• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Nemam iskustva sa husqvarnom, pa pitam, jer imam doma dvije štilovke.
Sad svi hvale kao husqvarnu da je bolja od stihla.
Moram uzeti neku malo veću pilu pa sam mislio H 562xp ili možda štilivku 660
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
562XP je i danje mala pila (60ccm).
Ak hoćeš veću pilu, H365X-Torq ti je bolje rješenje. Pila s klasičnim fergazerom i strato punjenjem (mala postrošnja goriva).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
365 je "homeowner" linija, ali je praktički identična kao 372XP, koja je profi model. Dakle, malo prigušena, ali zato i vjerojatno trajnija.
 

TrazimSklopku

Novi član
Tu od
18 Srp 2018
Poruka
10
Pozdrav forumu, nisam nikad kupovao, gledao niti imao motorku, pa me zanima vrijedi li kupovati u tom rangu.

Ono što sam zagledao je Stihl 180, Husqvarna 236 i Husqvarna 130. Sve su manje više iste, sve su cca. 2 konja, mač skoro isti, 2cm manje više.
Ne mislim se baviti šumarstvom nego mi treba da isječem 15 kubika klada koje sam kupio za ogrijev. Naravno ne sve od jednom nego desetak dnevno, ili već koliko stignem isjeći i očistiti ispred kuće taj dan.

Jesu li te manje sposobne za taj zadatak? Koliko vidim na ovom videu, ide to. Nije da baš leti :D al' ide.

Drugo pitanje, koju od te tri preporučate?
Treće pitanje, Husqvarna 130 novija generacija i 500kn skuplja od 236. Vrijedi li tih 500kn više za ovo što meni treba?

Unaprijed hvala!
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Vrijede te motorke, samo nisu baš za višesatni teški rad. Znači ako te tvoje klade nisu većeg promjera od dužine vodilica na navedenim motorkama, i ako tih 15 kubika ne mislis izrezat u manje od 4 dana, poslužit će i one bez problema. Ja bih uzeo najjaču koja se nudi za pare koje imam i to je to. Pogledaj malo i brand echo, dosta ih reklamiraju kao high tech.
 

TrazimSklopku

Novi član
Tu od
18 Srp 2018
Poruka
10
Znači ako te tvoje klade nisu većeg promjera od dužine vodilica na navedenim motorkama

Većina je upravo kao ova na videu i tanje.

i ako tih 15 kubika ne mislis izrezat u manje od 4 dana

Definitivno ne :D


Ja bih uzeo najjaču koja se nudi za pare koje imam i to je to.

A kad su sve iste, razlika 0.1 kW. Jedino što Husqvarna ima garanciju dvije godine a Stihl jednu. I što ne znam jeli ta nova 130 stvarno vrijedi 500kn više.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jesi li razmisljo o Makiti,na preporuku servisera i trgovca sam lani uzo najslabiju Makitu i nisam pozalio.G ledo sam i Stihl i Husky al posluso ovu dvojicu i sav sretan,jedino mi obojica preporucili skinut katalizator jer radi Probleme,to uradio majstor i jos dobio 3g. garanciju.
 

TrazimSklopku

Novi član
Tu od
18 Srp 2018
Poruka
10
Jesi li razmisljo o Makiti

Ne, imao sam trimer Makita, isto na preporuku, crkao je rekordnom brzinom pa mi nije draga marka. Osim toga kod mene u gradu imaju dvije i po' trgovine s motorkama u kojima možeš vidjeti jednu i po' Makitu :)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa ako je u kratkom roku,onda je dobro zbog garancije.Reko sam da je Problem u katalizatoru,jos mi je serviser napomenuo da ima problema sa srednjom klasom Makita pila a najjaca i najslabija su super i kod najslabije nije slucaj kao pri Stihlu i Husky da je" plasticna".Osim Toga moja pali veoma lagano i vruca sto mi nije slucaj sa Huskom 353,za Stihll neznam.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Od tih malih hvale husqvarnu 145 stari model - cjela iste boje.


Kod nas su 250 €, kakvse su cjene kod vas?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
U subotu sam bio kod kuma na ispomoći u šumi i po prvi put sam radio sa husqvarnom 365 i mogu reći samo riječi hvale, pila je mala zvijerka. Bilo je i nekoliko stihlovki manjih i ovi srednjih 440, 460 i 640, ajmo reći u veličini H 365, ali mogu se sakriti pored nje.
Tko treba pilu za osobne potrebe mislim da je to najbolji izbor i sam trebam kupiti pilu i sad ću definitivno uzeti husqvarnu, ali možda jaču 560xp
 

Najnoviji postovi

Na vrh