• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator

B

brundalo

Guest
Moze li mi netko reci o kojem se kultivatoru radi?
Hvala unaprijed

DSC019211-1.jpg

DSC019261.jpg

DSC019281.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Teško je reći, no po obliku bi rekel bi da je o nekom (pra)starom S.E.P.-u, no boja mi odgovara Agria-i.
Dak koju sliku više, naročito mjenjača.
 
B

brundalo

Guest
Dobio sam zanimljivu vijest da je nekoc i moto-guzzi proizvodio kultivatore i da bi ovo mogao biti navodno jedan tog tipa. Zna li netko nesto vise o tome?
 
B

brundalo

Guest
Napokon san dosa do podataka. Radi se o agriji 1700 ili IMT verziji tog MTK. Molim nekoga ko nesto zna poblize o tome da mi javi. Pozdrav :)
 
A

Alen

Guest
Kolega o agria-i sam na netu našao samo ovo:

[youtube:33c46lhz]MsKH_TD41Og&hl[/youtube:33c46lhz]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ima preko nekoliko tema o motokultivatorima,pa da ne otvaram jos jednu,tu cu to stavit..









p4270149800x600.jpg


radi se o labin progresu, benzinac, ali bome je popio litre i litre gaze.. :)
vec je dobrano punoljetan,i prosao je svasta, sto se i vidi na njemu. tocku na i je stavio pas, kojem je bilo dosadno pa je pojeo dio plastike..
ali unatoc svemu jos uvijek napravi posao koji treba..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
..ja.. kaže:
ima preko nekoliko tema o motokultivatorima,pa da ne otvaram jos jednu,tu cu to stavit..
...
radi se o labin progresu, benzinac, ali bome je popio litre i litre gaze.. :)
vec je dobrano punoljetan,i prosao je svasta, sto se i vidi na njemu. tocku na i je stavio pas, kojem je bilo dosadno pa je pojeo dio plastike..
ali unatoc svemu jos uvijek napravi posao koji treba..
Šteta kaj je motor Tomos od 6ks na njemu. Jednostavno je preslab. Bar da je LA300 ili još bolje IM350.
Inače, sigurno najbolji MTK za frezanje (nikak da prežalim našega).
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tomos? jesi siguran?
moram sutra porovjeriti,ali nebih rekao da je to tomosov motor.. :scratch

a da je slab,je. prije je bio ok,ali sada vec pokazuje znakove umora i izgubio je nesto snage.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
..ja.. kaže:
tomos? jesi siguran?
moram sutra porovjeriti,ali nebih rekao da je to tomosov motor.. :scratch

a da je slab,je. prije je bio ok,ali sada vec pokazuje znakove umora i izgubio je nesto snage.
Možda je Lombardini ili IM, no takve 4-taktne motore je Tomos radil par godina. Ima jednaki MTK moj susjed. Motor poznam po papirnatom filteru zraka.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ipak je tomos UMO 4T. nisam ni znao da je tomos radio 4t motore,makar i po licenci..

c/p

ACME A220
Koncept: 1-cilindrični, 4-taktni, zračno hlađeni benzinski (B) ili petrolejski (P) motor
Borung klipa: 72.00 mm std (I-specijala 72.50 / II-specijala 73.00)
Zapremina: 220 kubika
Snaga: 5.5 KS (Acme A220 B) / 4.8 KS (Acme A220 P)
Potrošnja goriva: oko 2 lit/h
Spremnik goriva: 3.2 lit
Količina ulja u motoru: 0.6 lit
Masa: 17 kg

*motor Tomos UMO 4/T je proizveden po licenci kao replika motora Acme A220, stoga se rezervni dijelovi međusobno poklapaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
..ja.. kaže:
ipak je tomos UMO 4T. nisam ni znao da je tomos radio 4t motore,makar i po licenci..

c/p

ACME A220
Koncept: 1-cilindrični, 4-taktni, zračno hlađeni benzinski (B) ili petrolejski (P) motor
Borung klipa: 72.00 mm std (I-specijala 72.50 / II-specijala 73.00)
Zapremina: 220 kubika
Snaga: 5.5 KS (Acme A220 B) / 4.8 KS (Acme A220 P)
Potrošnja goriva: oko 2 lit/h
Spremnik goriva: 3.2 lit
Količina ulja u motoru: 0.6 lit
Masa: 17 kg

*motor Tomos UMO 4/T je proizveden po licenci kao replika motora Acme A220, stoga se rezervni dijelovi međusobno poklapaju.
Eto, viš da znam još ponekaj, osim Same-a ;) :D
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Ako nekoga zanima nedavno sam ugradio volan od tamića na motokultivator,u mom albumu možete pogledati slike.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
majstor kaže:
Ako nekoga zanima nedavno sam ugradio volan od tamića na motokultivator,u mom albumu možete pogledati slike.
Nije loše , prva liga...svojedvremeno je moj stari mašao o tome , no nikad vremena .
Jedno pitanje ...zašto nisi" rukicu" na izlazu volana okrenuo prema dolje ?..bila bi niža ona poluga od rebrastog željeza.
I još jedno ,da li možda imaš (ako si vec majstor) koji pohabani (zovu ga) zubcanik reduktora .To je onaj koji šalta brze/spore .Ali onaj veci , bez osovine (ako ti je nejasno budem slikao)
Radim neki projekt , iskoritio bi stare zubcanike od tog kukca , bitno mi je da je onaj veci u paru ispravan (kod mene su oba pohabana manja ..Hvala.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
[quote="puknuti"Jedno pitanje ...zašto nisi" rukicu" na izlazu volana okrenuo prema dolje ?[/quote]
Na počeetku je ruka bila zamišljena prema dolje ali to nevalja jer se volan vrti kontra.Za motokultivator najbolje paše glava volana od imv-ali ju je teško nabavit ona ima kontra volan a i manja je.
Djelova za motokultivatur nemam jer nije moj to sam radio čovjeku iz sela a neznam ni ko bi imao jer nam je za labin progres jako teško sa djelovima posebno sa prikolicama (poluosovine,diferencijal).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
majstor kaže:
Na počeetku je ruka bila zamišljena prema dolje ali to nevalja jer se volan vrti kontra.Za motokultivator najbolje paše glava volana od imv-ali ju je teško nabavit ona ima kontra volan a i manja je.
Djelova za motokultivatur nemam jer nije moj to sam radio čovjeku iz sela a neznam ni ko bi imao jer nam je za labin progres jako teško sa djelovima posebno sa prikolicama (poluosovine,diferencijal).
I kako to na kraju radi ? , jel se teško upravlja?
Nožno kvacilo ..jeli to bilo i prije volana ili je samo radi volana ? :scratch
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
puknuti kaže:
I kako to na kraju radi ? , jel se teško upravlja?
Nožno kvacilo ..jeli to bilo i prije volana ili je samo radi volana ? :scratch
Volan radi dobro i lagan je ali za moj pojam je pre malo anjšlahta(nadam se da znaš o čemu pričam jer neznam prikladniju riječ na hrvatskom)gazda je zadovoljan pa se oko toga previše ne zamaram,nožno kvačilo sam ugradio sa volanom jer se ručke moraju dignuti kad se volan ugradi pa je onda nezgodno uhvatiti ručku kvačila.
Kod takvog projekta je jako bitno da se svi zglobovi prepiksiraju jer inače se gubi na anjšlahtu jerti treba pola kruga da se izgubi luft na piksama pa tek onda počinje okrtanje zgloba.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Neko vozi motor, neko vozi traktor, a ja i moja mala motokultivator!
 
Na vrh