• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motorna pila oregon mkt 6800

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
molio bi poštovane članove,ako netko ima kakve podatke ili iskustva sa ovom pilom,neka ne žali tinte i neka napiše što više o ovom stroju.nebih vas gnjavio da mogu na netu naći nešto ali guglao sam više puta pa ništa
bilo je par komada na njuškalo sa dosta velikim razlikama u cijenama
ovu pilu je tata kupio od nekog čovjeka što ih je prodavao po selu za 3000 kuna,poslije pola sata cijenkanja je dao 2 komada za 3000,jednu je uzeo tata a drugu stric
o pili znam samo ono štopiše na njoj,da je made in japan,3 ps,6.3 kg
vidim da ima metalno,odnosno aluminijsko kućište što me ugodno iznenadilo
zanima me koja trgovina ih prodaje u Hrvatskoj da mogu pitat za cijenu i ako bude trebalo dijelova
 

Prilozi

  • makita-mkt-oregon-m6800-slika-16224687.jpg
    makita-mkt-oregon-m6800-slika-16224687.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 2,057
  • motorka-mkt-oregon-6800-slika-17838091.jpg
    motorka-mkt-oregon-6800-slika-17838091.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 1,673

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
molio bi poštovane članove,ako netko ima kakve podatke ili iskustva sa ovom pilom,neka ne žali tinte i neka napiše što više o ovom stroju.nebih vas gnjavio da mogu na netu naći nešto ali guglao sam više puta pa ništa
bilo je par komada na njuškalo sa dosta velikim razlikama u cijenama
ovu pilu je tata kupio od nekog čovjeka što ih je prodavao po selu za 3000 kuna,poslije pola sata cijenkanja je dao 2 komada za 3000,jednu je uzeo tata a drugu stric
o pili znam samo ono štopiše na njoj,da je made in japan,3 ps,6.3 kg
vidim da ima metalno,odnosno aluminijsko kućište što me ugodno iznenadilo
zanima me koja trgovina ih prodaje u Hrvatskoj da mogu pitat za cijenu i ako bude trebalo dijelova
nemoj ni pomisljati da je to makita i proizvodnja japan. to ti je kina. sve zivo kopiraju a jednu te istu masinu ubacuju u vise razlicitih oklopa i naziva. original makita je jako skupa i profi alat .otvori gornji poklopac i slikaj masinu i karburator jer mislim da je masina ista kao na viligeru vgs 30 koju imam.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Mislim da ta nema ni mame ni tate,. Čisti kinezijak.

Daj Bože da nisam u pravu. Kako radi? Jel joj moreš "brojiti zube na lancu" kad je na punom gasu...?


edit;

@" vica" je bio brži nekoliko sekundi.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Mislim da ta nema ni mame ni tate,. Čisti kinezijak.

Daj Bože da nisam u pravu. Kako radi? Jel joj moreš "brojiti zube na lancu" kad je na punom gasu...?


edit;

@" vica" je bio brži nekoliko sekundi.

potpisujema sve do sada napisano i po plastici,prekidaćima se jasno vidi odakle je a inaće marka OREGON je Kanadska a ne Japan, tako da i to govori da je to Mady in CHINA
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnogo je slicna po nekim resenjima viligeru. samo oklopi su malo drugaciji. ako je masina ista jos je dobro prosao kod nas delova more .preko 10 razlicitih marki a jedna masina. spram kineskog stihla viliger je pojam.samo mac mu je 55cm kao da ce seci bambus a ne bukvu ili hrast. iste su snage ,tezine samo kod nas viliger vgs 30 je 16500 rs sto je negde oko 150 eur nov i dve god garancije a delovi bagatela
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ja bih rekao da su sve te pile, a niti kinezi nemaju pojma koliko ih ima, loša kopija stare Tanake....i ako je platiš 500-600kn i radiš 2-3 szone onda ok, ali ako ti to uvali netko za 1500kn, onda zajeb, teški zajeb:mur:...makar moram priznati trgovcu, ljudi su ih več skužili sa Stihlom, al ovo sa bojom Makite, k tome iz japana:8):....op, a makita iz njemačke:D
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
jasno mi je da je to jeftino kinesko smeće,al mi nije jasno kako smiju napisati MADE IN JAPAN,a to je i odlijano na bloku motora
do sada sam na svim kinezima od alata do dječje igračke vidio da piše MADE IN CHINA
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to jeste diskutabilno kako ali ko ce se kinezima suprostaviti . oni vecinom kopiraju ili imaju licencu starijih modela japanskih proizvoda kao i koreanci sto rade. vecina toga ulazi crnim kanalima kao i kod nas .jednu sam cuo pricu da se cak mnogi alati sklapaju na brodovima u toku plovidbe. znam da se na bliskom istoku vrse sklapanja vecinom .bugari turci pogotovu se bave . i rusi su vecinom pre sve zivo kopirali sa zapada i kad su im se suprostavili samo su rekli kopirajte i vi nase. kad su veliki igraci u pitanju sve je jednostavno moguce .evo ti jedan podatak o zastavinim automobilima. kad je fiat prestao sa proizvodnjom 128 serije kalupi su prodati zastavi za odlivke blokova.svi su i dalje mislili da je u zastavi fiatov motor ali nije nego je na bloku samo pisalo od odlivka koji su dobili jer je licencno radjen .kasnije je topreuzeo dmb i od tad i jesu mnogo losiji motori kvalitetom
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Piše mejd in čajna, ako netko nema namjeru skrivati robu, al ako ima tu namjeru, onda papir, u ovom slučaju blok, trpi svako sranje...Mi moramo shvatiti kineski mentalitet i pristup, oni ne šlive nikakava autorska prava i nitko im ništa ne može.....odeš lijepo na alibabu.com i lijepo naručuješ sve na kile, odnosno komade....ti ako naručiš 100 ili 1000 komada napišu ti gore da se pila zove Kojot i da piše da je Mejd in zagorje.....i naravno kombinaciju boja biraš koju želiš....al to ti je fakat tako, bez zajebancije....tako ti je nastao vilager(nema ga drugdje nego u srbiji), kod nas su probali pod imenom CODEC, it ako dalje i tako dalje....
http://www.mvv.hr/codec/
 
Na vrh