• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pa što če vam željezna kola za oraje dovoljna su i obična sa utezima
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
@Seljacic ama kazem ti postali bezobrazni po otpadima pravo. Valjda i njih jebe drzava jer moraju se prijaviti placati porez itd. Prije si svega sa otpada mogao pokupiti za sicu para. Sad odvezem punu prikolicu zeljeza i prodam i dobijem para da mogu sa tog istog otpada kupiti par malih sitnica koje su mi npr potrebne.

@Vimi tegove nemam, originalni su skupi ko djavo koda su od zlata ih pravili, napraviti od cega nemam, a vele isto za njih da lome mjenjac a ja traktor svoj zelim sto vise mogu cuvati da bi sto duze trajao nema se za stalne popravke, a ovdje majstori za opravku mjenjaca naplacuju otprilike 2 skljakerske plate.

Mada i sa tim utezima nije sigurno nesto puno bolji...ja sam danas probavao sa burazom da sjedi na traktoru...on ima 70 kila i na ovim duplim plugovima nista bolje nije islo. A ti tegovi sigurno nemaju 70 kila :)
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
lomu mjenjač ako voziš dugo sa jima a kodnas tog nije bilo iako su ljudi vozili sa njima
MTD mogao si posuditi ovo lito kod mene
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
stavljaju se u oranju i tim poslovima da bi se izbjeglo slajfovanje koje je neminovno kod obicnih tockova.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Znaci za frezanje, vadenje krumpira, radenje jama s plugom razgrtacem nisu potrebni zeljezni?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
poboljsava se vucna sila skoro duplo. znaci u teskim uslovima gde ovi klasicni proklizavaju stavljaju se ovi. naravno ne po putu samo za po njivi
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Uf nagledah se ja onih ruskih klipova po jutubu ***** ti sunce nisu normalni ljudi nemos vjerovat sta rade jebote od hrpe otpada covjek napravi traktor i frezu i sto nakih jada. Stvarno su ludi sto na sat. A i sta ga boli briga izadje ga 10x jeftinije nego da kupi nesto slicno. Samo treba znanja truda i otpada :) Cak i alat vecina koristi neki najjednostavniji...


Nego narode jos 2 pitanja da pitam pa odoh u krevet.

Noz ispred pluga da li treba biti strogo u ravni vrha pluga ili moze biti malo pomaknut u desno? Na ovom mom prevrtacu originalni noz iako je prav fino nekom vragu ne stoji u centru sa ivicom pluga nego je malo kao uvucen.


Drugo pitanje...Da li se prilikom lamele nesto posebno namjesta ili se stavli samo i to je to. Naime ja sam radio generalku na motoru pa skidao motor. Posle sam lamelu stavio na onaj zamajac, stavio korpu na nju...pridrzo prstom malo lamelu zatego korpu stavio motor na mjenjac. E sad ovih dana nikako da ustimujem kvacilo. Koliko god zategnem sajlu tesko mi salta krci...a opet pusta tek pri kraju kvacila.

Pa ili sam ja tu nesto debelo zajebo kad sam montiro korpu ili mi je lamela se istrosila. Mada mi je ojnako solidno izgledala bem li je...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
lomu mjenjač ako voziš dugo sa jima a kodnas tog nije bilo iako su ljudi vozili sa njima
MTD mogao si posuditi ovo lito kod mene
a jesemti,nisam se sjetio....:mur:
Nego narode jos 2 pitanja da pitam pa odoh u krevet.

Noz ispred pluga da li treba biti strogo u ravni vrha pluga ili moze biti malo pomaknut u desno? Na ovom mom prevrtacu originalni noz iako je prav fino nekom vragu ne stoji u centru sa ivicom pluga nego je malo kao uvucen.


Drugo pitanje...Da li se prilikom lamele nesto posebno namjesta ili se stavli samo i to je to. Naime ja sam radio generalku na motoru pa skidao motor. Posle sam lamelu stavio na onaj zamajac, stavio korpu na nju...pridrzo prstom malo lamelu zatego korpu stavio motor na mjenjac. E sad ovih dana nikako da ustimujem kvacilo. Koliko god zategnem sajlu tesko mi salta krci...a opet pusta tek pri kraju kvacila.

Pa ili sam ja tu nesto debelo zajebo kad sam montiro korpu ili mi je lamela se istrosila. Mada mi je ojnako solidno izgledala bem li je...
1-podbaci nešto pod njega,kakav komadić lima,da ga poravnaš,tako sam ja.
2-dole na onoj viljuški(da ju tako nazovem)što ide na lamelu nategni sajlu koliko možeš rukama i stegni,a gore na ručki fino podešavaš.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
To sam i radio al majka mu stara kolko god da nategnem ne odvaja fino. Onda ja gore dotezem dotezem i u jednom momentu i dalje ne odvaja fino ali ne krci ali zato kvacilo tvrdo satra ruku a krene traktor skoro skroz kad pustis kvacilo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
A u kakvom je stanju sajla,jel ima puno pregiba pa je zato tvrda?
Ja sam kupio novu i samo sam je malo pričvrstio sa vezicama i puno je bolje.
Vidi se na slici..
eb3fgz.jpg
 
Posljednje uređivanje:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ima pregiba par sigurno jer mi je pucala par puta gore kod rucke pa skrati tu pa stavi gore neki vrag da ne ispada pa dole ponovo steluj.

Nije meni problem sto je ona tvrda koliko sto nemogu nikako dobro ustimovati da odvaja kako treba a da krece na po kvacila....

btw stob rekli francuzi...kad ne nategnem gore puno na rucki onda nije tvrda uopste ali krci kad saltam.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Nije meni problem sto je ona tvrda
To ti misliš,da vidiš kaj boli ruka kad oreš ako je tvrda.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Izvuci tu sajlu iz pancira i namazi je sa mascu ili da je ne izvlacis nakapaj ulja u pancir.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze se desiti da je kriva lamela ili zajedena na nutovima ili lamela ili spojnicka osovina pa se ukosava i nemoze da razdvoji dobro. ili je korpa kvacila dobila ostecenje
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Kad vec razglabate o kvacilu :)
Ja sam mislio da je to normalno da je tvrdo..
Meni dobro odvaja ali tvrdo uzas :/
 

Najnoviji postovi

Na vrh