• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Neznam, iscrpil sam sve ideje koje sam imal u glavi.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Najvjerovatnije je da je lamela predebela. Mozda je taj bubanj zamjenski drugaciji malo pa s njim to radi dobro ali ako nije onda cu ga bez veze cekati i nositi preko granice

Odnijecu danas bubanj komsiji ako bude imao volje da ubaci u stroj i malo obradi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I sad se opet vračamo na najvjerojatnije jer nečeš probati na način koji sam ti opisal.
Izmjeriš hod koji trebaš i izmjeriš hod koji imaš da odvoji i sve znaš ;)
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Ne bjezim od tog al mi nije jasno sta tu vidim, ako je kriv bubanj kako ja da to vidim na taj nacin. Opruga ne moze biti kraca mislim, sve su te mjere sto sam nasao po netu, ona stara je bila kraca jer se sabila vremenom. Ima razlike samo u konusnim i ravnim
A mozda je i @ZJ u pravu da onaj lezaj unutra ne vrti, SKF je, dobio ga gratis od kolege na poslu koji izdaje lezajeve i alat, mozda je zato zaribao 😃
Rastavicu danas cin dodjem s posla pa ce se valjda nesto pokazati, ako ne vidim nista onda cu skinuti i poklopac pa stregnuti stegom sve
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pocentriraš, ravno stisneš i prošečeš špijun uokolo, izmjeriš hod i sve znaš.
Ne vjerujem da je novi ležaj zaribal za tak kratko vrijeme, između njega i opruge ide pločica ako se ne varam, nadam se da si ju stavil?
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Nemam spijune 😃
Ide onaj poklopac na lezaj pa onda na njega opruga, e sad i to je od starog kvacila. Za njega sam i pitao dal smije imati luft na lezaju, mozda kosi oprugu ako ima pa ne odvoji ravno nego negdje vise, negdje manje i onda cese od lamelu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Smije lim imati lufta jer ima šeširič koji ga drži na mjestu.
Nemaš špijune, imaš komadič papira, lima, žice.. snađi se ;)
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Moze li biti do vrste lezaja, ovaj sto sam stavio ima onu metalnu zastitu kuglica a mislim da stari nije imao nikakavu. Mozda sesir nekako stisne taj lim a lim kuglice i onda ostane blokirana i unutrasnja kosuljica
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Rastavio, sve izgleda dobro, odnesem bubanj kod komse, on ubaci u stroj, ne baca nimalo, ispolirao ga je za svaki slucaj
Nemam radapciger da skinem poklopac sa radilice da to probam stisnuti stegom. Pokusacu stegnuti na motoru. Sta ako ne razdvaja dovoljno, razmicati lamelu i poklopac?
 

Prilozi

  • IMG_20211125_164008_0.jpg
    IMG_20211125_164008_0.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 9

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Rijeseno, hvala svima na pomoci, sastavio sam i radi. Vjerovatno da je lamela nijansu deblja ili plica. Ovo sto je ispolirano u stroju bilo je dovoljno da vise ne kaci. Jedino sto mora kvacilo bas da se stisne i onda odvoji skroz, ne cese ni malo
E sad, ovako je bilo i prvi put, mozda kad se zagrije bude opet zezalo ali o tome cemo tad ako se desi 😃

 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Kao što sam napisao,samo tjeraj
Trebalo je samo malo radit dok nalegne na mjesto
Vjerojatno ni to što je ispolirao nema baš veze,nego ti neki dio nije sjeo 100% na mjesto
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Bilo je prvi put sve sjelo, isto sam ovako isprobao sve. Kad samo isli frezati vozili smo ga auto prikolicom. Navezao sam u nju i stisnuo kvacilo stao je, sta se poslije desilo pojma nemam. Taj moj drugar je frezao posto je oko voca bilo a dosta je nizi od mene pa mu grane ne smetaju i kaze ne odvaja ti kvacilo.
Nema veze, uglavnom racunam da je sad ispravan i spreman za sezonu

Da mu nije previse freza od Goldoni Joly 10ks pa se mozda sta pregrije?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Nebi mu trebala biti jer je kvačilo dimenzionirano prema snazi motora ,ne prema veličini freze,e sad ako motor sa frezom patiš do izdisaja,znaš i sam da to kvačilu ne godi
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Ovo su 3vrste poluosovina koje sam na brzinu uspio slikat.Žuta je sa dva semeringa.Zelena sa jednim .Crveno je prsten koji drži ležaj.Kod izmjene semetinga na zelenoj izvlačiš samo poluosovinu .A ova treća(ma maticu) je najjednostavnija.
View attachment 368

View attachment 369
Poštovani, imam originalnu kardansku prikolicu za goldini specijal. Pušta mi ulje na kućištu diferencijala prikolice. Ne znam kako se pravilno rastavi. Trebaju li prvo poluosovine van ili?
U prilogu par foto.
 

Prilozi

  • IMG_20211127_125223.jpg
    IMG_20211127_125223.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20211127_125230.jpg
    IMG_20211127_125230.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20211127_131358.jpg
    IMG_20211127_131358.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 13

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Vrijedi li praviti grn za snijeg na malom labinu ako ima tegove i mozda i lance?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Nema snijega kod mene,ali pretpostavljam da bez lanaca možeš zaboravit,ali sa lancima od auta(100kn)mislim da bi moglo ići,ali zavisi i od količine snijega,ako ne freza za snijeg
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
145
Skupe su, mada evo upravo gledam jednu od BCS-a ispod cijene, djeluje mi isti prikljicak kao mali labin al ajd znaj jel prenos isti

Stavio bih lance od auta, i pravim neke tegove ima oko 30kg svaki. Meni treba da grce uz brdo 😁
Vidim neko pravi pa kaci kao prikljucak i okrece rucke a neko napravi da zakaci odozdo na motor, da nije slab onaj aluminijum na motoru za to?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ljudi svašta rade,ali ja je nebi kačio za motor nikako
Nego isključivo kao priključak,i okrenuti ručke,jedino bi trebao,ako ne stavljaš lance,i gume okrenuti
 
Na vrh