• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ljeto-muhe i komarci u štali

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Stigla prva lastavica u malu štalu, kasni 6 dana (lani i predlani došle su 28.03.).
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Za muhe i komarce provjereno najbolje je traka za muhe.I to ne ona mala već ona posebna za staje.Znači radi se traki 9 metara dugačkoj i nekih 30 cm širokoj.I to zakucate iznad krava na plafon i sve muhe će se zalijepiti u istom danu.I onda poslije kako dolaze tako se i lijepe.Ja sam probao i otrovima i aparatima ali ovo mi je neusporedivo bolje od bilo čega drugog.Nemorate ju staviti cijelu u komadu nego si možete rezati komadiće kak vam paše pa lijepiti po štali.Ili se objesi na prozor da visi prema dolje i onda ju samo odmotavaš kako se puni muhama.Ja sam ju kupovao u Gea-i i kod Majcana.Ima i drugdje,košta oko 50 kuna i za cijelu godinu ste mirni što se tiče muha.Da je jednostavnije staviti sliku stavio bih koju da se vidi koliko je to efikasno
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Meni neće preko mobitela staviti.Uploadam slike i kad hoću poslati poruku piše poruka prazna.Preko kompjutera znam da je jednostavno ali preko mobitela nemogu,a za kompjuter paliti baš i nemam vremena
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Daj nam barem naziv tog proizvoda da ga mozemo potraziti po apotekama.
Ja sam znal sa bilo kakvim insekticidom, tipa nekaj za zlatice na krumpiru, pospricati gnoj i smanjil bi im se broj. Valjda bi licinke pokrepale i ne bi nastale muhe od njih.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Daj nam barem naziv tog proizvoda da ga mozemo potraziti po apotekama.
Ja sam znal sa bilo kakvim insekticidom, tipa nekaj za zlatice na krumpiru, pospricati gnoj i smanjil bi im se broj. Valjda bi licinke pokrepale i ne bi nastale muhe od njih.

Zove se traka za muhe,9 metara.Ja nemam gnoja blizu farme jer se odmah trpa u prikolicu i kipa na polju ali opet zna biti muha da se cijeli strop u štali crni od njih.Potraži na internetu gdje ima te trake,pošalju ti doma.Ja sam uzimao iz Gea-e oni imaju žutu i ta je bolja,a Majcan ima bijelu.Kupit ću novu ovih dana pa slikam i objavim ako ću moći
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Neopitroid Alfa navodno drži i do mjesec dana u praksi baš i ne ali je dobro srestvo za držanje pod kontrolom muhe ja špricam svakih 6-7 dana i žohari dobju svoje!

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja nevolim špricati oko štale jer ima kokoši pa jedu te muhe što pokrepaju i onda zna biti i kokoši sa nogama u zraku.Ali onda kada sam špricao mi nije baš bio nešto,ali opet to ovisi o podlozi po kojoj se šprica.Zar ne?
 
Na vrh