• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesrece,kako sprijeciti ili pomoci

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nazalost, danas poslije 16h ugasio se zivot jednog mladica u automobilskoj nesreci kod Stefanca(okolica Cakovca).Naletih na nju nakon par minuta,ispred mene par auta a nekoliko ljudi prilazilo autu u grabi kraj ceste te se vracali,kad smo prosli tocno mjesto nesrece stadoh i upitah kroz prozor(jer su dva ostala da pomognu)jel ima ko u autu i dali je ziv,ima decko ima i puls veli on.Ugasim auto i izidjoh da pomognem te kazem jer ima ko deku da ga pokrijemo i krenuh k autu kroz snijeg do koljena,ugledah mladica s glavom na volanu krvave glave bez vidljivih znakova zivota.Poceo sam razmisljati kako da pomognem jer smo bas prosli tjedan imali kratki kurs prve pomoci no tada zacuh sirenu hitne koja je vec dolazila te se makoh da ne smetam.Kasnije sam cuo da je mladic poginuo na licu mjesta al me sad muci ,da sam stigao tih par minuta ranije dal bi imao sansu da mu pomognem.Zato vas molim dragi prijatelji Vozite opreznije uvjeti su losi,cuvajte se u svakom poslu i pazite,uradite kurs prve pomoci mozete pomoci i sebi i drugima ja sam mozda stigao prekasno mozda bi bilo i uzalud al ostaje mozda... i nestao jedan mladi zivot.:icon_sad::icon_sad::icon_sad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
mozda bi bilo i uzalud al ostaje mozda...
Taj osječaj i mene pere več godinama jer sam bil u sličnoj situaciji.
Nije riječ o prometu, ali isto sam možda, možda, možda ........ Taj možda me bu pratil čitav život
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo tek sad mi potekle suze za nepoznatim mladicem i razmisljam samo o tome,neznam kako cu spavati zbog onog mozda al vas molim uradite kurs prve pomoci ako ste zaboravili,mozda se necete morati pitati jesam li imao sanse, mozda cete stici na vrijeme.:icon_oak::icon_pray:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisi mogao ništa. Postoje u životu situacije na koje ne možemo utjecati i one koje ne možemo izmijeniti.Taj osjećaj bespomoćnosti ostaje dugo i neda duhovnog mira. Treba vremena da se emocije slegnu i prihvati realnost.
Mogla bih, ali ne mogu nešto više o tome reći,.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ali, uvjek ustaje negdje u podsvjesti onaj ali ....
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Više puta sam imao takva sranja na cest dok sam vozio kamion i mogu reći nakon što vidiš kakvo sranje složi na cesti i polomi se dođe ti da ga ne vadiš nego šakom još opališ. Srećom nisam bio u prilici da se seronja izvuče a da netko nedužan naje*e. pamet u glavu i oči na cestu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
@ fusher nisi skontal smisao teme, nimalo. Stvar je u onih minutu prije, a ne ko je kriv
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da si stgel prije znači da si brže vozil a to znaci da bi bil možda u nekoj drugoj grabi
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
@ fusher nisi skontal smisao teme, nimalo. Stvar je u onih minutu prije, a ne ko je kriv

jesam
al jbg nemam empatije za nekog tko drži glavu u torbi. Ako je izletio s ceste i poginuo predmnijevam da nije baš imao glavu na ramenima. Možda sam u krivu.

cca 2005, mislim subota prije uskrsa, gužva od gastarbajtera, vozim od Lipovca prema Sl brodu, magla da možeš zabit čaval i okačit kaput, vozimo na nekih 10-15 metara jedan od drugog brzinom kojih 40kmh, a majstori po preticajnoj lome preko 100. odjednom nebo treperi narandžasto, zabio se majstor u pokvareni kombi pun turčina. Stigli na vrijeme, možda 30 sekundi nakod sraza, al meni došlo da ga dizalicom onako mrtvog namlatim! Brkati turčini umjesto kući zvršili na traumatologiji. Odtad stajem ne na zaustavnoj nego se penjem gore na travu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hotela znam da ti je jako teško, ali jadnik jednostavno nije imal sreću. Pa nisi ti znal prije da nekome treba pomoć, kaj bi se požuril. Opet da si kojim slučajem brže vozil tko zna kaj bi bilo, možda ti u grabi kak veli puknuti, ili bi možda mjesto prošel prije nastradalog mladića pa ne bi ni znal da je trebal hitnu pomoć. Na neke stvari nažalost jednostavno nemremo utjecati.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok drustvo,vidim tema zamrla daj boze da nema nesreca.
Evo kaj mi se desilo naki dan.Dovuko sam iz austrije pivsku bacvu onu 50l rosvajnu za toceno pivo,mada se zbog nje malo svadjo s Perom bosancem.
Na sebi ima neki cep a nisam ga znao skinut,pito jednog austr. kako se skida on rece samo trebas necim odvrnit.
Probo ja rolcangama a sin drzo bacvu da se ne okrece,islo to u redu a sin pita dal nema pritiska vnjoj,mortik malo velim ja al bu zisel kroz gvint.
Drugi sin je nekaj busil nedaleko nas pa sam osel glet kak ide a ovaj je nastavil dalje sam,BUM puce odjednom, odleti sin na guzicu naocale nadrugu stranu .Prepo se ja za njega,vidim glava u redu samo nos krvav posjekotina malo dublja,pitam jel dobro(svijest) jauce on boli nos i zubi.Otisli na hitnu,poslsli nas doktoru,dobio flaster par dana i tetanus u ruku(BOJO SE U GUZICU).Dobro je proslo,osto mu malo oziljak a ja dobio zabranu od skvo da ne dovlacim vise nikakve gluposti iz Austrije.
Evo moje iskustvo s bacvom,nadam se da ce nekome pomoci i ak bude ko sarafio nek prije ispusti pritisak,stisnuti u sredini necim onaj gumb(feder je dosta tvrd).:(wait):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Sreća kaj je hercegovačka (bosanska) glava...
Zamisli da ga je štopl pogodil u ruku. Sigurno bi ju ftrgel :D:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kod nas je prije par godina čovjek poginuo kad ga je čep udario u glavu.

Sreća da je sin dobro, a ubuduće dobro provjeriti prije nego što se bilo šta nepoznato rasklapa, buši, sjecka i slično.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok drustvo,evo malo treniram lijevu ruku,desna na dva tjedna u defetku(nije zbog one noveteme nase drugarice Jo).
Nesreca na poslu,aluljestve bile naslonjene na zeljeznu skelu(ca.2,30m visine) ja pozurio gore nesto izmjerit,odose ljestve dodjavola,uvati se nekako lijevom rukom a desna ostala zakacena kroz rukavicu na onoj zeljeznoj kukici di se ploce skele kace.
Gadno je izgledalo,prvi put si ugledo zivac i tetivu,no sad sam pokrpan i upoznao nedostatak rukavica.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dobro je, lijeva je bitna, desna je ionako samo pomoćna.
:icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Heba ga, Hotela, pa čim se ti primiš nekakvog posla, netko nastrada :(giggle):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Eee, a sta je radila u krevetu. Da nisi i ti umjesao tu prste.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ma to je starija žena, iskrenula se da pogleda na sat i iskoči rame.
 

Najnoviji postovi

Na vrh