• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Nisam probao nikad ovu frezu za među sadnice,ali mi djeluje da nije neka sreća jer je sve dosta nisko
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma dobra je dok je maleno,nisko...al obično onda bude čisto još od frezanja u vrijeme sadnje...
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Noževi su okej uzmi prvu, druga nije dvoredna nego međuredna to je za frezat oko sadnice a ne za frezanje prazne povrsine...a koliko vidim i nije neka velika razlikanu cijeni od onih sta sam ti ja ponudio znaci da je sve to tu negdje
Da, tu je negdje, ovde su novi nozevi i sredjeno. Znao sam naletjeti da traze za frezu po 150-200e kad sam trazio motokultivator al nije bilo neko stanje
Juce sam mijenjao buzire i sajle, slikao sam ispod gdje se kace blokade, jel to reduktor?
 

Prilozi

  • IMG_20210710_171646_5.jpg
    IMG_20210710_171646_5.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 27

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Jako zanimljiva stvar...nezavisna spojka za svaki kotač. Za frezanje bolje od diferencijala.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Spremam se za drugo kosenje, trava mi ne treba, znaci kosim i ostavljam da istrune
Skinuo sam klizace ispod kose da kosim sto nize i poravnao sam ugao kose, da ide paralelno sa tlom, isao sam logikom da tako treba ako ne valja logika recite. Dobijam li sta da skinem bocne limove sa kose ako cu kositi samo nisku travu?
 

Prilozi

  • IMG_20210627_133826_0.jpg
    IMG_20210627_133826_0.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 7

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ja ih nemam, ali je teško kositi idući red, jer nema odgrnute trave, pa se kosa štopa.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Odradio drugo kosenje, trava niska, rijetka, ni jednom mi nije kosa zvakala cak ni kad upadnem u krticnjake. Kosio sam pola sa razmaknutim tockovima a pola sa skupljenim, lakse je sa skupljenim, cesce bjezi iz pravca al vratis je od sale kad si uzak a dok su tockovi siroki tesko je vracati u pravac
Donio sam tegove od Labina al ne pasu mi, trebaju mi suplji tegovi da moze ova poluosovina na vijak da prolazi
Definitivno mi treba teg za kosu jer stalno je moram vuci odozdo da bolje nalijeze, propinje se na svakoj neravnini. Imam onih tegova za bodybuilding mozda probam nekako njih nabudziti na kosu da testiram teoriju
Probacu jos sa metalnim tockovima kad budem kosio sledeci put da vidim kako oni idu. Uglavnom poslije prvog kosenja sam se pokajao sto sam kupio al sad sam ok, samp ne dati da predje pola metra trava i sve ok
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Ovaj tip kose je malo prelagan, treba uteg.
Kotače stisni maksimalno.
Ne trebaju ti željezni kotači za košnju.
Zašto misliš da ne može kositi preko pola metra.
Meni se dogodi da zakasnim pa trava bude i preko metra, gusta i teška.
Ako je nož oštar i dobro podešen mora kositi sve visine trave.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Kosio sam preko metar travu prvi put i bilo je patnja, nije da ne moze nego ne isplati se. Ovu sad sam mogao kositi drugom brzinom od sale ali puno je neravno jer je nekad bilo oranje, pa em brdo em neravno, nije za drugu, tesko je drzati pravac, bjezi. Ne znam kako kod vas al ovaj Goldoni cim naidje na udubljenje na trenutak iskljuci tu stranu pa onda povuce samo onaj tocak sto je opterecen. Onako dosta se ajmo reci backa tamo ovamo po neravnom ali ide, pokosio sam sve nisam se ni oznojio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Nije to, nego ima lufta na kandžama, pa kad neki kotač upadne u rupu, osobodi se luft, a drugi onda povleče.
Slično se događa i meni na Maestralu dok je diferencijal zašperan.

Kruta osovina ima svojih mana, ali i prednosti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ovo izgleda više mučenje nego košnja! Ipak je to u osnovi motokultivator, a kosa kao mogući priključak (koji) ne pokazuje neke zavidne rezultate.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nisam dobro objasnio, vuce ravnomjerno po ravnom, medjutim ja kosim grbavo i plus vucem rucke odozdo da bolje kosa nalijeze. Onda kad jedan naidje na rupu on nema vise kotakt s podlogom, na vrhu kosa drzi a nazad ja i onda povuce samo jedan tocak. To je izrazenije kad su tockovi blizu jer se moze desiti da je udubljenje toliko da oba tocka upadnu pa se onda cima dok god ne odignem kosu i napravim opterecenje na tockove. Mislim da bi tegovi na tockovima i teg na kosi dosta pomogli, pravicu ih ne isplati se kupovati
Sto se tice kosenja pravom kosilicom, tu mislim na one siroke sa velikim tockovima, ranije se radilo s njom i mislim da se svake sezone bar jednom kotrljala s vrha do podnozja brda. Istina uvijek su je vozili neuhranjeni polupijani becari pa mozda i zbog toga
Ja sam zadovoljan, nije da nesto prigovaram nego ono, cisto da podijelim s nekim razmisljanje

Pitanje za frezu, moze li od 14 ks na 8 ks i uz kakvu modifikaciju? Puni su oglasi ovih od 14ks a ovih od 8ks slabo i to kad naleti izvadjena dusa
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Neznam da li fizički može,ali nebih nikako preporučio,rađe prodaj taj od 8 ks i kupi 14 ks,ako ti je to želja,jer to ti je povećanje snage od preko 80%,nije to predvđeno za taj motor.
To ti je kao da na traktor od 50ks staviš motor od 90ks ima da samelje mjenjač spojku i poluosovine
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Cekaj, pitam za frezu, gdje.ode.na motor? Kod.mene je motpr 5.5ks dizel, nov, ne diram tu nista. Pitam da se uzme freza namjenjena velikom Goldoniju/Labinu i nabudzi na mali Goldoni. Da li je moguce, da li je isplativo, gubim li sta...? Naletio sam da mora reduktor nekako da se okrece jer veliki vrti u suprotnom smjeru, sta jos, dobijam, pretpostavljam izdrzljiviji reduktor nego sto ima freza za 8ks?
 
Na vrh