• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

S

staffmen

Guest
imam par pitanja vezana uz doticnu zver
posto sam nedugo radio generalu motora nakon 19 godina rada, hti bi znat kad ce jednog dana opet vrisnut motor sta bi sve trebo mijenjat ako bi kupio novi motor diesel koji se stavlja na te kultivatore i samo ga priserafio na onih cetri serafa (sad je benzinac)

i jos par pitanja...
dal se moze od freze napraviti malcer ili snjezna freza da ne dajem 6-7 tisuca za svaki priklucak.... mislio sam da nekako umjesto nozeva za frezu samo napravim te nozeve ko za malcer ili one ko za snijeg... :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
staffmen kaže:
imam par pitanja vezana uz doticnu zver
posto sam nedugo radio generalu motora nakon 19 godina rada, hti bi znat kad ce jednog dana opet vrisnut motor sta bi sve trebo mijenjat ako bi kupio novi motor diesel koji se stavlja na te kultivatore i samo ga priserafio na onih cetri serafa (sad je benzinac)

i jos par pitanja...
dal se moze od freze napraviti malcer ili snjezna freza da ne dajem 6-7 tisuca za svaki priklucak.... mislio sam da nekako umjesto nozeva za frezu samo napravim te nozeve ko za malcer ili one ko za snijeg... :scratch
Benzinac ti je bolji za taj tip MTK, a i novog dobiješ za cca 4t kn, jer je dizel jednostavno pretežak. &LD360 ti košta oko 8t kn, pa ipak neće nadživjeti 2 benzinca (više trese, bučniji je...). Ako već hoćeš pravog dizela, kupi Hatz 1B30, jer je on prikladniji, no košta više nego ti MTK vrijedi. I nejde na ona 4 šarafa jer treba seliti onu ploču koja je na motoru, a nju drži 6 šarafa.
Freza je samo freza i nemre biti malčer, jer se presporo vrti i samo se namota travom. Ja sam to probal, pa nemoraš i ti.
Nemre biti niti freza za snijeg.
BTW, ima li tvoj MTK invertor ili samo ima 3 brzine naprijed i jednu nazad?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
koliko ja znam na njemu je LA300 , i njega drzi 6 srafova :scratch
imas i LDA450 koji imaju malu izlazno osovinu pa ga jednostavno samo prisarafis umjesto LA300
mislim da isto vazi i za LD360 :scratch

samo imaj na umu kada umjesto benzinca stavis dizela da ce ti sve biti sporije posto se dizeli ne vrte kao benzinci

na ovaj standard kopcanja mislim
LA300
Un7SrVQp7skVog1X.v.jpg
 
V

VTZ

Guest
staffmen kaže:
posto sam nedugo radio generalu motora nakon 19 godina rada, hti bi znat kad ce jednog dana opet vrisnut motor sta bi sve trebo mijenjat ako bi kupio novi motor diesel koji se stavlja na te kultivatore i samo ga priserafio na onih cetri serafa (sad je benzinac)

Bilo bi ti puno bolje da si umjesto generalke odmah kupio novi motor, umjesto 300 ccm ovaj novi model ima 350 ccm, i par konja više... Stari model LA 300 ima dosta mana, ima slabu iskru i teško pali, pogotovo hladan. Novi model Lombardini IM 350 je sušta suprotnost, nakon čitave zime pali na drugi potez, a kasnije u sezoni pali na prvi potez. Rasplinjač je drugačiji, nema više ono dugačko usisno koljeno (po kojem se smjesa teško diže kod malih okretaja - startanja). Čak ima ugrađenu i AC pumpu goriva (membranska, mehanički pogonjena na mjesti gdje su nekada bile platine). Umjesto magneta na zamašnjaku ovaj model ima cin-špulu i puno jaču iskru, čak postoji i izvod struje za svjetlo, a nema ni platine, nego modul za paljenje.

Stari motor ja sam potrošio ukupno tri puta - prvo sam radio polugeneralku, pa kompletnu generalku, pa se na kraju i taj potrošio. Koliko me je stari motor izživcirao sa bezbroj problema, toliko sad ovaj novi radi besprijekorno.

motori_im_350.gif


Ne znam kolika je cijena ovog dizel motora od 7,5 KS, inače ima 3600 rpm (kao i benzinac).

15LD350.gif




dal se moze od freze napraviti malcer ili snjezna freza da ne dajem 6-7 tisuca za svaki priklucak.... mislio sam da nekako umjesto nozeva za frezu samo napravim te nozeve ko za malcer ili one ko za snijeg...

Postoji originalna freza za snijeg, kao i čitava linija ostalih priključaka za taj Goldnoni, samo ne znam tko ih prodaje.
 
S

staffmen

Guest
ovako motor nije la300 nego ALN 330 WB SA 327 ccm i ne pali tesko dok je hladno dapace pali iz prvog poteza...
sta se tice novog motora razmisljali smo i o tome ali jebiga kultivator mi je puno trebo na jesen a finacijska situacije nije bas dobra tak da je generalka puno manje ipala...( nove karike, brusena radilica,nova klipnjaca 1. spec. i svugdje novi lezajevi makar su bili ok al kad se vec mjenja da to bude kak spada.)...meni se to mozda nebi ni dogodilo jos koju godinu da ga nisam malo vise nagnuo pa je oosto bez ulja. Kad dode vrijeme za novi motor onda cu razmisljat o dizelasu al o ovom kaj se vrti ko benzinac tak da mi nebude spor makar i sad ide sporo... ko da malo brze hodas(izmjereno sa ciklokompjuterom 7 km/h) ako nebudem cak i novi kultivator kupovo...
ovo da postoje priključci original to znam...i znam ko ih prodaje al kostaju puno i previse ko da su od zlata radeni...makar meni bi to bilo cist da nes izmisljam i da radim nes kad mi dosadno a da bude korisno...al ok ak ne nemoze, a mozda bi se i moglo al nema veze...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dao bi prst samo da ne kupim benzinca ..i dajem dva prsta da nije paljen od kad je trebalo okopati krumpir i da sad namotam špagu zapali bez da išta pipnem .To je komocija , to košta ..ali se isplati svake kune .
Prištedi na pivi, kavi, ljetovanju , birtiji ..cigaretama ..to se isplačuje kroz 20 god. ..ali se isplati
Sad je kasno .. drugom prilikom uzmi dizela i nek te dobro služi ...ja ne bi uzeo ovaj gore spomonjani nego dobri stari LDA 530 .
Sve podrobnosti možeš dobiti googlajući TPS ..tamo ima srdačnih ljudi koji hoče pomoći ..jedino ako ih nije sjebala recesija :oops:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
puknuti kaže:
Dao bi prst samo da ne kupim benzinca ..i dajem dva prsta da nije paljen od kad je trebalo okopati krumpir i da sad namotam špagu zapali bez da išta pipnem .To je komocija , to košta ..ali se isplati svake kune .
Prištedi na pivi, kavi, ljetovanju , birtiji ..cigaretama ..to se isplačuje kroz 20 god. ..ali se isplati
Sad je kasno .. drugom prilikom uzmi dizela i nek te dobro služi ...ja ne bi uzeo ovaj gore spomonjani nego dobri stari LDA 530 .
Sve podrobnosti možeš dobiti googlajući TPS ..tamo ima srdačnih ljudi koji hoče pomoći ..jedino ako ih nije sjebala recesija :oops:
Na tu malu šasiju nesmije motor preko 400ccm, odnosno preko 9ks. LDA450 ti je bil na velikom Super Specijalu.
Na gorivu nikad nećeš uštediti razliku u cijeni, a bome niti na komforu. Benzinac puuuno mirnije i tiše radi, a to se ionak osjeti na rukama.
Ja sam razmišljal zamijeniti LA 300 na svojoj Muti, no mislim da to ipak nebum.
Razgovaral sam s Kontamom o kineskoj kopiji Yanmara (Kama-Kipor) dizel, pa o benzincu LGA 280 ili o Subaru Robinu. Da sam odlučil zamijeniti ga, vjerojatno bi ipak išel LGA 280, jer je ipak prikladniji i lakši od dizela. Eventualni dizel koji bi došel u obzir je Hatz 1B30, no košta skoro ko 4 benzinca, pa se ipak ne isplati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
ZJ kako su se pokazale KAMAe , nesto mi kilavo izgledaju
kod nas kosta onaj KAMA178 cini mi se da mu je tako oznaka oko 330-350 evra , imaju i rezervni dijelovi da se kupe

mada jedan moj poznanik je uzeo taj motor i stavio ga na mutu i crkao mu posle 15tak sati rada , napominjem taj covjek je jako nemaran prema masini , ali ipak 15 sati kosenja :scratch

jer ako bi ja na moju mutu stavljao dizela stavio bi nesto najmanje posto je koristim iskljucivo za kosenje , prodao sam komplet frezu jer mi ne treba
 
S

staffmen

Guest
gledo sam sada i naso ovaj motor
http://www.lombardini.hr/diesel-motori/15LD400.php
sta mislite bi to bio dobar motor...pise da ima 10 ks
a vidim da ga ovi u labinu stavljaju na te male mondiale

ovo da bi dao prst a da nije benzinac...
neznam zasto, ja sam osobno na ravnom terenu bez uzbrdica i taj benzinac cist ljepo radi...
vjerovali ili ne ja na njemu vozi pola kubika mokre zemlje znaci oko 700kg tereta i tako po 7 puta za redom (tam i nazad oko 900m)
ulja nije niti malo potrosio a benzina oko pola litre, ma nek bude i litra...
 
S

staffmen

Guest
BTW, ima li tvoj MTK invertor ili samo ima 3 brzine naprijed i jednu nazad?[/quote]

ima invertor...drugacije nebi mogo kosit... jer ako stavis u rikverc vratilo se ne okrece tak da nebi mogo nis radit za kaj trebaju okrenute rucke
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
staffmen kaže:
zj kaže:
BTW, ima li tvoj MTK invertor ili samo ima 3 brzine naprijed i jednu nazad?

ima invertor...drugacije nebi mogo kosit... jer ako stavis u rikverc vratilo se ne okrece tak da nebi mogo nis radit za kaj trebaju okrenute rucke
Nije točno. Stariji modeli bez invertora su kosili u rikvercu. Jednino je najprije trebalo uključiti rikverc, a onda kardan, jer se pri uključivanju rikverca kardan isključil, baš kak i na tvojem. Dakle kardan je trebalo ponovno uključiti dok je već ušaltan u rikverc, (kaj ti na svojem nemreš).
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
staffmen kaže:
ovako motor nije la300 nego ALN 330 WB SA 327 ccm i ne pali tesko dok je hladno dapace pali iz prvog poteza....

staffmen uz dužno poštovanje ti si ukrivuto je motor LDA 300 proizvodnje DMB,
dok ALN 330WB je originalni Talijanski motor proizvodnje ACMA.

Dakle ACMA motori imaju lijevano aluminijski poklopac oko "zamašnjka",
imaj mali aspuh okrugli, fergazer im je puno manji (nema onako veliko usisno grlo),
filtar zraka je puno niži ali malo okrugli.

A to da puno lakše radi. je točno jer ga ima na Muti pa znam razliku jer susjed ima
LDA 300 i to je koma motor i znam o čemu pričam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
zbalija kaže:
staffmen kaže:
ovako motor nije la300 nego ALN 330 WB SA 327 ccm i ne pali tesko dok je hladno dapace pali iz prvog poteza....

staffmen uz dužno poštovanje ti si ukrivuto je motor LDA 300 proizvodnje DMB,
dok ALN 330WB je originalni Talijanski motor proizvodnje ACMA.

Dakle ACMA motori imaju lijevano aluminijski poklopac oko "zamašnjka",
imaj mali aspuh okrugli, fergazer im je puno manji (nema onako veliko usisno grlo),
filtar zraka je puno niži ali malo okrugli.

A to da puno lakše radi. je točno jer ga ima na Muti pa znam razliku jer susjed ima
LDA 300 i to je koma motor i znam o čemu pričam.
Šefe, nije LDA300, već je LA300. Original (Intermotor-Lombardini) je bil IM300.
I nije ACMA, već ACME. ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ZJ kaže:
Šefe, nije LDA300, već je LA300. Original (Intermotor-Lombardini) je bil IM300.
I nije ACMA, već ACME. ;)

ZJ prijatelju hvala na ispravci!
Meni sew stalno mota po glavi LDA :lol: :lol: sva
sreća da samdobro napisao barem broj.

Da točno kako veliš nije LDA većb LA 300,
a što se tiće ACME oznake to sam krivo napisal jer tako stalno govorim
pa sam zaboravil.

Hvala još jednom na ispravci....

P.S.

Sad mi je MTK malo zatrpan pošto je u "zimskom snu" pa motor
mogu slikati tek na proljeće. ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ kaže:
puknuti kaže:
Dao bi prst samo da ne kupim benzinca ..i dajem dva prsta da nije paljen od kad je trebalo okopati krumpir i da sad namotam špagu zapali bez da išta pipnem .To je komocija , to košta ..ali se isplati svake kune .
Prištedi na pivi, kavi, ljetovanju , birtiji ..cigaretama ..to se isplačuje kroz 20 god. ..ali se isplati
Sad je kasno .. drugom prilikom uzmi dizela i nek te dobro služi ...ja ne bi uzeo ovaj gore spomonjani nego dobri stari LDA 530 .
Sve podrobnosti možeš dobiti googlajući TPS ..tamo ima srdačnih ljudi koji hoče pomoći ..jedino ako ih nije sjebala recesija :oops:
Na tu malu šasiju nesmije motor preko 400ccm, odnosno preko 9ks. LDA450 ti je bil na velikom Super Specijalu.
Na gorivu nikad nećeš uštediti razliku u cijeni, a bome niti na komforu. Benzinac puuuno mirnije i tiše radi, a to se ionak osjeti na rukama.
Ja sam razmišljal zamijeniti LA 300 na svojoj Muti, no mislim da to ipak nebum.
Razgovaral sam s Kontamom o kineskoj kopiji Yanmara (Kama-Kipor) dizel, pa o benzincu LGA 280 ili o Subaru Robinu. Da sam odlučil zamijeniti ga, vjerojatno bi ipak išel LGA 280, jer je ipak prikladniji i lakši od dizela. Eventualni dizel koji bi došel u obzir je Hatz 1B30, no košta skoro ko 4 benzinca, pa se ipak ne isplati.
Nisam ja ni spomenuo LDA 450
Spmenuo sam ovo .
Lombardini LDA 530 (novi naziv 6LD360*)

Vrsta: jednocilindrični dizelski motor

Snaga: 7.5 KS (uobičajeno je reći 10 KS, ako je na poljoprivrednom stroju)

Zapremina: 359 kubika

Borung klipa: 82.00 mm std (I-specijala 82.50 / II-specijala 83.00)

Spremnik goriva: 4.3 lit.

Količina ulja u motoru: 1 lit.

Potrošnja: oko 1.5 lit/h

Primjena: Labinprogres Mondial, Goldoni, SEP, Grillo

*LDA 530 i 6 LD 360 nisu u svemu identični
A o potrošnji neću govoriti ..jedini nedostatk dizela je da kronicno ostajem bez nafte ... Jednostavno misliš da radi na zrak :lol: 8)
uostalom najte me jebat da je benzinac bolji od dizeLa ... i nemojte pljuvat po konju kojeg niste jahali .. pokažite čovjeka koji nije razmišljao i sanjao da benzinca zamjeni za dizela .
Nosi kernister , sviječice , rezervnu špagu ,jajmenejaj .
Istina benzinac hladan pali ko metak , a topli?..kolio put treba potegnuti špagu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
puknuti imam ja la300 na mojoj mutu , pati maksimalno od 2 puta nebitno hladan vruc , ne sjecam se kada sam zamijenio svjecicu
ALI motor je sa platinskim dugmadima , prije toga mi je bio onaj sa elektricnim modulom e to su muke jezeve i tu stoji sve ovo sto ti kaze
ali platinsko paljenje je nesto sasvim drugo , vise mi stvara problema vibracija koja se stvara radom reznog aparata nego motor , zbog vibracije mi otpao karburator i jos par sitnica , mada nemam one gumene podloske na ciganki :oops:
 
V

VTZ

Guest
Kad sam ja prije 3 godine kupio ovaj Lombardini IM 350 (kod Jureca u Dugom Selu), cijena mu je bila cca. 2600 kn, što je po meni bilo vrlo povoljno. Sad vidim na stranicama Lombardini.hr da najmanji dizelaš od 4,5 ks košta 6.600 kn, a jači vjerojatno i dosta više... Za to treba potrošiti jako puno goriva, da bi se takva cijena isplatila...

Imao sam ja ranije original talijanski MTK s dizel motorom LOMBARDINI LDA 510, 14 KS, s dva kardanska izvoda, i s pogonskom prikolicom. To je stvarno nepoderiv stroj, koji vrlo malo troši, ali kučište i mjenjač su kod njega napravljeni daleko robusnije. A vibracije motora koje se prenose preko upravljača se itekako osjete, to je motor sa stvarno moćne ljude.. :cry:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja mogu za 20 minuta uništiti bilo koji motor od bilo kojeg proizvođača :roll: No naravno da će me serviser skužiti što sam napravio :lol: Za Kamu ne znam kakvi su, ali Kipor motori su ok. Ima u Hrvatskoj direktan ovlašteni uvoznik i kod njega se može dobiti više informacija. Što kaže ZJ kilaža im je problem, ali svaki dizelaš je težak. No to se u radu kompenzira sa većom kubikažom i većim okretnim momentom. Također današnji kineski motori imaju BOSH dizne i NSK ležajeve, testiraju se prije prodaje i uhodavaju se na stol tako da bi to mogla sada biti spretna priča. Garancija 1000 radnih sati i 3000 sati radni vijek. Što je za te cijene više nego isplativo.

Kod kineskih motora uzmite i jednu pretpostavku da rade samo 20% od makismalnog broja okretaja. To je kao da kupite njemački auto i vozite konstantno 160 km/h. Garancija od 100.000 km je ekvivalent za 625 radnih sati, a i u tom garantnom roku bude čuda oko pumpi, dizni, mjerača protoka i slično. Tako da se kinez i razleti na 500 radnih sati opet se je isplatio. Bar je to moje mišljenje.

Pozdrav
 
S

staffmen

Guest
zbalija kaže:
staffmen kaže:
ovako motor nije la300 nego ALN 330 WB SA 327 ccm i ne pali tesko dok je hladno dapace pali iz prvog poteza....

staffmen uz dužno poštovanje ti si ukrivuto je motor LDA 300 proizvodnje DMB,
dok ALN 330WB je originalni Talijanski motor proizvodnje ACMA.

Dakle ACMA motori imaju lijevano aluminijski poklopac oko "zamašnjka",
imaj mali aspuh okrugli, fergazer im je puno manji (nema onako veliko usisno grlo),
filtar zraka je puno niži ali malo okrugli.

A to da puno lakše radi. je točno jer ga ima na Muti pa znam razliku jer susjed ima
LDA 300 i to je koma motor i znam o čemu pričam.

nisam nis zaluto znam ja da je to acme motor samo sam zaboravio spomenut to dok sam pisao...
znaci NIJE lombardini nego ACME :D

i da ZJ... ovo kaj velis za invertor znam da kad ga ubacim u rikver izbaci mi karadan al i kada naknadno ukljucim kardan dok je vec u rikvercu nakon nekog vremena ga izbaci odnosno ruckicu trebam stiskat da bi se okreno kardan znaci na silu...al cemu se mucit kad si sve mogu olaksat sa invertorom...inace kosa je sirine 130 i kosila je travu gustu visine 1m i nes sitno u prvoj bez beda u drugoj na trecini gasa kosim mladu travu a na jednoj ledini sam kosil ono kaj ostane od psenice kad kombaj pobere u trecoj... :mrgreen: i sve je pokosilo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nisi razmel: rekel sam ono za ubacivanje kardana u rikvercu vrijedi za MTK koji NEMAJU invertor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh