• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 50 B (bager) gdje nabaviti dijelove

NIX

Novi član
Tu od
4 Tra 2021
Poruka
2
Nedavno kupio neispravan bager i imam nekoliko pitanja ako mi netko može pomoći.
Evo nekoliko informacija koje znam o njemu.
Tip motora je 4.236 perkins
Motor nije bio upaljen minimalno 10 godina ali uspio sam ga pokrenuti.
Hidraulika radi sva normalno ( prednja korpa i zadnja ruka).
Po broju utučenom (iznad bosch pumpe) na motoru znam da nije stariji od 1978 godine a da bi zadnje slovo označavalo godinu proizvodnje a to je slovo E i pod tim slovom su u tablici na internetu
dvije godine 1978 i 1/1-31/3/99.
Nikada nije bio registriran kod nas (HR)
Automatik je koliko vidim po papučicama sa strelicama na desnoj strani od volana a na lijevoj kočnice isto dvije papučice a ispod volana ima dvije ručice.

Glavni problem je da mu fali ( TORQUE CONVERTER ) " pretvarač okretnog momenta " jer nekadašnji vlasnik nije imao para za drugog i majstori su sastavili bager bez da su vratili pretvarač nazad pa ja sad nemam ni tog pokvarenog da vidim koji je tip jer koliko gledam po internetu dvije su vrste za taj tip bagera (aluminijski i čelični).

Prvo pitanje :
Kako saznati kataloški broj tog pretvarača i gdje ga mogu kupiti naručiti !!!

Drugo pitanje :
Kako ga mogu registrirati jer nema prometne a ne znam ni broj šasije gdje je a bivši vlasnik pokojni minimalno 10 godina
- jedni tvrde da mi na tehničkom utuču drugi broj šasije
- drugi da je broj motora ujedno i broj šasije na tako starom vozilu
- treći da je broj šasije mala pločica u kabini sa desne strane od volana
-četvrti da trebaš imati dva svjedoka da je vozilo tvoje vlasništvo dugi niz godina
- i peti da moraš tužiti bivšeg vlasnika preko odvjetnika
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja znam di je na prodaji više komada tih konvektora polovni, uz minimalne preinake mi smo bili montirali i od Ford kombinirke. Dučan je nažalost u Italiji blizu Portogruara, dok se situacija ne promijeni ništa.
 

NIX

Novi član
Tu od
4 Tra 2021
Poruka
2
Hvala vam na odgovoru ali ja bi uzeo novog jer sa tim polovnim nikad neznate dali je koja elisa već polomljena jer su čelični svi zavareni a jedino se aluminijski da rastaviti i može se vidjeti dali je čitav a za njega ne znam dali paše na njega zato mi treba kataloški broj a prije svega tvornički broj šasije ako uopće postoji ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh