• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
To si kupio novi, ak sam dobro skuzio. Vrati ga, oni tebi pare. Za te pare polovni dobri tomo vinkovic se kupi. Malo je veci i siri, ali se vozis ko kralj. Ovisi za sta vam treba, i koliko cete koristit stroj. Mozda se stroj treba razradit, neznam. Ne kuzim ovo "upalim ja njega nakon sto ga par puta povlacim po dvoristu". Sta ga zibate pa upali, ili ga gurate vozite pa upali. Nisam ni skuzio sistem paljenja, moze li se zibati ili se mora cuknut ko motorka, trimer. Kolega ima banzek neki korejski motor, takav sistem paljenja uz dekompresor i hladan kresne malo teze, a topli upali normalno. Mozda dekompresor ne radi, pa se teze pali.
Kupio sam novog jer sam gotovo svaki put kad bih posudio od susjeda ili rodbine imao i nekakvi kvar na njemu, tako to obicno bude kad posudis tudju stvar tako da sam imao u planu kupit novi i koristit ga duze vrijeme, rabljeni su kod nas dosta skupi, nikad mi nije bilo jasno zasto ali dosta su cjenjeni pa se tako trazi za neke primjerke po 15 tisuca kuna a nezna se koliko su stari. Sto se tice paljenja on se pali na trzaj, kao i trimeri i pile, nema cimanja samo trzaj, i tako dok ga palim svaki put ga povucem pomalo prema sebi pa otud to povlacenje po dvoristu. Tomu nebih kupovao jer imam IMT 539 s kojim odradim gotovo sve poslove, kupio sam za njega prikljucke tako da s njim sad odradjivam poslove koje sam planirao s labinom kao sto su priprema zemlje za sadnju, vadjenje krompira, frezanje itd. za one manje poslove profrezivanja u nasadima koristim agriu imt 506 tako da ovog zasada jako malo koristom. Ovog sam nosio zbog paljenja kod ovlastenog servisera i on je probao palit i isto je potvrdio ali je rekao da je to zato sto je sve novo i da ce biti lakse kad se malo razradi, rekao mi je i da su jos neki imali iste probleme na pocetku kao i ja, tako da zasad ostaje tako pa cemo vidit ubuduce
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Prijedlog...mozda da skines dodatak koji si nadoplatio i pokusas ga na "ljuljanje" paliti...dok se ne razradi.
Neka te stroj dugo sluzi!!!
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Aha. Razumijem. Imate dosta toga. Onda super. Stroj kad se razradi, lakse ce palit. Ovak znate da je ispod cekica, i da nije razlohan. Kad ga kresnes, odmorit istegnut i popit pivicu. Prije ce se razradit masina. Takvim masinama nis ne smeta da laganini rade. Imam naviku da nakon frezanja ili nekog rada, ostavim ga da radi min do 2 na laganom gasu. Samo laganini pazit na stroj, imat cete ga dugo, dugo. Lijep pozdrav
 

zrnozrno

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
5
To se desava samo u 1.brzini ili. Probajte negdje sporo brzo 1.i2.brzina, kako se ponasa. Mozda su otisli zupcanici ili u nutra mali jezicak sta ukljuci pogodn. Npr kod mene na ss 14ks ide na rucicu i treba ju drzat cca 5 do 10 sek stisnutu dok ne uhvati. Drzim rucicu kad frezam jer je freza malo nagnuta prema ruckama dole, pa nakon par sec.uhvati i ukljuci se blokada i normalno vuce. Probajte se malo poigrat. Ako ide na sajlu onda bi sajla trebala bit napeta i taj jezicak bi trebao sjest. Ili mozda olabavi sajla od vibracija. Nisam nikad vidio kako funkcionira preko sajle pa ne mogu vise reci

Probavao sam i u prvoj i drugoj i trecoj brzini i isto se desava,, i sa frezom i bez nje.
Kao sto sam naveo u prethodnom postu on nema zasebno sajlu za tu blokadu kao progres, ali kad stisnem rucicu kvacila blokada popusti prije nego lamela odvoji, predpostavljam da je tako rijeseno zbog lakseg okretanja traktora.
Na kucistu mjenjaca gdje se veze sajla kvacila ima opruga koju sam pojacavao misleci da ne vrati kvacilo do kraja, onda popustao i stezao sajlu al opet isti problem.
 

Prilozi

  • 20200511_210846.jpg
    20200511_210846.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 25
  • 20200511_210846.jpg
    20200511_210846.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 24

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
U pregovorima sam za jednu vibracionu jednorednu, nije toliko skupa samo me brine zasto je prodaje netko tko sadi vise krompira nego ja a nema drugog nacina vadjenja osim labinom, sacekat cu dok pocme prvo vadjenje pa cu probati.
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Znaci da je opruga dobra. Nema mi smisla da radi, pa ne radi spera. Pitat nekog ko se vise razumi. Mozda je u nutra nes pohabano
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Možda će taj kupit novu ili bočnu ili nešto bolje, zašto odmah mislis da ne valja, meni odlično vadi
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Malo sam skeptican jer mi kaze da je prodaje jer ju ne koristi a ima 3 tone posadjenih, uglavnom dopusta da probam u radu pa cu vidit kako to izleda cim se otvore granice s BIH, jer tamo se nalazi.
 

dejap

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
Trebam upute za održavnje kopačice za Labin, molim da me neko uputi tematiku ?
 

dejap

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
LABIN 14ks, naime noseca osovina moticica se ljulja i jako je nestabilna pri kucistu/diferencijalu kopacice, ima li neko iskustvo zasto se to klima i kako popraviti ? Hvala
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ali i prolistaj ovu temu, imaš jako puno pitanja i odgovora.
I ovu

Pa dok ti se neko od inžinjera ne javi malo prolistaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Vjerojatno je zdrobljen lager. Popravi to dok ne nastrada kućište i svašta još.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Možda se i samo odšarafila šipka koja drži lijevu i desnu stranu motičica zajedno u reduktoru
Skineš onaj prvi red motičica do reduktora i ispod je vijak koji drži lijevu i desnu stranu zajedno
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Možda se i samo odšarafila šipka koja drži lijevu i desnu stranu motičica
Meni se tako klimalo,pa kad sam raskopao samo je srećom matica popustila.
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
LABIN 14ks, naime noseca osovina moticica se ljulja i jako je nestabilna pri kucistu/diferencijalu kopacice, ima li neko iskustvo zasto se to klima i kako popraviti ? Hvala
Moguće da je u pitanju samo vijak u osovini kojeg treba dotegnuti i više se ne klima, vijak se nalazi na desnoj strani motičica, u smjeru frezanja, ispod nosača prvog reda motičica.
 
Na vrh