nađi majstora ..ili traži da zamjene sve..posavjetuj se s odvjetnikom..tu se radi o nekoj vrsti matrijalnog nedostatka,boga ti nije to mikser
 

Vins95

Novi član
Tu od
15 Sij 2023
Poruka
4
Traktor je plačen 14.01 prošle godine tak ga garancije istekla prije 2 dana u sub.
Poslao sam im mail pa da vidimo kaj bude s toga.

1673864650733.png

Evo i odgovora:
1673864552230.png
Sad da li im je za vjerovati ili nije, pa da su sve promijenili valjda bi se i problem uklonio.
 

Prilozi

  • 1673864518120.png
    1673864518120.png
    17.3 KB · Pregleda: 20

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije da znam kaj kaže zakon..ali mislim da na zamjenjene djelove garancija ide od nule?

Ovo je odjebantis odgovor od servisera
 

Vins95

Novi član
Tu od
15 Sij 2023
Poruka
4
Sad ih ponovno zvao i vele da se budu posavjetovali se inženjerima iz tvornice, pa da budu probali riješiti problem jer je problem prijavljen na 50RS. odgovor njih je bio da malo radim s traktorom na godinu samo 200rs, pa da radim u 50rs na godinu taj problem se ne snije manifestirati bar po moje skromnom mišljenju.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Meni to nikad nije bilo jasno s traktorima.

Kupiš mikser za 50e dobiješ 5 godina garancije. Kupiš kiu ta 15 000 e dobiješ 7 godina garancije.

Kupiš traktor za 50 000 - 200 000 e dobiješ godinu dana garancije i to još nikoga ne znam da je servis pod garancijom uspješno i na obostrano zadovoljstvo otklonio kvar.




A meni na mikseru pukne zupčanik na sjeckalici. I ja pod garanciju tražim novi.

Oni mi daju novi mikser sa svime novim i novih 5 godina garancije.


Kolega je tako na fendtu ganjao jedan kvar na hidraulici od kad je traktor nov bio. Na kraju istekla garancija, nije popravljeno. Pa odvjetnik, pa sud. Pa iz Austrije dolazio neki majstor iz tvornice kao nezavisni. Pa se nakon 2 godine tek otklonio kvar. Koji se pokazao da je neki razvodnik odmah trebalo zamijeniti.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ako priključak ide gore-dolje na polugama, može biti u pitanju i sigurnosni ventil hidraulike, kod mene na Hurlimanu su ga mijenjali kad je traktor bio još pod garancijom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
To je onaj indijac/turčin?
Česti su problemi s hidraulikom na tom tipu traktora...
Tjeraj mak na konac, jer budeš poslije sam plaćal popravke, kak ti je @vargas rekel.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
@Vins95 od kud je servis koji je to radio na traktoru? Kakva im je to fora da se malo radi s traktorom, a da si napravio puno sati onda bi rekli da je zbog velike eksploatacije. Nikad na čisto s njima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema veze tko je . Ni
jedan servis ne trči pred rudo on bi vjerojatno zamjenio pol traktora da se ne razvlači po ovakvim mjestima ,ali ako njemu talijani ne priznaju reklamaciju on puši djelove.zato odmah aktivirati fiškale pa bude odmah talijan došo s laptopom.
 

Vins95

Novi član
Tu od
15 Sij 2023
Poruka
4
Agroklas, pretpostavljam?
Jep agroklas

Koliko vidim, u pitanju je Agroklas. Mutak popravlja traktore za njega.
Upravo to i jedan i drugi radili na traktoru i s toga niš, ostalo sve super al me to uzašno živcira

To je onaj indijac/turčin?
Česti su problemi s hidraulikom na tom tipu traktora...
Tjeraj mak na konac, jer budeš poslije sam plaćal popravke, kak ti je @vargas rekel.
Indijac je u pitanju

Ako priključak ide gore-dolje na polugama, može biti u pitanju i sigurnosni ventil hidraulike, kod mene na Hurlimanu su ga mijenjali kad je traktor bio još pod garancijom.
I kod Vas isto to bio problem?

Jel taj sigurnosni ventil isto ko i šok ventil?
 
Na vrh