• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Makita (Dolmar) motorne pile

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Evo pošto imamo odjeljak za husqvarnu i stihl bio bi možda red da i Makita dobije svoju temu. Kupio sam nedavno Dolmar pilu i po mom slobodnom sudu nije nista losija od huske ili stiha.

Mozemo u ovoj temi razmjenjivati ideje i misljenja o ovoj pomalo nepravedno zapostavljenoj marki pila.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
I koliko sam skuzio poprilicno djelovi skupi. Ja sam elektroniku za malu ps400 platio 660 kn pred 2 tjedna ☻

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Meni je to da ak trebam koji dio moram naručit po pošti, kod nas nema na lageru ništa.I to traje a ti rabiš isti ili drugi dan.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja sam dio narucio kod puce d.o.o oni su iz Šibenika. I ne mogu se pozaliti stiglo u 48 sati od uplate

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Skupi su delovi,platio sam 54eur. za klip mak.4300.Falsifikata nema i moro sam uzet origi kod zastupnika za makitu.Pila još u garanciji ali štedili su na ulju za mešavinu pa ribnula:icon_weed:
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Skupi su delovi,platio sam 54eur. za klip mak.4300.Falsifikata nema i moro sam uzet origi kod zastupnika za makitu.Pila još u garanciji ali štedili su na ulju za mešavinu pa ribnula:icon_weed:
Mozda je i bolje da nema zamjenskih djelova toliko. Je da je skupljeal barem znas sta je ugrađeno

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Dobijam makitu neku ista kao dolmar115 nisam se nikad susreto s tom pilom dali neko ima iskustva s tim pilama unapred hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Makita je vlasnik Dolmara, tak da možeš iste modele najti u različitim bojama.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Ma nije mi bitna boja neznam kakve su pile ni makita ni dolmar
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Radio sam jednom prilikom sa Makitom, ne znam koji model, znam da je bila neka malo jača.
Odlična pila je bila, palila od prve, snage ima.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kupil sam zimus Makitu,najslabiji model za kresati drva. Gledo i stihl i Husky ali po savjetu trgovca i lokalnog majstora servisera ja ich posluso i uzo makitu.O dma mi izvadio katalizator jer navodno puno smeta,vrlo sam zadovoljan :icon_kidra:njome,topla odma i lagano pali a ne ko moja Husky 353,cak i snjome rusim do 30cm zbog njezina tezine i laganog paljenja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čitam da je većini bauk upaliti Husquarnu. Imam Jonsered 2159 (druga boja Huske). Kad je hladna, trebam potegnuti 4-5 puta s čokom dok da znak. Nakon toga čok vratim i upali iz prve. Kad je topla, uvijek pali iz prve. Ako jedno vrijeme nije radila, a još se nije ohladila, potegnem čok i odmh ga vratim. Povučem i upali iz prve. Isto se kod paljenja ponašala i stara Stihl 051. Meni se to čini normalnim.

Nemam puno iskustva s pilama pa mi nije poznato, postoji li neka pila koja hladna upali na prvi potez. :icon_scratch:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ma hladna ne pali niti jedna na prvi potez, eventualno nekakav kinez koji ima pumpicu za gorivo da možeš gorivo na pumpat.

Inače ima u Karlovcu tgovina i servis za Malitu/dolmar, mislim da se zove Titan.
Sve dijelove koje sam trebao za makita bušilice, odvijače flex i sl sam tamo uzimao, skoro sve imaju na lageru, sad kakvo je stanje s pilama nemam pojma....
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja koristim svoju dolmar ps 400 od 2.3 ks za kresanje granja i grmlja i pali vrhunski. Nikad problema. Tu i tamo propusem filter ocistim svjecicu i to je to. Odlicne pile

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

zokaroka

Novi član
Tu od
20 Sij 2019
Poruka
2
imam dvije dolmarice 100 i 7300 zadovoljan njima dijelovi nisu skupi sve nabavljam iz Njemačke.

Nmj9WSQ.jpg



https://www.youtube.com/watch?v=QLBLPNppObU
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ja je Imam vec 2g. zadovoljan za sada,lagana,lagano paljenje jedino mi serviser odma skino katalizator,kaze da bolje diese i nece biti nikih problema.Evo pred nekih mj.dana odnio na besplatni servis jer se gasila na leru,kaze podesio podizac i sve pet. :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Jooj kak je ružna. Ljepotica bi bila u Dolmarovim bojama. Ovak izgleda ko neka kineska.
Nadam se da te bude dobro služila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Razočarati nećeš mene (nadam se ni sebe).
 

Najnoviji postovi

Na vrh