• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ljeto-muhe i komarci u štali

M

MF3095

Guest
Lp.Tražim pomoč zanima me sa kime špricate muhe u stajama.
 
W

Wilma L.

Guest
Re: muhe

Desektin-emulzija,
odlićna stvar,pošpriciaš,pa nakon 10-tak dana pošpricaš samo vodom da "osvježiš" i tri tjedna si miran!
Ali 17 eura 100ml!? :mrgreen:
 
M

mirkec84

Guest
Re: muhe

mi ih ne spricamo sa nicim ..ponekad ih ima puno ponekad ne a svaka 4 mjeseca kad peremo stalu sve pomru pa opet sve ispocetka ...a uglavnom ima brdo pauka i to poprilicne velicine pa i oni pomognu :mrgreen: :!:
 
B

bvrhove4

Guest
muhe

Forumasi pomozite kako se vi rijesavate muha na svojim gospodarstvima u stalama cime ih hranite ja sam kupovao AGITA se zove preparat ali toga nisam nasao pa sam uzeo Muhamor ali nije nesto a ovaj prvi preparat ce ukinut zbog EU POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Re: muhe

Postavi one trake što se lijepe na strop, ili namažeš karton ljepilom za miševe.
Ja imam žute granule "Fly bait". Ima ih u poljoapoteci,kad ga muha pojede,počne se vrtiti u krug,ubije joj živčani sustav.
Možeš i pošpricati zidove,grede,gdje god se skupljaju s nekim sredstvom.
Ali ništa ih nemože skroz uništiti.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: muhe

AGITA je odlicna,cak sam pospricao zidove i u vikendici i nigdje ni muhe ni komarca nicega.
Samo sto nije toliko dugotrajna.
U Gudovcu na sajmu sam pricao sa nekim covjekom imao je preparate protiv muha,ostavio sam mu svoj email adresu,rekao je da ce se javiti jer sam se zainteresirao za proizvode. Medutim nista od njega.
Steta sto nisam zapamtio ime proizvoda.
Ali znam da mi je napricao da naprosto ubija sve sto leti u stali,a zivotinjama ne smeta.

Ja sam po stali objesio flase plasticne,a po njima ljepilom presao,i muhe su se nahvatale na to.
Mozda da je izbusiti flasu pa uliti nesto slatko.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: muhe

ja u plastičnoj flaši izbušim rupe i nalijem pive ili soka i sva se gamad nahvata u to :D
 
S

skolan93

Guest
Re: muhe

čuo sam da im smrdi bosiljak i da od njega bježe,jel to istina
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Re: muhe

Istina je. Imala je moja rođakinja u tegli na terasi. I opće nije imala muha, a do nje je čovjek imao štalu sa svinjama, tako da su morale biti. Izgleda da ih bosiljak odbija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: muhe

Moj tata je mazao flaše (ljepilo za miševe) .usput je namazao i špagu(od bale) na kojoj visi flaša .Na špagi je bilo više muha nego na flaši .
Uglavnom muhe sjedaju na rubove , rub zida , prozora , stola , tanjura itd . valjda da vide na sve strane :scratch .
Tako da sad maže samo špage (flaše idu u reciklažu) .
Treba pripaziti i na boju , muhe ne vide crvenu boju .
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: muhe

puknuti kaže:
Moj tata je mazao flaše (ljepilo za miševe) .usput je namazao i špagu(od bale) na kojoj visi flaša .Na špagi je bilo više muha nego na flaši .
Uglavnom muhe sjedaju na rubove , rub zida , prozora , stola , tanjura itd . valjda da vide na sve strane :scratch .
Tako da sad maže samo špage (flaše idu u reciklažu) .
Treba pripaziti i na boju , muhe ne vide crvenu boju .


Koja boja ide,,,da je vide... 8)
 
Å

Željko

Guest
Re: muhe

Do sada sam najzadovoljniji s Agitom u borbi protiv muha.
Čuo sam za neke električne lampe koje ubijaju mohe komarce i sl. Jel ima tko iskustva s time i gdje to nabaviti?
 
G

Gradacac

Guest
Re: muhe

Željko kaže:
Do sada sam najzadovoljniji s Agitom u borbi protiv muha.
Čuo sam za neke električne lampe koje ubijaju mohe komarce i sl. Jel ima tko iskustva s time i gdje to nabaviti?
Zeljko
Dobro si cuo.Postoje te lampe.Daju plavicastu svjetlost i insekti lete na to ko ludi al to je samo
za nocnu upotrebu.Imao sam priliku da to vidim.Tamo gdje sam radio bila je postavljena jedna i jako ucinkovita.
A sad dali bi to bilo dobro stavit u stalu ne znam ova je bila napolju.


Za muhe u stali ja sam probao svasta i naj bolje rezultate sam dobio u kombinaciji.Krec(vapno) rasut po podu i ljepilo za miseve na plasticnim flasama.Jasno ni ovo nije unistilo sve muhe ali je smanjilo broj muha u stali bar 90%.
 
H

Helena

Guest
Re: muhe

puknuti kaže:
BAGERISTA kaže:
Koja boja ide,,,da je vide... 8)
Najbolje smeđa , kao gov*o :lol:
Hahahahaha! puknuti ! jesi kralj, nasmija me do suza . :lol: Moja saznanja govore da treba pored štale posaditi brezu ,i da muhe bježe od breze .
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: muhe

Helena kaže:
puknuti kaže:
BAGERISTA kaže:
Koja boja ide,,,da je vide... 8)
Najbolje smeđa , kao gov*o :lol:
Hahahahaha! puknuti ! jesi kralj, nasmija me do suza . :lol: Moja saznanja govore da treba pored štale posaditi brezu ,i da muhe bježe od breze .

A ova je prejaka :lol: :lol: :rolfer: :rolfer:
 
Na vrh