• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey 3085

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Kupujem traktor massey ferguson 3085, 94 godina. Da li ima tko ovaj traktor i koje su mu mane i problemi sto se tiče kvarova?
Molio bi za vasa iskustva da mi pomognete kod kupnje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako je ispravan onda je dobar.
Uglavnom loše održavanje je najveći problem.
Zezanja oko struje su uglavnom posljedica loše mase/akumulatora,dotrajale instalacije ili kombinacija svega navedenog.
Pretpostavljam da je dynashift mjenjač,njega nemam ali ga hvale.
Kada je hladan obično je trom.
E sad redovne izmjene ulja u hidraulici su obvezne.
Kada je hladno također kvačilo/kočnica hoće propasti,al to znaći da su već cilindri i/ili gumice spremne za izmjenu.
Ako znaš povijest traktora onda si već u prednosti,ako je došao "od babe koja je vozila u trgovinu jednom mjesečno po hruh" budi oprezan.
Sretno s kupnjom.
 

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Komer, hvala na odgovoru.
Je li puno 100 000 kn za 3085, malo mi se puno vidi?
Kolka je potrošnja nafte tog traktora jer ako se ne vatam to je 6 cilindara?
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ak je ispravan vrijedi toliko.
Po meni.
Ja imam 3060,je da fale ta 2 cilindra sto ima 3085 i 20ks ,ali ja ga nebi dao za 100k kn.
Činjenica da su prije 5 godina išli za 10k eura i bilo ih je ko salate na oglasniku..sad rijetko koji naleti.
Potrošnja ti je diskutabilna jer ovisi o tipu zemlje,priključku,vozaču itd...
Uglavnom nisu veliki potrošaći.
Ja npr sa 300l sam pokosio 20ha sa 2.4m kosom i gnječilicom,i stavio u redove sa sakupljačem zahvata 4.3m..i rezervar nije prazan.
Isto tako sa 400l sam izorao 10ha,sa 3x12",izrotirao sa 2.5m branom,posijao sa 4 rednom sijačicom,kultivirao sa 4 reda,pošpricao sa 15m zahvatom šprice...
Takva bila godina,ove je otišlo znatno više,ali nisam vodio evidenciju.
 

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Pozdrav svima,
novi član sam ovdje bavim se poljoprivredom i namjeravam kupiti traktor massey ferguson 3085 gledam iz uvoza da uzmem traktor.
Ako ima tko ovdje takav traktor ili iz iskustva da mi date savjete za prednosti i mane tog traktora i sto su mu boljke i kvarovi??
Unaprijed zahvaljujem.
 

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Alfada, koja im je mana sa mjenjacem, dal iskačeju iz brzine, dal se kvari power ili kaj drugo?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Podrobe se zupčanici jer se ne stane kada se upali lampica nego se tera dok ide,onda kad stane pljuvanje po traktoru..
 
Na vrh