• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Z

Zip

Guest
Aj da i ja otvorim neku temu ovdje-napokon!! 8)

1. točka-motorne pile-STIHL, vaša iskustva, savjeti, dosadašnji kvarovi, kvaliteta, kako podrezat drvo, kako ga srušit, pod kojim kutem i ostale šumarsko-lovačke spike!!

2. točka-savjeti kako ubit nepodnošljivog susjeda, a da to bude proglašeno šumarskom nesrečom!! :twisted:

3. točka-ulje, gorivo, svječice, lanac, oštrenje!!

4. Jel vas kad poklopila grana ili deblo u šumi deblo, jeste dobili po blanji od našpananog stabla-aj malo još lovačkih priča??!! :lol:

5. Možete pisat i o ostalim motornim pilama, poput renomirane :oops: motorne pile PARTNER, koju ste kupili u obližnjem trgovačkom centu pa ste sutra ovako ulazili u trgovinu:

Obrisan neispravan link.

Ovo je moja nova-stara motorka STIHL-MS 310, jel ima ko bolju??? 8)


stihl_ms310.jpg


Å to se mene tiče, motorka je dobra ali paljenje na hladno nisu morali skinut sa međuzvjezdanog broda USS-Enterprise, mislim ono, mogli su malo i zakomplicirati :twisted: !!


A hebote, pa neču valjda samo ja pisat ovdje!! :?
 
R

Ratarko

Guest
Ah , vidim da imamo i šaljivđiju među nama :D
Zgodno štivo si nam sročio Zip , da te ne poznam skupo bi te platio , hehe :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Zdravo Zip!

Imam i ja štilovku i nekih hektar dobre šume(grab,hrast,bukva) ali nemam vremena da idem u nju uopče ili sam je samo malo zanemario...

Ali ne bojim se ja za nju več nju neko uredno obilazi :cry: :twisted: :lol:

To ne znači da se nemogu pohvaliti pa rekao bih čak bogatim šumskim iskustvom..

Djeco ako imate problema sa nesanicom..radite cijeli dan u šumi i vidjet čete kako se slatko spava upravo onako kad vam padne suha grana na glavu :wink: :D
 
Z

Zip

Guest
Ratarko kaže:
Ah , vidim da imamo i šaljivđiju među nama :D
Zgodno štivo si nam sročio Zip , da te ne poznam skupo bi te platio , hehe :lol:

Nešto ovih dana mislim, mislim al nikako da odem znaš več gdje, a čeka me posla, STIHLOVKA podmazana, naoštrena, nauljena, čeka i skuplja paučinu!!

Jadnica čeka, čeka i nikao dočeka da zajedničkim snagama pridonesemo globalnom zatopljenju i pretvaranjem njiva koje vi obrađujete u turističke destinacije i apartmanska naselja!!! :twisted:

Zamisli, gdje bi ti onda bio kraj?
:lol:

Ropa ne može toliko zaradit, koliko bi ti zaradio iznajmljivanjem svoje njive(tada plaže)!!
 
B

Bobo

Guest
Mi smo imali Stihl 032 koju je stari nekako nabavio iz njemacke. Teska ko sam vrag, jer je cijela metalna, a plastika je jos teza od metala...

Sluzila nas poslusno preko 20 godina dok joj jedan nosac cilindra nije otpao, te se cijeli odvalio... Jedva nasli polovan cilindar i klip s karikama, no jedna karika je nakon 3-4 godine pukla, te joj je dosao kraj... Sad je u podrumu u kutiji i ceka neke malo bolje dane...

Zamijena joj je dostojna, STIHL MS 320, jer smo se vodili idejom da bude slican model pile, iako je ova za klasu veca, no jos je uvijek lakse od one stare. Sad ju ne mogu uslikati, posto je na selu, ali smo jako jako zadovoljni s njom.

Stari je htio kupiti DOLMAR, i kad sam ju vidio, malo je falilo da ga osamarim... Duplo veca, a jeftinija od ove stihl, ne moze valjat, pa da hoce...

Ljudi u mom selu 90% imaju husquarne, i dosta ih se zali na to sto imaju samo jednu kariku na klipu, pa ih moraju cesto servisirati (svakih 10 godina)... Ima jedna tomos, i jedna McCulloh...

Sto se tice dobivanja po blanji od naspananog drveta, isti onaj koji je u okolici pozege sadio zabranjeno voce, je odletio metar od motorne pile kad ga je opalilo. Da nije imao stelu u bolnici, ne bi prezivio...

Ubiti susjeda da ispadne kao nesrece? Malo teze, no izvedivo. Samo ga moras namamiti u sumu i ideja ce doci sama po sebi.

Eto, toliko od mene dok ne uslikam pilu
 
Z

Zip

Guest
krx pozega kaže:
Zdravo Zip!


Ali ne bojim se ja za nju več nju neko uredno obilazi :cry: :twisted: :lol:

Djeco ako imate problema sa nesanicom..radite cijeli dan u šumi i vidjet čete kako se slatko spava upravo onako kad vam padne suha grana na glavu :wink: :D


Da, da i kod mene je šumu prije par mjeseci jedan obišao sa svojom štilovkom pa je jedan podeblji hrastič dobio noge, kaže lik zajebo se malo za među, a prva međe udaljena 100 metara :shock:

Å uma umori, posebno ako ne radiš fizički dugo pa onda u jednom danu dođeš rezat 10-20 metara, ja bi odmah zaspo čim sjednem na panj i popijem ožujsko!!! :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Dečki moji nikad se bolje nisam osječao i fizički i psihički kao kad sam se dobro naradio u šumi..to je čudo jedno

Odemo dva dana u godini..narušim i onda pomalo izvozim kad imam vremena..vitla nemam ali zato imam državnu šumu pokraj punu deeeebeeelih hrastova :evil: sline mi cure kad ih vidim...

Å uma je i jebena para samo da je imat dobru ekipu...
 
Z

Zip

Guest
Bobo kaže:
Mi smo imali Stihl 032 koju je stari nekako nabavio iz njemacke. Teska ko sam vrag, jer je cijela metalna, a plastika je jos teza od metala...

Sluzila nas poslusno preko 20 godina dok joj jedan nosac cilindra nije otpao, te se cijeli odvalio... Jedva nasli polovan cilindar i klip s karikama, no jedna karika je nakon 3-4 godine pukla, te joj je dosao kraj... Sad je u podrumu u kutiji i ceka neke malo bolje dane...

Eto, toliko od mene dok ne uslikam pilu

Godinama sam radio sa STIHL 070-to se zove težina, godzila među štilovkama, starosti preko 30 godina,
-potrošnja goriva nakon 30 godina-no coment
-potrošnja ulja-no coment,
-buka-no coment

Zapravo motorka nije za 21 stolječe ali ta nigdje nije zakašljala, dok ove male štilovke sad kašljucaju!!!
 
B

Bobo

Guest
Stihl 068 je koliko znam omiljena medju sumarskim radnicima...

A sto se rada u sumi tice: Stari radi na motorki, brat i ja slazemo na hrpe, s tim da prat krese granje s drva. Ja tovarim na prikolicu i izvozim drva iz sume. na dan nam je rekord 5 prikolica, a na prikolici bude po 2.5-3 metra drva...

Dok odvezem i istovarim prvu prikolicu, brat je naslagao vec za pola druge prikolice, a stari narusio za jos jednu cijelu. Dok odvezem drugu prikolicu, stari je vec narusio sva drva planirana za taj dan, i krece loziti vatru, te pece slaninu i kobasice. Natovarim 3. prikolicu u medjuvremenu. Najedemo se ko medvjedi, malo odmorimo u nekoj debeloj ladovini i ja vozim tu 3. prikolicu kuci. Stari i brat slazu drva za zadnju prikolicu i zajedno tovarimo 4. prikolicu, i ak ofali, stari srusi jos koje drvo, da ne idemo "prazni" kuci. popakiramo stvari i idemo kuci sretni i zadovoljni...

Jos dva takva dana i sume ne vidimo dok ne krenemo brati gljive...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
U krvav je to posao nisam puno bio u sumi ali je jeben.Jednom smo ujak i ja u zimi za dana napravili 22mt drva izrezali u metrice deblje metrice rascjepali i slozili ,Drugi dan nismo napravili ni 5mtr.nismo mogli osobito ja koji sam spadao sa metricom debelom kao pivska boca. Ima nedaleko od moga sela ima njih 3-4, otac i sinovi koji su skroz u sumi,To su ludi ljudi rade sa rakovicama 65 traktori su strava,njih clan Bajki sigurno zna.Gdje oni idu sa traktorima ja nebi pjeske tamo.
 
B

branko

Guest
pod tockom jedan ti ne mogu nista odgovoriti jer ja koristim husqvarnu , 350 za manje rusenje i ciscenje a 357 xp za vece rusenje sa obje sam super zadovoljan, ova 350 je stara cca 12 godina i dosad nisam imao nijedan veci kvar osim standardnog mijenja vodilice i pogona lanca , 357 imam tri cetiri godine i isto radi bez problema mada s njom ne volim previse raditi jer je teza. imam cca 1 ha sume na tri lokacije, svaka je drugacija o njima sam vec pisao u jednom prethodnom postu. ali u sumama malo rusim vecinom ili kupim za rusenje ili cistim kanale oko parcela. u jednoj od ove tri sume samo bio samo jednom ali vjerojatno me nece tako brzo vidjeti opet barem ne da bih rusio. jer samo za primjer da je bukva cca 1 m promjera a ja joj mogu s krosnje trgati grane (nije da je ona toliko niska vec je u vododerini od cca 30 metara). dosad nisam napravio neke vece stete (osim jedne jabuke na vrtu) a hvala bogu ni sebi ni nikome od drugih. na stranici od jonsereda ima dobar video za pocetnike kako rusiti i sl. savjeti (na engleskom je ali slika vise vrijedi nego sto rijeci).

http://www.hr.jonsered.com/node246.aspx

inace partner nije tako losa firma ako se koristi za ono sto je namijenjenaa to je za povremeno rusenje i ciscenje po vrtu. partner, poulan, mcculloh i jonsered su sve brandovi husqvarna group.
 
Z

Zip

Guest
branko kaže:
pod tockom jedan ti ne mogu nista odgovoriti jer ja koristim husqvarnu , 350 za manje rusenje i ciscenje a 357 xp za vece rusenje sa obje sam super zadovoljan, ova 350 je stara cca 12 godina i dosad nisam imao nijedan veci kvar osim standardnog mijenja vodilice i pogona lanca , 357 imam tri cetiri godine i isto radi bez problema mada s njom ne volim previse raditi jer je teza.

Kad sam kupovao stihlovku, dvoumio sam se između jače Husqvarne i slabije Stihlovke, cijena je bila slična, manje-više!!

Sad več dugo nisam bio u šumi, ostalo mi je mješavine benzina i ulja(stihlovog) i sad čujem spiku neki dan da ne valja koristiti mješavinu stariju od šest mjeseci!! :shock:
Zašto??
U čemu je fora???
Mislim, neče sa valjda rastopit motorka!!! :?:
 
B

branko

Guest
Ljudi u mom selu 90% imaju husquarne, i dosta ih se zali na to sto imaju samo jednu kariku na klipu, pa ih moraju cesto servisirati (svakih 10 godina)... Ima jedna tomos, i jedna McCulloh...

moja 350 definitivno ima dvije karike, naime ove "zime" mi je otpao onaj komadic metala na svijecici (na koji elektroda baca iskru) pa sam je morao rastepsti da bih ga izvadio, a kako je glava i cilindar iz jednog komada vidio sam i klip i ima definitivno dvije karike.

ad več dugo nisam bio u šumi, ostalo mi je mješavine benzina i ulja(stihlovog) i sad čujem spiku neki dan da ne valja koristiti mješavinu stariju od šest mjeseci!!
koliko su meni objasnili sva ta kvalitetnija ulja su "ekoloska" i nakon odredjenog vremena se raspadaju na neskodljive sastojke (ako su pomijesana sa benzinom) .
 
Z

Zip

Guest
koliko su meni objasnili sva ta kvalitetnija ulja su "ekoloska" i nakon odredjenog vremena se raspadaju na neskodljive sastojke (ako su pomijesana sa benzinom) .


Å to bi značilo da se motorka dobro ne podmazuje onda, ima logike, ima!!
 
B

Bobo

Guest
Idem danas na selo, pa cu i ja uslikati nasu...

A pod ovim "ukradena ispred ociju" mislis na sto?
Dali ti neku mladu i nadobudnu djevojku da ti pravi drustvo, dok decki "posude" motorku ili je ipak nesto drugo u pitanju?
 
Z

Zip

Guest
Ratarko kaže:
Evo moje dvije Stihl 034 i 180 .
Također sam imao 029 ali mi je kulturno ukradena ispred očiju .

Ej, nisam znao za to, kad je ta krađa bila, jesi prijavio to???

Uskoro idem u šumu pa ču probat uslikat obje svoje motorne pile!!

Ako budete dobri samnom možda uslikam i malog ferca IMT-533-DE LUXE-MADE IN YUGOSLAVIA in action!! 8)

Ako mi stari dozvoli, znaš njega!!
Ako me vidi sa digitalcem u šumi, bit če ono: Whata fuck, gad demett!! :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Ma to je bilo kulturno ukradeno .

Pazi sada :

Tražio sam po selu kao muha bez glave nekoga da mi pokrči jedan kanal . Napokon pronađem jednog lokalno naslonjača zida ispred trgovine da mi to uradi . Pogodimo se za posao . Ja mu dam motorku Stihl 029 , gorivo , ulje , i piče - hranu ne , plus 100 € za 350 metara kanala kojega je trebalo okrčiti ( naravno motorku mora vratiti kada posao završi ) .

Kada je sve bilo gotovo dođe on po lovu ali motorke nema , reko gdje je motorka ? Kaže da se pokvarila pa je od nekih drugih dijelova sastavio moju da bi mogla dalje raditi te da ta moja onda više ne postoji jer ima neke njegove dijelove . Ehh , svašta . Kada mene i lokalni cugeri uspiju preveslati ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh