• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Lee Champa pomagaj ako Boga znaš :ROFLMAO:

Dakle, odlučio sam se za Kamu 178F, sve sam fino presložio ali imam upitnik iznad glave vezano za polugice gasa i famoznu start polugu koja postoji u uputstvima ali ne vidim koja bi to bila?
Evo i slika za svaki slučaj:
Znači, sajlu gasa sam spojio na polugu gasa ali ostaje ova još jedna polugica slobodna (btw ima jako tvrdu oprugu) i da skratim, ja ne mogu upaliti taj motor nikako.

Što sam propustio??? IMG_20211018_163914_679.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,714
Tu "slobodnu polugu" i dio lima na njoj, sam morao odrezati jer je smetala gumi kotača!
A ovo je "start poluga" u radnom položaju.
IMG_20211018_173532.jpg
Kad hoćeš upaliti motor povućeš štrik dok ide. Tada povućeš polugu u ovaj položaj i potegneš
IMG_20211018_173514.jpg
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
To što si fotografirao je ustvari dekompresor. Znači nema još nešto da se mora uključiti, jer sam tako radio tj. drugačije ni ne možeš jer kompresija ti prste potrga :D
Svejedno, motor nisam uspio kresnuti.
Sutra ću se poigrati opet
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Zbunjuje me što u uputstvima se spominje ta neka start stop poluga, ne dekompresor. Sada sam malo guglao pa sam pronašao video gdje se to vidi, samo moj kao ni tvoj nemaju takvu pločicu sa polugama iako je isto model 178
kama start stop poluga.png
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Zbunjuje me što u uputstvima se spominje ta neka start stop poluga, ne dekompresor. Sada sam malo guglao pa sam pronašao video gdje se to vidi, samo moj kao ni tvoj nemaju takvu pločicu sa polugama iako je isto model 178
View attachment 41291


A s time i dolazi jedno logično pitanje, ako nemam start/stop polugu, na što gasimo taj motor? Isto na dekompresor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Imaš polugu negdje pored ove za gas, na koju ide sajla od "motor-stopa", tj. za onu ručicu iznad kuplunga koju treba stalno držati.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Eh imao sam i ja labinca ,ljutu zmiju posteno se naradio za 10 godina.Kupljen nov i nikada nikakvih problema osim mijenjanja sajli.Prodan prije 6 mjeseci ,sad mi bude zao na trenutke :confused:
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    157.5 KB · Pregleda: 17
  • 2547136954.jpg
    2547136954.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 17

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@ZJ Tako je, evo dok ste pisali, ja sam bio nestrpljiv pa sam se igrao i uspio sam. @Lee Champa to je to na što sam mislio, ta slobodna polugica je taj start stop prekidač. Tako je i kod tebe, možda se nismo razumjeli? IMG_20211018_195213_005.jpg

E sada radi kao mina. Doduše imam jednu veliku zamjerku pa me zanima kako je kod vas, strašno vibrira na ručkama. Ako je to takav motor, iskreno da vam kažem, bude to išlo u prodaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Kad velim da dizel nije za male strojeve, nitko mi ne vjeruje 🤭
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Ma računao sam ja da je dizel nemirniji ali ovo baš i nema smisla koliko prenosi vibracija na ručke. Odraditi ću ja s njim poslove koje trebam i mislim da ide na bubanj. Imam tako i tako još jednu getribu pa možda investiram u benzin. Ježi ga, čovjek uči dok je živ
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Dizel nije za one kaj u rukavicama rade.
Probaj ti njega pustiti u zemlju pa buš zaboravil na vibracije kad vidiš koja je to razlika.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
I kod mene je isto bilo vibracije pogotovo sa kosom ,kad radis 4-5 sati ne osjecas ruke ,i dalje se ruke tresu same od sebe.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Dizel nije za one kaj u rukavicama rade.
Probaj ti njega pustiti u zemlju pa buš zaboravil na vibracije kad vidiš koja je to razlika.
A gle, ja gotovo uvijek radim u rukavicama, po potrebi nosim zaštitne naočale/kacigu/hlače/cipele/antifone. Eto meni je moje zdravlje drago.

A što se spuštanja u zemlju tiče, to će vjerojatno malo upiti vibracija no ništa značajno. Kako je ZJ rekao, to očito nisu motori za male strojeve
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
A ja pak u rukavicama nikakve poslove ne radim a čim si ti počel pričati o vibracijama..... meni je odmah sve jasno.

Ti pišeš kak i ZJ kao da svaki dan nekoliko sati imaš tu drndalicu u rukama, a radiš s njom godišnje možda sat ili dva i sad bu to tebi život produžilo.....
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Kupio sam frezu za mali Labin, sutra-prekosutra ide proba. Ne bih dangubio i isprobavao pa da pitam, kako je najbolje da postavim tockove za frezanje? Trenutno su skroz uz motokultivator, tako mi je bilo lakse kositi. Trebam li ih razmaknuti za frezanje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Sa užim tragom kotača lakše ćeš okretati, dok sa širim ćeš dobiti malo na stabilnosti, ali će biti teže za okretati.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Pitao sam par njih sto frezaju, svi rade sirokim sem kad skupljaju frezu, tad skidaju prosirivace. Kazu da je bolji stabilniji jer ako je uzak na brazdi se prevrne. Sad ne znam, ja lako okrecem jer imam blokade, nije mi toliko radi toga. Kod kosenja je bilo bolje usko jer nema otpora, moze jednom rukom da se drzi i onako, seta motokultivator ali vracas ga u pravac od sale dok kod sirokog traga moram da vucem jako da vratim u pravac
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ne kompliciraj si zivot kaci frezu i kreni frezat ja imam SS max suzen i nemam problema kod frezanja
 

Najnoviji postovi

Na vrh