• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčer i freza na traktoru od 50-55 KS

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Pozdrav svima,

interesiram se za kupovinu novog traktora, primarno voćarskog.

U užem izboru su mi za sada ostali Landini Mistral 55 i Agrokid 230.

Zanima me sljedeće - ako postoji netko s navedenim traktorima - da li su navedeni traktori sposobni paralelno pogoniti malčer i frezu? Naravno da oba planiram uzeti u kombinaciji sa prednjom hidraulikom.

Specifikacija na frezi traži traktor od 40 KS a malčer ide i sa starim traktorom od 30ak KS.

Ne znam kako se kreće raspored opterećenja, da li se potrebne snage zbrajaju pa znači da mi treba traktor od minimalno 70 KS ili bi to mogla i ova dva upogoniti.

Hvala unaprijed na eventualnim odgovorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Nemreš od toga traktorčića previše iskati.
Za to kaj ti hoćeš, treba ti pravi traktor, samo suženi, tipa Same Frutetto i slično.
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Istina. Mali su to traktorcici. Takve kombinacije vecinom viđam na doradima 90-100.
Kad kopcam zalamcicu za solarisa 55 koja trosi malo snage, ne pada mi na pamet kaciti jos nesto iza.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Znači takva je situacija, ono gore nebu ipak prošlo.

Valja taj Same? Kakva je situacija sa servisom u Slavoniji?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Dobar je, trosi kao upaljac, od kvarova nista posebno. Vecinom sam odrzavam, a sto treba servis dodju brzo posto ih ima dosta ovdje.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Znači onda bi mi trebo model od 85 konja da povučem ovo dvoje skupa?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nemoj štedjeti na konjima. Bolje uzmi 10-ak konja jačega, manje bu opterećen i dulje trajal.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ne treba uvjek frezirati tj max 2-3 puta godišnje. Dok malčiranje treba mnogo puta više. Pogotovo kad je kišan period tad freze ne dolazi u obzir. Tako da ne vidim potrebu u isto vrijeme raditi obe radnje.

Kolika je površina pod voćnjakom.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Ma bitan mi je minimum uloženog vremena - i tih 2-3 puta godišnje mi se isplati ako gledam sljedećih 30 godina.

Bit će ukupno 13 ha.
 
Na vrh