• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Za pripasati frezu od SS na Mondiala postoji nekoliko problema:
- ne paše prihvat, pa treba napraviti adapter (koji produžuje stroj)
- nije isti profil ozubljenja kardana pa treba adapter
- freza ja veća i teža
- nisu iste ulazne brzine (SS ima 2 brzine kardana)
- nije isti smjer vrtnje ulazne osovine, pa se bi se freza vrtjela unatrag

Moj ti je savjet: zaboravi i traži dalje originalnu frezu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Prihvat ne odgovara i uzubljenje nije isto. Jedino što bi odgovaralo (ako ) se vrte suprotno je to da bi se noževi oketali unazad. To bi bilo dobro iz razloga što je taj mtk (lagan) i kod frezanja (sa njegovom ) originalnom frezom ona ga gura napred. Dok ako montiraš ovu veću onda (bi ako se noževi vrte unazad) to bi se kompeziralo. Ali onda imaš drugi problem, zbog njegove male mase , slabo bi se kretao napred! Tako da te nekakve kemije nemaju smisla. :rolleyes:
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Ok, hvala, nisam ni ja budzenje da budem iskren
Kad se pogledaju oglasi u Bosni i Hrvatskoj opasan je manjak freza za Mondial, SS-a ima hrpa, bar u Bosni jer su isli kao donacije i za Mutu ima svega. Nista, pretpostavljam da ce toga biti vise u ponudi kad dodje zima, strpiti se malo
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Jel pasu Barbieri freze na mali Labin/Goldoni, u oglasima napisu da pase?
 

mmaric

Novi član
Tu od
25 Ruj 2021
Poruka
1
Pozdrav forumaši i znalci...
Danas sam kupio labin progres 8ks pa ga želim malo servisirati prije upotrebe zato vas molim malu pomoć
Frezu moram malo obnoviti jer je zahrđala pa me zanima da li sa vanjske strane na osovinu(vidite sliku) dolazi semering, ako da koji?
Na jednoj strani je bilo nešto kao guma ali u raspadnutom stanju pa nisam siguran..
Promijenio budem i ulje to ide hipenol 90?
Sa čime zabrtviti poklopac od freze da ne propušta ulje?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima
 

Prilozi

  • 20210925_213232_resized.jpg
    20210925_213232_resized.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 23
  • 20210925_213239_resized.jpg
    20210925_213239_resized.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 24
  • 20210925_213444_resized.jpg
    20210925_213444_resized.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 24

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Pozdrav, imamo neke nedoumice pa ako možete pomoći biti ću zahvalan.
Imam dva labinprogres motokultivatora benzinca 8ks, ACME i još jedan sa nekim drugim motorom, nema nikakvih natpisa samo na karburatoru trokutasti logo sa slovom "P" BEOGRAD i TYP 22 MCHV ili MOHV (ne raspoznajem dobro)
Uglavnom da skratim, motori su već bili krpani, imaju problema sa paljenjem i radom i jednostavno nemam više živaca stalno šarafati, čistiti karburator itd. Molio bih da mi navedete kompaktibilne motore, po mogućnosti kinezi jer ne mislim davati neke velike novce.
P.S. Ako je mogu staviti motor malo veće snage, neću se buniti iako znam da nema smisla stavljati prejake motore kada ostatak stroja ne može pratiti snagu.

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Taj drugi ti je LA300, a rasplinjač je MGHV proizvodnje IPM.
Možeš ugraditi bilo koji motor od 270...350ccm, s "talijanjskim" prihvatom (konus B23), poput Loncina, Honde, Subaru-a...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Imaš motor DMB 300, koji je navodno mušičav. Evo nekoliko primjeraka motora koji bi odgovarali.
Za ovoga piše da ima 8 KS ? Dok negdje da ima 5,5 KS . :unsure:

Takav imaš.
 
Posljednje uređivanje:

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Imaš motor DMB 300, koji je navodno mušičav. Evo nekoliko primjeraka motora koji bi odgovarali.
Za ovoga piše da ima 8 KS ? Dok negdje da ima 5,5 KS . :unsure:

Takav imaš.
Da, takav imam.

@brgud hvala, pretpostavljam da je lonci ok? Počeli su ga koristiti i brandovi poput sthila i husqvarne u kosilicama navodno, tj. stihl provjereno

@Lee Champa pa ni dizel nije loša ideja, možda čak i pametnije uzeti. Koji bi model odgovarao ako može pomoć. Da ne mislite da sam lijen ili bedast, imam tešku gužvu sa poslom i lakše mi je ovako nego googlati i zivkati okolo.

Hvala na pomoći svima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako dizel onda na prvom mjestu Lombardini 6LD360, pa Kipor i Kama.
 

Prilozi

  • IMG_20211002_104347.jpg
    IMG_20211002_104347.jpg
    20.4 KB · Pregleda: 7
Posljednje uređivanje:

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Lee, koje kotače imaš? Na 8 cola mi je strašno nizak. Nezgodan za manevriranje, al osjetna je promjena naspram benzinca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Na malom MTK dizel ima neke mane:
- neupotrebiv je s malim kotačima (4,00-8) jer je jako nizak
- svi priključci su lakši od motora, pa ih treba tiskti u zemlju.
- velike vibracije na ručkama veća buka

Tko voli, nek izvoli. Ja bi radije kupil nekog benzinca od cca 300cc i uštedil toliko novaca koliko nebu goriva protrošil u svom vijeku.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031

Evo kome se igra mislim da nije puno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Nabavi mi broj ili pošlji upit.
Zanima me radi freze, a motor imam :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh