• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 4.1.1 - Skladisni kapaciteti za zitarice itd. (2022)

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Nisam video da ima tema za ovaj natjecaj, pa sam otvorio.

50% iz fondova, 50% vasih.
Mozete dobiti i do 70% iz fonda (ako ste mladi poljoprivrednik).

E sad, koliko je isplativo? buduci da su cene materijala otisle u nebo!?
Prvo sto mi pada na pamet, imam 2 supe za odstrel, betonaza i metalna konstrukcija!? isao bih na nekiih max 12,000-13000e, pola ja pola iz fonda.
Neko radio skladiste? neko iskustvo, komentar, znanje- sve je dobrodoslo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Samo komentar.
Ukratko, sve to stoji i na prvu kao jednostavno. Ako ideš gradit samo radi fondova onda odmah odustani, osim ako si vješt s papirima, pravilnicima i dobar s nekim ljudima- pa da izvučeš nešto van.
Naravno financijski valjda treba biti dobar da se upuštaš u to 'pa kak zišlo-zišlo '
Ako sve nekako krene zezne te građevinar jer nema dovoljno ljudi da završi u roku..itd

Puno ljudi je dobro prešlo a puno i ne po raznoraznim natječajima.
Dok ti na jednostavnoj mjeri 17 kompliciraju, jer po njima uvijek nešto fali i nije dobro pa ispravljaj u zadanom roku....nisu ni osiguravajuće kuće zlatne....pa ti je svega dosta.
Toliko od mene.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Izgleda da si imao druze neko lose iskustvo ako se ne varam? Do sada sam prosao na 6.1.1 (50k eura) i na 3 manja i samo reci hvale. Jedino sam na jednom manjem imao problem, ispravio i sve 5.
Valjda ce se neko javiti ko je radio manja skladista /hangar (ispod 100m2) pa da cujemo kako je bilo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Za većinu nas najbolji fond je dvije zdrave ruke i kičma. I da to radi kad ja mogu a ne da me netko uvjetuje. Takav je moj stav.
Ali da nekog ne zaustavljam samo naprijed i uzet im što više!
Više sam ljut na sve te mjere a mlad sam ali ne dovoljno da imam status mladog poljoprivrednika a tu sam di jesam i najvažnije od svega bavim se samo poljoprivredom i moram to reći da nisam krenuo u to radi poticaja i fondova nek zato jer to volim i s time su se generacije prije mene bavili.
Nažalost te mjere iz EU fondova nema . Kao i puno mjera koje bi stvarno podigle Hrv. poljoprivredu....na razinu koju Hrvatski narod zaslužuje.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Moze mala pomoc, trazim neki natjecaj iz mjere 4 gdje bi mogao nabaviti neki stron (npr utovarivac). Da li se na onoj mjeri za stajski gnoj moze prijaviti iskljucivo utovarivac, ili je ona vezana sa drugim natjecajem za mljekarstvo? Moze neki prijedlog?
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Za većinu nas najbolji fond je dvije zdrave ruke i kičma. I da to radi kad ja mogu a ne da me netko uvjetuje. Takav je moj stav.
Ali da nekog ne zaustavljam samo naprijed i uzet im što više!
Više sam ljut na sve te mjere a mlad sam ali ne dovoljno da imam status mladog poljoprivrednika a tu sam di jesam i najvažnije od svega bavim se samo poljoprivredom i moram to reći da nisam krenuo u to radi poticaja i fondova nek zato jer to volim i s time su se generacije prije mene bavili.
Nažalost te mjere iz EU fondova nema . Kao i puno mjera koje bi stvarno podigle Hrv. poljoprivredu....na razinu koju Hrvatski narod zaslužuje.
ako se baviš nekim konkretnim sektorom, zaposlen si na svom opg-u, imaš veću vrjednost gospodarstva, na 4-ki se uvijek može dočekati kvalitetan natječaj na kojem se u principu prolazi jer nema toliko zainteresiranih kao na 6-tici. to su ozbiljni natječaji, gdje ti preporučujem uzeti dobrog konzultanta koji će te pratiti i kroz realizaciju, ne samo prijavu i sve će biti ok. imam dosta klijenata koji tako rastu brže nego bi to bilo bez fondova, ali bez muljanja, dakle bez rada na kraju ništa.
 
Na vrh