• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa cim pitas sta je vjerujem da se ne razumijes bas u mehaniku tako da ces tesko doma popravit nesto sta ne znas prepoznat zato je bolje da odes kod mehanicara
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Moj Labinac kad je max. raširen,širi je od freze jedno 10 cm.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Sa svake strane? Pa to je onda skoro metar
Ja sam na prikolici imao na 80cm dok sam vozio sa frezom a inace ne 50cm kola a 60freza
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Pa cim pitas sta je vjerujem da se ne razumijes bas u mehaniku tako da ces tesko doma popravit nesto sta ne znas prepoznat zato je bolje da odes kod mehanicara

Posto vidim da se razumijes u motokultivatore,da li znas imam jos 1 problem sa istim labincem,Kad stavm motokultivator u ravno znaci da je motor ravan i to,cim ga spustim na zemlju on dobije gas , osjeti se,kad ga spustim kao npr. kad frezam tad smanji gas.I kad je na leru ima nestabilan gas . Koliko bi me to sve odprilike moglo kostat sa ova 3 problema :D
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa očito ista stvar, a to je normalno da mjenja okretaje zavisi u kom položaju je motor, to rade svi koje sam ja do sada vidio, ako griješim neka me isprave
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Koliko bi me to kostalo? I da li ce biti nekih problema ako ne budem to popravio ocel motor crknut ili...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa crknut nece moze aventualno prestat palit:p a cijenu ne znam to zavisi o mehanicaru i konkretnom kvaru.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Mozda nije povezano ali cu napisat,spagu mogu povuc 1 rukom i upalit ne navuce me puno a nisam neki grmalj,jednom mi se desilo da u opste jije bilo otpora samo se vrtila ona radilica i to je to dok nisam namoto i iz sve snage povuko i nekako se upalila da li je to to ili
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ovako mozemo do sutra a pomoc ti ne mogu, odes fino kod osobe koja zna sta radi i kad vidi sta se desava i u kom stanju je motor ces sve znat
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
To što ti se jednom okretala bez otpora,Zna sae desit da dođe prljavština pod ventil i ne može zadihtat da stvori kompresiju,ali ko što je kolega reko ovako možemo pametovat do sutra,a da smo još uvijek na početku,ako je sve ostalo u redu nek ti ne bude žao uložit u motor
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
ja taj motor ne bih dirao, jer je to ipak junior,i koji god drugo motor da stavis, ako si mislio jaci, sjeb** bi mtk... :) Mozda grijesim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Originalno su bili montirani DMB LA300, Tomos, Lombardini i Acme benzinski motori, te DMB 6LD360, Lombardini 6LD360, ACME ADN37W i Hatz 1B30.
Paše ti bilo koji motor s B23 konusom na radilici.
Od benzinaca možeš ugraditi neku Hondu, Subaru, Kohler, kineski Loncin ili neki no name kineski motor, snage oko 8...9ks, ili neki dizel Kohler (Lombardini), Yanmar, Kama/Kipor ili neki no name kineski.
Dobri su jedni i drugi, svaki ima svojih prednosti i mana i o tome ovisi odabir.
Slično je pitanje i rasprava bilo OVDJE.
 

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
Ok, hvala na odgovoru. Čitam i ja paralelno forum, pa nalazim neke informacije.
Budem posalo upite na par trgovina da vidim ponude jer ni recimo Servis Anušić ni Agro Dom nemaju postavljene cijene.

mislim samo da sam se zeznuo, jer nekak mislim da imam juniora, a sad gledajuć slike po internetu, svi juniori imaju masku koja pokriva cijeli rezervar, a meni je otvor rezervara na vrhu i na maski je otvor za njega, tako da mislim da ipak imam klasični mondial. (ako je to metoda da se vidi razlika).

htio bi samo još pitati, zašto benzinac, a zašto dizelaš? tj. koja je razlika među njima i na čemu bi trebao temeljiti odluku, osim razlike u tipu goriva?

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh