• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekara

Dani

Novi član
Tu od
11 Kol 2017
Poruka
18
Dobar dan
Imam 7 junica koje bi se od nove godine sve trebala poceti teliti a ne znam sta bi sa mljekom kako znam otkupna cjena mljeka je previse jeftina i dali je cjena ista ako gonis na mljekaru i ako imas svoj laktofriz pa dolaze kod teba ili ima bolji solucija kao npr hraniti telad ili nesto slicno

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

Dani

Novi član
Tu od
11 Kol 2017
Poruka
18
I zna li ko koja je otkupna cjena i dali je veca cjena mljeka ako imas svoj laktofriz

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

tbradaric

Novi član
Tu od
8 Tra 2024
Poruka
7
Pozdrav ljudi, imam jedno neobično pitanje.

Naime kupujemo kuću udaljenu od Sirane oko 50m. Sirana je mikro poduzetnik, otkupljuju mlijeko i proizvode direve i ostale mliječne proizvode, ima 5 zaposlenih, prostor je veličine oko 150m2.

Okolni susjedi nas odgovaraju od kupovine, kažu da ni u ludilu ne kupujemo tu kuću, jer se iz te mljekare ljeti NAVODNO širi nepodnošljiv smrad.

Ja sam tamo kod kuće bio 6-7 puta i nisam nikad ništa osjetio.
Zvao sam čak i vlasnicu te Sirane da je pitam je li to istina kaže da se samo ljeti zna osjetiti malo ako je baš nizak tlak zraka.

Pa me zanima je li to stvarno moguće u mljekari / sirani kod koje nema nikakvih krava?
Postoji li ikakav otpad u sirani koji može tako zaudarati?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ajd razlij malo mlijeka u auto, pa dođi za dva dana šnjofat... :hahah:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Da to je baš isto.
Na 50m da bi osjetil miris sira ili mlijeka, nema šanse. Ti susjedi imaju nekih problema ili neke svoje interese… U selu blizu mene ima jedno 3 te mini sirane i bil sam kod njih doma i nikad nisam osjetil nikakv miris vani na dvorištu niti sam čul da se netko od susjeda bunil.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Pozdrav ljudi, imam jedno neobično pitanje.

Naime kupujemo kuću udaljenu od Sirane oko 50m. Sirana je mikro poduzetnik, otkupljuju mlijeko i proizvode direve i ostale mliječne proizvode, ima 5 zaposlenih, prostor je veličine oko 150m2.

Okolni susjedi nas odgovaraju od kupovine, kažu da ni u ludilu ne kupujemo tu kuću, jer se iz te mljekare ljeti NAVODNO širi nepodnošljiv smrad.

Ja sam tamo kod kuće bio 6-7 puta i nisam nikad ništa osjetio.
Zvao sam čak i vlasnicu te Sirane da je pitam je li to istina kaže da se samo ljeti zna osjetiti malo ako je baš nizak tlak zraka.

Pa me zanima je li to stvarno moguće u mljekari / sirani kod koje nema nikakvih krava?
Postoji li ikakav otpad u sirani koji može tako zaudarati?
Da nije u Duga Resi sirana?
 

tbradaric

Novi član
Tu od
8 Tra 2024
Poruka
7
Sirutka kao nusproizvod u proizvodnji sira, zbog visokog sadržaja organske tvari predstavlja rizik za okoliš ukoliko se ne zbrinjava adekvatno. S obzirom na njezinu visoku prehrambenu vrijednost i velike količine koje se godišnje proizvedu, postoji veliki potencijal daljnjeg korištenja sirutke na OPG-u kroz proizvodnju proizvoda dodane prehrambene vrijednosti te preradu biološkim procesima uz proizvodnju energije i ekološkog gnojiva. Razvoj tehnologija iskorištenja sirutke te njihov transfer u poslovni sektor može stvoriti preduvjete za povećanje konkurentnosti OPG-a te jačanje gospodarstva.

Ja isto mislim da ti susjedi imaju nekih problema ili neke svoje interese.
Ovo sam našao googlajući po netu.
Dakle moguće je nekakav smrad ako ta sirana ne zbrinjava sirutku?
Godišnji prihod te sirane iz 2022 je bio 255.000 eura.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Sirutka iz većih sirana se kod nas zbrinjavala u bioplinskim postrojenjima. To baš nije malo postrojenje i ne vjerujem da nema kontrole na koji način zbrinjavaju sirutku.
 

tbradaric

Novi član
Tu od
8 Tra 2024
Poruka
7
Da nije u Duga Resi sirana?
Zetor, kako ste pogodili da se radi o Duga Resi?
Ima li nešto poznato za tu siranu zbog čega bih trebao izbjegavati kupovinu te kuće?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tbradaric

Novi član
Tu od
8 Tra 2024
Poruka
7
Da, imate li neke informacije o tome kako zbrinjavaju sirutku?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Nemam pojma,jedino kaj znam gdje se nalazi i da imaju fine proizvode.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Dvije godine sad ne znam kakvo je stanje ...onda je bio, ajmo reći samo kaos
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tbradaric

Novi član
Tu od
8 Tra 2024
Poruka
7
Dakle takvo stanje je bilo 2022 ? Samo su prolijevali kraj Sirane ?

2020 je ta sirana bila u prodaji zbog stečaja.
Znači da bi mogli biti gadno i dana ako je očito isti vlasnik.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh