• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK poboljšanja i nadogradnje

Valjevac

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
6
Poštovani,
evo upravo sam ušao u kuću i da se javim posle pokušaja nameštanja paljenja na mom motokultivatoru koji je na žalost ostao bezuspešan jer je nisam dobio varnicu na svećici, mada mislim da modul i dalje nema dobru masu pa ću sutra poraditi na tome, dok sam tako sedeo u garaži i posmatrao moj problem, slučajno sam pogledao u vanbrodske motore (tzv. pente) koji su moj prvenstveni hobi sasvim slučajno došao do jedno vrlo zanimljivog otkrića, molim moderatora samo da me uputi u kojoj temi mogu da pišem o eventualnim nadogradnjama motokultivatora, a reč je o alnaserskom paljenju za motokultivator.
Unapred zahvalan
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E ova ti je zakon prijatelju, piši malo o tome... ima ljudi koji startaju 14 ks na štrik.... nije problem meni, ali ljudima od 65+ godina starosti je....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nije to baš tak jednostavno za napraviti, kak se čini. Najveći je problem montirati vijenac na zamašnjak, ak motor nije bil predviđen za elektro start. Slijedeći je problem najti odgovarajući anlaser.

Ova varijanta s vanbrodskog motora...nisam siguran kak bu to išlo, jer tam anlaser stoji vertikalno, pa mu zupčanik sam pada dolje. Na MTK stoji horizontalno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
ima ljudi koji startaju 14 ks na štrik.... nije problem meni, ali ljudima od 65+ godina starosti je....
A Ursusa nisi na kurblu mogel upaliti :(giggle)::(giggle):

Tema je u svakom slučaju interesantna, jedva čekam da se kolega javi sa idejama, a i Puknuti bi mogel ponoviti slike od svojeg preinake
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ma nek bude i jato časnih, samo nek su slike u temi.
Ja znam da ti to imaš na svojem dorađeno, a znam gde je i gumb :icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naj mi skule trgati s tim gumbom ..:lol:

ZJ , vjenac je najlkše ugraditi , ostalo je igra živaca i strpljenja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ma nek bude i jato časnih, samo nek su slike u temi.
Ja znam da ti to imaš na svojem dorađeno, a znam gde je i gumb :icon_lol:

Kaj ti mali muha pokazal gde je? :icon_wink::icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
...ZJ , vjenac je najlkše ugraditi , ostalo je igra živaca i strpljenja
Mislil sam na "izbjeći magnet i ugraditi pod poklopac". Dalje sve probleme i sam znaš.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A Ursusa nisi na kurblu mogel upaliti :(giggle)::(giggle):

Tema je u svakom slučaju interesantna, jedva čekam da se kolega javi sa idejama, a i Puknuti bi mogel ponoviti slike od svojeg preinake

Usro bi prije trebal na reparaturu motora jer teško pali i lijeti i zimi... bez grijača ništa dok je hladan i ljeti i zimi... no to je od oca pa nemam brige s tim...

Da ti vratim kurblu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislil sam na "izbjeći magnet i ugraditi pod poklopac". Dalje sve probleme i sam znaš.
Magnet ne treba izbjegavati nego izbaciti , ako imaš elektropokretač znači da imaš i akumulator ..a onda je do iskre lakše nego ikad .


vaš velečasni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Uz dužno poštovanje, nebi se složil s tobom.
Više volim imati nezavisnu iskru od akumulatora, a tak i ima većina malih benzinaca.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Di je ideja?

Olympia čeka, tj. ruggerini D...

Nebum valjda od Ursusa kurblu moral prerađivati? :(giggle)::(giggle):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uz dužno poštovanje, nebi se složil s tobom.
Više volim imati nezavisnu iskru od akumulatora, a tak i ima većina malih benzinaca.

velečasni piše

uzor uvjek treba tražiti u velikima a ne u malim
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
I tako, ništa od ideje, a velečasni neće poslikati kak je to on napravil (možda je, ali ja to ne mogu naći :) )....

Neznam gdje nam se glavni "akter" ideje izgubil? Valjda plovi s brodskim motorom pa ne može izvaditi sistem paljenja...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Svetlosna signalizacija na motokultivatoru

Evo kako je moj komsija napravio komplet svetlosnu signalizaciju na svom imt 509,ima svetla,zmigavce,2 sirene i jos nesto(neznam tacno sta)jedino mu jos alnaser fali
slike-059.jpg

slike-046.jpg

slike-049.jpg

slike-052.jpg

slike-054.jpg

slike-056.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Svetlosna signalizacija na motokultivatoru

Svaka mu cast na trudu.
Ocito je puno na njemu i sve radi s njim.
Ja bi jedino stavil manje,(sitnije)prekidace(saltere).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Svetlosna signalizacija na motokultivatoru

Ode to sve začas dolje , od vibracije
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Re: Svetlosna signalizacija na motokultivatoru

I to sa žaruljama H4, upravljačka kutija je skoro pa veličine mtk, ali nema veze bitno da funkcionira.:(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh