• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Tu je puštalo na pržunerima čento per čento, jer kad sam skinuo zaštitni lim (bio vlažan od ulja) po cijelom obodu kojim naliježe na poklopac. Vidi se se da je tu bilo petljanja sa tim pržunerima (slijepim vijcima), neki su bili (duži) ,dok neki kraći, ili više ili manje zašarafljeni u blok. A vjerojatno i nekoliko je cindrilo na brtvi poklopca.:mad:
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
A da nekom nije taj prednji ležaj blokirao pa bilo loma, a onda se petljalo svakako, i nije se odmah uradilo kako treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Samo budi oprezan s tim ljepilom, jer zna izvući navoje iz aluminija.
Zapravo za brtvljenje ovakvih šarafa je nsjbolji
LOCTITE 542
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Na tom motoru je rađena obnova (ne znam, točno što sve), očito je da nije napravljeno kako spada.
Valjda bi vijke mogao počupati neki sivonja koji ih steže!
Naradio se taj motor poslije obnove, e sad ne bih znao da li je procurio odmah poslije obnove ili kasnije.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Nisam rekao da ne pušća na pržunjerima nega sam mislio da pogledaš kad je već skinuti lim
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Više puta je bilo spomena o proširivačima na motokultivatoru u slučaju vožnje pogonske prikolice. Uputstva same prikolice kažu da se ne smiju koristiti proširivači.

Što je na kraju u praksi ispravnije?
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Zato pitam, nemam mnogo prakse jer vozim labina s kardanskom godinu dana, bez proširivača, uspon prema vinogradu, vagaši, rupe itd, i vjerujem da bi proširivači pomogli, ali koliko sam češljao forum neki su članovi pisali da je s proširivačima veća šansa da mjenjač ode.

Što je s većim gumama, 15"? Imam original za prikolicu, za frezu bi nabavio, ako sve to skupa i s proširivačima neće napravit štetu na mtk, kad se vozi uredno, odnosno prilagođeno uvjetima na putu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
@vduspara
Piči slobodno ja sam imao proširivače na Goldoniju i 15 gume ništa se nije desilo ni nakon šta sam mu dušu vadio, kod mene je izvuko sigurno 150m3 dok se nije umirovio, sad koristim prikolicu na traktoru više mi nije potreban pogon, al dok je vozio kido sam ga i dobro se držo...montiraj gume,proširivače i po gasu...
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Više puta je bilo spomena o proširivačima na motokultivatoru u slučaju vožnje pogonske prikolice. Uputstva same prikolice kažu da se ne smiju koristiti proširivači.

Što je na kraju u praksi ispravnije?
Mislim da inžinjeri koji su konstruirali motokultivator znaju najbolje,ako kažu da se ne treba (ne smije se) koristiti proširivače kod prikolice sa kardanom onda je bolje i pametnije poslušati ih.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ti “inžinjeri” vjerujem nisu nikad ni vozili mtk tako da...treba neki puta i svojom glavom mislit, ja sam reko koliko vozim koliko sam vozio i kako i nikad nije bilo problema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Proširivačima možda nećeš bitno naškoditi MTK, ali možeš sebi.
Računaj da ako je osni razmak guma veći za 300mm, ručke bi trebale biti dulje bar metar da na njima imaš istu bočnu silu kad jedan kotač ima grip a drugi nema.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Meni je s proširivačima puno stabilniji za voziti,pa nek me inžinjeri demantiraju 😉
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Ja znam iz iskustva kaj mi bolje,a čak mi je lakše manevrirat s njima 😉
 

Najnoviji postovi

Na vrh