• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim vas za pomoc

lokko

Novi član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
3
Nedavno sam kupio prasad tezina 18 i 22,5 kg

po savetu poznaninika, prvo sam im kupio dzak nekog grovera od 10 kg kojeg su sa zadovoljstvom jeli i pojeli
nakon toga sam uzeo kukuruz i stocno brasno sve zajedno izmesano u razmeri 50 kg kukuruza i dzak od 30 kg stocnog brasna

problem je sto prasad skroz slabo jedu tu mesavinu, samo oblecu oko toga i povremeno uzmu. Imate li neki savet kako bih mogao da oplemenim tu smesu ili sta vec da radim? ( da napomenem da im dajem i spirine od kada sam ih kupio koje jedu kao ludi... ujutru sam davao taj grover, oko podneva malo spirina i uvece opet malo grovera)

Unapred hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
24 sata na vodu , gledaj jel seru da se nisu zatvoili ..preventivno nešto za gliste .
 

lokko

Novi član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
3
hvala puknuti na brzom odgovoru
mozes li samo prokomentarisati da li je po tebi u redu ova smesa od kukuruza i stocnog brasna?

prvo sam pomislio da sam pogresio i da sam trebao nesto drugo uzeti
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja pojma nemam je li u redu takva prehrana za tako malu prasad jer već tridesetak godina nisam hranila malu prasad, ali ako si naglo prešao na drugačiju, to nije u redu. Novi režim prehrane koja je bitno drugačija od ustaljene se provodi postupno, da se životinja navikne - i ona i njezin probavni trakt.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hvala puknuti na brzom odgovoru
mozes li samo prokomentarisati da li je po tebi u redu ova smesa od kukuruza i stocnog brasna?

prvo sam pomislio da sam pogresio i da sam trebao nesto drugo uzeti
nisam stručnjak za hranu ..ali životinja bi radije pojela tu mješavinu prelijnu vručom vodom sat prije obroka ..gledaj da stalno imaju vode , .ako ima koja buča ..zelene trave ako se još može nakositi i tako .
koliko imaš komada ?
 

lokko

Novi član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
3
probao sam i sa vrucom vodom, slaba vajda
kako da kazem, nakon nekih sat vremena muljanja i obilazenja oko hrane oni i pojedu nesto, mozda pola od toga sto sam im dao
vode imaju uvek... imam ih tek sedam dana... kao da sam ih navikao na spirine(ostatke hrane od dorucka , rucka) pa sad necu nista drugo nego to... tako mi se cini

imam dvoje, jedno oko 20 kg drugo oko 25
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vrati se na smjesu i kak ti je Jo rekla, postupno smanjuj smjesu i povečavaj šrot.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kolega previše stočnog brašna daješ svinjama..tako male odojke na kukuruzi i stočnom brašnu budeš hranio a nebudu napredovali...smanji stočno na max 10%,mada bih ja i na 5% smanjio i dodao ili sojinu sačmu ili kupi koncentrat koji ti je najpovoljniji i miješaj ga sa kukuruzom ili po preporuci na vreći koncentrata...
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Imam i ja jedan problem ,cijepio sam svinje cjepivom protiv glista i vlasaca,ponovio ponovo nakon 14 dana otprilike nesjećam se točno,al sve sam napravio u dan kako je trebalo,uz savjet veterinara.Al prasci i dalje imaju ravne repove,znači jedno leglo baš se vidi da fulzaostaje za drugimleglom jer su se krmače isti dan prasile ,i jedni napreduju malo bolje,a ovi drugi bar 10 kg su dole.Sad me zanima zašto simaju ravne repove i vuku se kao pokisli,a jedu kao ludi.Inače ese bavim dugo godina uzgojem odojaka,ali ovako još nisam imao,Samo još da kažem da sam pri odbijanju od krmače odmah im adao prašak za gliste,pa nakon njekih mjesec dana kad sam vidio da kilave ponovio sma cjepivom i sad nakon mjesec dana vidim da i dalje neki kašljucaju i imaju ravne repove,Još da napomenem stvarno u izmetu sam vidio da imaju gliste,jer su ih nakon i praška i cjepiva izbacali.Šta sad ,zašto je tako.šta još da im dam da bar ovo leglo dignem-
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Sve sam dao i taj prašak,i željezo.Evo danas baš dok sam čistio gledam ih jedu mali napredak u kg,ali neki i dalje imaju spuštene repove,a neki kašljucaju.
 

Dani

Novi član
Tu od
11 Kol 2017
Poruka
18
Uzmi krompira i sena kuhajnim to ce da jedu ko ludi

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh