• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Koliko ulja stane u mjenjac malog Goldonija, negdje sam nasao podatak da staje 2 l i usuo toliko ali to je mrtvi minimum. Sipati jos ili je to ok?
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nisam siguran jel to njegov mjerac, to sverceri sklapaju od cega imaju. Nisam te razumio za frezu, ja hocu vucnu frezu za mali goldoni/labin. Nisam razumio kakve veze ima za zeljeznim tockovima
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Pasu ali bude to jeftinije u Bosni kad naidje, ovo mi je i daleko
Ova crvena ima 4x4 noza, jel to suzeno ili ih ima i takvih?
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nije mi hica al pratim oglase, vise sam htio da pitam jel mi pase s jos neceg sem Goldoni/Labin. Negdje sam procitao da se moze upasati Muta kosa uz adapter pa tako nesto. Cisto se informisem, daleko je do frezanja

Ovo sto se tice blokada ne znam na sta tacno mislis, ja nemam onu polugu kod mjenjaca koja se povuce pa budu tockovi slobodni. Imam samo na ruckama kao kocnice na biciklu, s njima mogu iskljuciti koju stranu zelim. Kad hocu da ga preguram stisnem obe, invertor za brzine imam. To sto sam guglao to bi trebao biti Goldoni 610, mozda jos neka oznaka, A ili AD
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Da, tome je i namjenjeno. Kad se skupe tockovi okrene se u mjestu, kad su rasireni ide veci luk. Cak i ne gledam koji vuce, bilo koji iskljucis i okrenes je bez otpora
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Odgovorio sam vec na to pitanje i reko da bi trebala imat 3 reda noževa ali ih ti nećeš moći vrtit sa svojih 5ks
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Da, sa svake strane fali 3. flanđa, s po dvije (a ne 4) motike.
Mogel bu taj motor to vrtiti, jer i LA300 je tu negdje sa snagom, a ima veći najveći moment od njega.
Po sipkoj zemlji i s malim kotačima ide čak i u 2. brzini.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Ja imam 10 cola kotace i mislio sam staviti tegove posto je kod mene sve strana. Dok sam kosio dosta sam se klizao kad idem uz brdo i preko strane. Ne bih i ni skidao, neka ih stalno

Znaci frezu bi ipak valjalo isprobati kako ide na ovaj motor? Ima komsija mali Labin sa novim benzin motorom 8ks. Freza za pare po selu i okolini vec 50 godina, od njega sam kosu kupio. Dacu mu da isproba kako freza ovaj motor pa nek uporedi, valjda ce znati reci jel ima snage ili je slab. Vecina tih freza moze da se suzi, najbolje bi bilo onda takvu traziti pa ako i ne bi moglo da mogu suziti. Mada... ima tih kineskih motora i po 10ks, poznavajuci sebe nece ona biti suzena, da komsinice u selu pricaju da je kod mene slab motoric, nema smisla jbg 😁
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ne znam kakvu zemlju i kakve apetite imaš ali ja imam na SS suženu frezu i kad ju zakopam do kraja onako kako želim motor jakk osjeti, da nije sužena na tu dubinu nebi mogo gonit znaci sa 12ks vrtim 60cm...probaj pa ces vidit kažem zavisi do korištenja
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nije kod nas neka zemlja, bar kod nas sto smo u brdu. Taj komsija freza samo na izorano i prolazi 2x sa malim labinom. Jedino pored rijeke kad negdje freza gdje je murnica prolazi jednom. Ne znam, vidjecu jos, nisam nikad ni gledao kako se radi al eto imam volje probati pa ako mi se i ne svidi nije neka steta, te se masine uvijek lako prodaju i vrati ulozeno
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nasao sam dvije, obicna nekih 330e sa dostavom, kaze covjek bez lufta i reparirana skroz i dvoreda upitnog stanja za 280e. Jel dobijam sta dvoredom ili da bjezim od toga?
 

Prilozi

  • IMG-bd9da3aac88ce7cc42f4f38ccf8d4765-V.jpg
    IMG-bd9da3aac88ce7cc42f4f38ccf8d4765-V.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_20210711-195333.png
    Screenshot_20210711-195333.png
    123.7 KB · Pregleda: 21

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Noževi su okej uzmi prvu, druga nije dvoredna nego međuredna to je za frezat oko sadnice a ne za frezanje prazne povrsine...a koliko vidim i nije neka velika razlikanu cijeni od onih sta sam ti ja ponudio znaci da je sve to tu negdje
 

Najnoviji postovi

Na vrh