• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mbkrhr

Novi član
Tu od
2 Ožu 2020
Poruka
14
Lp.Imam problem sa Labinom s nepomicnim upravljacem.Nemoguce ga je ubacit u brze brzine,do sad sve bilo ok,zadnjih 2 tjedna se pojavio problem
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Vjerojatno ti se istrošila osovinica na kojoj se nalazi ručkica za pomicanje,samo s unutarnje strane u mjenjaču,digneš poklopac mjenjača i sve će ti biti jasno
Vjerojatno si prije toga imao veliki luft na njoj
 

mbkrhr

Novi član
Tu od
2 Ožu 2020
Poruka
14
Znaci odvrnem onih 6 srafa koji drze poklopac mjenjaca ili se moze sto drugacije uradit posto imam jednu rucku za brzine?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ne, nego se potrošio dio poluge koja gura vilice.
Da skineš poklopac mjenjača.
 

dejap

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
Daj stavi koju sliku da vidimo.
Evo dvije slike, na drugoj si vidi zazor izmedju kućišta i osovine nosača motičica. Vijak nije baš dtegnut, medjutim imam utisak da su se ovi zubi izjeli i viyuelno mi se čini da se baš tu javlja luft-

Ne, nego se potrošio dio poluge koja gura vilice.
Da skineš poklopac mjenjača.
Poklopac mjenjača ?

Moguće da je u pitanju samo vijak u osovini kojeg treba dotegnuti i više se ne klima, vijak se nalazi na desnoj strani motičica, u smjeru frezanja, ispod nosača prvog reda motičica.
Otvorio sam (prvi puta u životu) pomenuti šaraf je zaista otpušten, ali ovi zubi (vide se na slici) su nekako previše komotni. Zanima me da li taj vijak može da se pretegne ? Ja sam ga dotezao ali imam utisak da on sve to ukrućuje i koči okretanje, msm probao sam rukom.
 

Prilozi

  • IMG_8652[1].JPG
    IMG_8652[1].JPG
    63 KB · Pregleda: 28
  • IMG_8646[1].JPG
    IMG_8646[1].JPG
    47.7 KB · Pregleda: 28
  • IMG_8652[1].JPG
    IMG_8652[1].JPG
    63 KB · Pregleda: 27

dejap

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
Zaista je vijak otpušten, pokušaću da ga dotegnem i možda stavim nove motičice kad već šarafam...
 

imjura

Novi član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
25
Pozz ljudovi
Trebam jedan savjet, imam frezu labin progres i na njoj je motor benzinac 8 konja + 1 iza nje😅
I taj je motor riknul ili po domaći prdnul na rosu te bi trebal neki novi stavit na nju i kaj kupit
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mi smo stavili kineza kipora diesela i preporodili se ,od manje potrošnje ,do lakšeg palenja,ima dekompresor,ima modela i s anlaserom.Pogledaj na njuškalu,bude ih na ponudi a nisu ni preskupi.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Imas kiporove korejanske motore od 8,12,14 konja dizeli,tihi u radu,zahvalni u potrosnji.zatvoreni na glavi te i kad ga prevrnes nema kud da izadje ulje a ne moze ni da produva. Imam takvog jednog na kosacici jedina mana mu je sto je sporiji u odnosu na acme motor
 

imjura

Novi član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
25
Mi smo stavili kineza kipora diesela i preporodili se ,od manje potrošnje ,do lakšeg palenja,ima dekompresor,ima modela i s anlaserom.Pogledaj na njuškalu,bude ih na ponudi a nisu ni preskupi.
hvala na preporuci
 

imjura

Novi član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
25
Imas kiporove korejanske motore od 8,12,14 konja dizeli,tihi u radu,zahvalni u potrosnji.zatvoreni na glavi te i kad ga prevrnes nema kud da izadje ulje a ne moze ni da produva. Imam takvog jednog na kosacici jedina mana mu je sto je sporiji u odnosu na acme motor
hvala na preporuci, to što je malo sporiji mi ništa ne znaći jer smo frezam vrt doma i malo imam vinograda.pozz
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Svi imaju kardan, ako ide vise prikljucaka.jer prikljuci ide preko kardana, freze, pumpa, malcer, kosilice itd. Ss 14 ks ima posebnu prikolicu preko kardana, tak da i prikolica ima svoj pogodn. Moze se stavit i manja prikolica bez kardana, onda samo vuce. U mom slucaju, imam pripremu da MT vuce auto prikolicu
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Sve to znam, al pitam na koji model ide kardanska? Samo na SS?
Trebala bi bit i prikolica sa kardanom za 8 i 10 ks. Vjerovatno je razlika u dimenzijama i nosivosti, i brzini. Proguglajte kardanska prikolica 8 10 ks
 

Najnoviji postovi

Na vrh