• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode superspecijalove rotacione rucke kad se razmrdaju ljevo desno a bogami malo i gore dole
da li se tu moze ista uciniti? Jel to rasklapo ko kad i popravljao?

Vidjeo sam ljudi sa strane navaruju profile da drzi ali to mi nekako fuserska varijanta...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Apokaptus o tom problemu smo ja i kolega Puknuti negdje u temi vec diskutovali,
vjerovatno su ti rucke dobile lufta na kronerima i tu nema bas neke pomoci osim da ih vani nekako fiksiras.

Kolega nije ti to neki problem ispustit kad je zagrijana kosa jer tada ta mast ima bolju svojstva tecenja. Mozes dosipati i bez ispustanja ako fali masti. Ima se i kupiti ta kombinacija masti i ulja,a mozes i ti sipati ulje SAE 80 ili 90 i rucnom mazalicom natrpati ulja. Vjerovatno znas gdje se dosipa.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Valjda na onaj šaraf što se imbusom odvrće se ispušta?....znači Hipenol 90 ulje za zubčanike i mast mazalicom,i ne moram vaditi staro ulje ako ga ima?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Jeste na tom sarafu. Ne bi bilo lose da se zamijeni ako nije nikada mijenjano i onda si rahat dugo godina.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa cekaj ti kroneri kako to izgleda ima li slika igdje toga...kako nemoze nikako da se sredi bem li ga...stvarno mi je podobro lufta dobio u ruckama...vise je i rizicno ici brzo sa prikolicim
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imam isti problem sa ruckama,a nisam nesto raspolozen da se sada bakcem sa tim. Ti kroneri su ti slicni kao zubi na izlazu kardana.
Mozda bi se moglo nesto navarivati na te kronere i onda lagano obradjivati.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
aha kontam sad zasto je tesko za popraviti.

Ha jebemga moracu to nekako gledati sredjivati sto prije...za oranje i frezanje i nije problem al prikolica zna biti zeznuta sa time....
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Počela sezona i moj kultivator konacno s frezom u akciji, ja zadovoljan :icon_smile:
2ihnu2q.jpg
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ja vec posijo sve ima 15 dana. Poblentavila godisnja doba ovdje totalno...do skora je jos snijeg u ovo doba uvijek bivao...sad eno luk mi vec poceo nicati uveliko.
Krompir vec poceo izlaziti iz zemlje...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Jer mi se cini ili je to nova freza iz fabrike,posto si je platio,jesi li nabavio jos nesto od prikljucaka
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ne cini ti se, potpuno je nova ;-)
Placena 3300kn u entradi-sesvete..
Trazim plug za krumpir, ako ne nadem rabljen isto cu morati kupiti novi...
Plug razgrtac nisam siguran tocno od cega je sam dobio a moram ga pripasati kad kupim jos adapter za labin...
Eh da i prikolicu trazim neki dan mi je jedna idealna prodana pred nosom :-/
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Trazim plug za krumpir, ako ne nadem rabljen isto cu morati kupiti novi...
Pronjuškaj malo po okolnim selima,uvijek se nešto nađe u kakvome sjeniku zabačeno.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ma kakvi mtd ja sam u zagorju tu ako se i nade traze ko za novi...
Jucer slusam radio oglase i bas lik oglasi to sta trazim i ja sav vesel nazovem i kaze lik 1000kn rekog hvala i do videnj...
Necu ja basava ali nisam ni glup,znaci u entradi je nov s adapterom 1200kn i mozes cak na rate uzeti...
Sve mi se cini da ce bitu na kraju ko i s frezom-kupiti novu...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Ja sam nabavio plug okretač, za nagrnjivanje i vađenje krumpira zabadave..
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
ja sam onda prakticki cijeli stroj sa priključcima platio jako malo :)

a prodavo se godinu dana dok nisam ja uzeo

i evo posto se spominje entrada, ako ima netko kom je blizu ili usput trebao bi jednu uslugu, ako ima tko voljan pomoc nek mi se javi u inbox
 
H

hipija

Guest
Pozdrav ljudi procitah dosta teme pa reko da i ja nesto upitam.U potrazi sam za motokultivatorom pa mi nije jasna razlika izmedju ova dva modela.
U cemu je razlika izmedju mondijal 107 i 108 modela??
Da li moze na oba da se nakaci tarup?
Za ceka tacno sluzi invertor na motokultivatoru i da li to ova dva imaju?

u skladu sa pravilima foruma,molim te u ime tima, da odeš u rubriku predstavi se, daj nam nekoliko podatak o sebi i slobodno nastavi dalju konverzaciju...pozzzz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Ne cini ti se, potpuno je nova ;-)
Placena 3300kn u entradi-sesvete..
Trazim plug za krumpir, ako ne nadem rabljen isto cu morati kupiti novi...
Plug razgrtac nisam siguran tocno od cega je sam dobio a moram ga pripasati kad kupim jos adapter za labin...
Eh da i prikolicu trazim neki dan mi je jedna idealna prodana pred nosom :-/

3300? freza?
a za 30 godina staru traže 2500????:mur:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Inverter (znači kad je u jednom položaju, imaš sve brzine za napred, kad je u drugom onda isto toliko brzina za nazad). Ako netko traži 2500,00, to ne znači da proda za tu istu cijenu ?:p:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
na labinove original felge prednje na koje idu 5x12 gume...

koje se sve dimenzije auto guma mogu staviti? ? ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh