• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamela za traktor

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo ovako,našao sam više vrsta lamela za moj MF,sve su istih dimenzija samo drugačije izgledaju..

Za ove 2 piše da su keramičke:
iVPG2990.jpg

iVPG2990_2.jpg


iVPG2230.jpg

iVPG2230_2.jpg


A za ove "Organic",sad kakav bi to materijal bio:
iVPG3026.jpg

iVPG3026_2.jpg


iVPG2035.jpg

iVPG2035_2.jpg



E sad koju izabrat od tih,i koja je razlika uopče??
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Isti Klinac...

Ako su sve 4 zamjena za original, drže istu silu...


Jedino mi se čini ova druga ( slike 3 i 4) da je sniter lamela u pitanju a te imaju puno bolju frikciju zato im treba manje pera...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Organic: klasične ferode, koje mogu "gorjeti".
Keramičke, bolje reči, metal keramičke, su one koje poderu korpu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nebudem onda keramičku stavljal..
Ni ovu sa 5 pera da nebu kaj naopak..

A nisam se ni sjetil da bi mogao odnjet njemu..Mada,uvijek imam sumnju kod takvih stvari,jer pitanje kakvi bude kvalitet..
Još uvijek mislim da nekaj vrijedi ako na pakovanju piše "Luk","Sachs"..i njima slična imena..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Prijatelju je pred par godina slagal sve komplet za Same i za sad radi bez problema, a traktor je stalno u pokretu, a platio skoro na pola od nove.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ma dok ima originala za kupiti nekako sam uvijek za to..Mada nemora uopče značit da bi loše napravio neki privatnik..

Trebat če nova lamela,jer problem sa podrhtavanjem traktora postaje sve izraženiji,i sad skoro prazan traktor nemože krenut u rikverc a da ne počne drhtat sve..

Tražit ču LUK ili SACHS lamelu pa se opet nadat da bu dobro..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Slabo ste aktivni u ovoj temi ;)

Kupio sam lamelu novu,evo usporedba lamele koja je prije bila i nova:
18519166_10211286513232993_1217268140_o.jpg


Sad me zanima sljeedeče oko pedale kvačila..
Pedala mi lovi i otpušta u skroz gornjem djelu,znači nogu malo stavim na kvačilo i traktor počinje stajat..Kad stisnem do kraja kvačilo,isto tak odpuštam pedalu,traktor počinje kretat u skroz gornoj točki pedale..

Dali je to tako dobro,i dali može utjecat na moj slučaj podrhtavanja ??
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Isti slučaj kao kod mene kolega, stavio novu lamelu i odvaja skroz na vrhu kad stisnem kvacilo par cm odvoji. Al traktor ide tako evo tri god.nije još nikad proklizala.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Slabo ste aktivni u ovoj temi ;)

Ne samo na ovoj temi, ovo je postao jako kilav forum, clanovi su neaktivni i nezainteresirani... Valjda je jednostavno vrijeme pregazilo forume, fejs je uništio sve...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ja sam zadnje dvije lamele dao nitat kod onog lika u Jastrebarskom. Nije niti jednu trebalo mijenjat al pošto su strojevi bili širom još 200kn kolko sam platio nitanje nije me pokopalo...

sad mi se na mom bmw-u čudno ponaša lamela, isto razmišljam da ju dam prenitat...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Slabo ste aktivni u ovoj temi ;)

Kupio sam lamelu novu,evo usporedba lamele koja je prije bila i nova:
18519166_10211286513232993_1217268140_o.jpg


Sad me zanima sljeedeče oko pedale kvačila..
Pedala mi lovi i otpušta u skroz gornjem djelu,znači nogu malo stavim na kvačilo i traktor počinje stajat..Kad stisnem do kraja kvačilo,isto tak odpuštam pedalu,traktor počinje kretat u skroz gornoj točki pedale..

Dali je to tako dobro,i dali može utjecat na moj slučaj podrhtavanja ??
Šta si uradio s korpom, je li korpa kao na IMT-u, kakve su opruge koje pritiskaju lamelu?....
......
sad mi se na mom bmw-u čudno ponaša lamela, isto razmišljam da ju dam prenitat...
Rođak je prije godinu uradio isto na pug 407 (preskočio zamjenu seta kvačila, plivajući zamajac i sve što sleduje) do sad prži bez problema. On je imao simptom klizanja lamele, kad treba da povuče motor ide u obrtaje ali brzina ništa......
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kod mene je simptom da kod dugo mrcvarenja po gradu kad se valjda dobro zagrije lamela nejednako hvata odnosno podrhtava kod kretanja...

bio sam kod majstora i dmf zamajac smo isključili
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nova korpa,nova lamela i lageri..
Ovaj set je ubačen:
s-l500.jpg


Dešava se slično kao i kod forumaša "zwer" na autu..Traktor jako podrhtava kod kretanja nazad,a pod večim teretom i naprijed..
Zamašnjak je otokaren..
Sada več prazan traktor nemre nazad krenut a da ne drhti sve..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel si dobro podesil ove palce na koje pritišce druk lager? Ako ih nisi stavil u jednaku visinu lako moguce da zato podrhtava..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Podešene su dobro,to je i original bilo dobro složeno i šrafi su bili označeni bojom..
Na korpi mislim da se nema kaj podešavat,to kak je složeno tak bi moralo klapat,ona poluga kaj gura potisni ležaj isto nema tu kaj biti..
Izgleda da je sve u lameli,to bi bilo super da je tak..

Stvarno mi nikak to nejde u glavu..Sve novo stavljeno a kad ono smola..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je normalno kad su dijelovi od Tafe-a njihove lamela tak funkcioniraju nakon opterečenja počinu tresti kod kretanja .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Cijena više ne garantira apsolutno ništa, niti marka... Najjeftiniji dio može voziti pet puta duže od onoga skupog ili kakti dobrog proizvođaca..

Na primjer moj kolega je na kombi stavil Sachs jer je mislil da bu sve super, kao ipak je to marka. Nakon niti 1000 kilometara pocel je drobiti druk lager..

Po meni ako te smeta to drhtanje, moraš raskopati da vidiš kaj se dešava, nema druge..
 

Najnoviji postovi

Na vrh