• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mf 3645?

dmoljac

Novi član
Tu od
15 Lip 2013
Poruka
4
Pozdrav svima!
Ako bi MF zaljubljenici mogli malo pomoći bio bi zahvalan.
Zanima me model 3645 i sve oko tog traktora. Iskustva i slično.
Hvala svima
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ja sam ga se navozio prije par godina...vukao je 3x16 plug, sjetvospremac 4.5 metra i tanjuracu 36 diskova. Sve to je radio kao od sale i bez prednje vuce kad mu je neki elektromagent otisao...Takvih sitnica se nađe uvjek...i sad radi bez problema sto se tice mjenjaca i motora. 4 power brzine mu rade bez zamjerke
Ustvari jedina mana mu je godina proizvodnje

Sto se tice opreme i udobnosti ne zaostaje puno za novima
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Sta bi moglo biti da zadimi na auspuh i to momacki pri dodavanju gasa. Znaci hladan se upali, radi malo, doda se gas, pocne sukljat dim i zalupa u motoru? I to ne uvijek. Danas je radio sat vremena na mjestu i to se dogodilo par puta od pedesetak puta koliko je 'turiran'. Skinuli smo dolaz na turbo i u redu izgleda. Sta bi jos moglo biti? Dizne, ventili?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ne puca kao benzinac. Bas zalupa i zadimi crno kao lokomotiva. Pustim gas i dam opet i onda je sve u redu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Prvo smo turbinu zato sto je najlakse bilo doci do nje. Za koji dan idu dizne dolje pa na provjeru. Prije 3-4 godine su stavljene nove.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Evo pacijentu je skinuta glava. Dijagnoza za dim i lupanje je puknuta opruga ventila. Uz to je i pumpa goriva bila losa.



Glava i pumpa su odnešeni na komplet uređivanje. Osim toga nece se drugo dirati.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Moj je 3635 i isto hoce bacit crnog dima i to dost al nebrine me to prevec. Radio sam mu dize, 2 su bile koma a 4 ajd i nekako. PVP je bila isto u losem stanju, mjenjan je nekakvi koljenasti prsten unutar kojeg se okrece rotor i tu se radi veliki tlak koji se salje na dize. Na tom jednom koljenu je nestala cementacija pa na tu dizu nije niti bacao naftu. Ventili i vodilice su svi stavljeni novi, nova perkinsova brtva glave i postelano sve kak spada, pali dobro i ima snage ko vrag al crni dim mu je "urodjen".
Serija 30xx ima iste getribe do 100ks dok 3090 i 3095 imaju nesto drukcije.
Serija 31xx i serija 36xx imaju jace getribe i sasvim drugaciji zadnji kraj (jaci).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Na ovom su prije par godina stavljene nove dizne posto su svih 6 bile za otpis. Davnih dana dok sam ga jos kod drugog gazde tjerao, motor je pucao od snage ali i dimio. Tako je i gotovo. Samo sto je sad problem bio da mu ni oni na dragster utrkama nisu bili ravni.
Za pumpu se cekaju jos dijelovi posto i neki drugi idu osim 'standardnih'. Sad je kod rođaka pa pripomazem. Zao mi je sto nije kod mene posto znam traktor od davnih dana, a za male novce je kupljen. Masivan je i velik za divit se,jos sa 580 zadnjim gumama i prednjom hidraulikom, a sto se tice udobnosti ide uz bok puno mlađima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh