• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lanac ili sajla za izvlacenje panjeva?

U

USRO

Guest
sto je sigurnije, bolje za izvlacenje panjeva iz zemlje?


hvala
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
kombinirka i dobar majstor koji zna rukovati sa njom, meni su tak jako puno panjeva počupali, i najbrže je bilo tako.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
daniel2356 kaže:
kombinirka i dobar majstor koji zna rukovati sa njom, meni su tak jako puno panjeva počupali, i najbrže je bilo tako.
100000000%
nemoj se zajebavat sa panjevima posto znam nekoliko ljudi koji su se opekli na takve metode vadjenja ;)
ako su manji jaki jednobrazac sa jakim traktorom i jedan jaki vozac i opici
btw o kojoj velicini i kolicini panjeva se radi ???
 
U

USRO

Guest
savoris kaže:
daniel2356 kaže:
kombinirka i dobar majstor koji zna rukovati sa njom, meni su tak jako puno panjeva počupali, i najbrže je bilo tako.
100000000%
nemoj se zajebavat sa panjevima posto znam nekoliko ljudi koji su se opekli na takve metode vadjenja ;)
ako su manji jaki jednobrazac sa jakim traktorom i jedan jaki vozac i opici
btw o kojoj velicini i kolicini panjeva se radi ???



izvlacili smo nekakve panjeve oraha i starih sljiva u vocnjaku sa lancem ali ja sam nekako uvjeren da je sajla bolja.
sused veli da je lanac bolji. pa me sad zanima ko je bio u pravu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
nije bitno sta je bolje , bitno je samo da ako zamislis da ti je recimo sajla 12mm dovoljna ti stavi 16mm
isto vazi i za lanac

a misljenja su razlicita , lanac sajla , neko jedno neko drugo , ja licno vise volim raditi sa lancima posto ne akumulira silu pri pucanju kao sajla

ali ipak stojim pri misljenju da je to posao za rovokopaca , nemojte se zajebavat s'tim
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
sajla pukla= razbijen prednji far na traktoru...
Lanac pukao= ništa strašno,pukao lanac...

lanac ne prenosi silu kao sajla i nemože napraviti tako veliko sranje....
po mom mišljenju,uvijek lanac...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Isčupao sam velik broj panjeva do sada i mogu reći da kao prvo, ako je veći panj, važno je malo ga otkopati i presjeći glavne žile, nakon toga staviti DEBELU sajlu oko njega tako da ga steže pri povlačenju. Nikako se nesmije kretati trzanjem, jer ako ne ide mirno ne ide nikako. Sajla može napravit sranje ako pukne i nije dobro biti u njezinom dometu izvan traktora. Lanci puno lakše pucaju ako su srednji ili slabiji. Najbolji način je stražnjom rukom na rovokopaču i to najmanje JCB 3cx ili bager srednje klase. Najbrže je gotovo i najljepše napraviš
Što se tiče drveta koje čupaš, mnogo njih je lako iščupat, al agaciju nemoj ni pomišljat sajlom, za nju ti bager ne gine... :!:
Eto toliko :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh