• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NH T6080 vs. DF agrotron 150

G

Gaso10

Guest
Pozdrav svima!!!
Kupujem novi traktor pa me zanima vase misljenje koji je od ova dva bolje uzeti. Molim vas da napisete svoja misljenja te da budete realni. Ako netko ima takve traktore ili je imao, neka bude realan u svemu dakle zanimaju me njihove mane takoder i vrline. znam da svatko svoga konja hvali ali u ovome bih vas molio da budete realni.

Unaprijed hvala!
 
G

Gaso10

Guest
Traktor: New Holland
Model: T6080

ZAŠTITNI OKVIR / KABINA
• Komforna, klimatizirana
• amortizirana, tonirana stakla, prednji i stražnji brisač
• Sjedalo zračno, pomoćno sjedalo priprema za radio sa radio aparatom

MOTOR
• Tip: NH Tier III, 6 cilindara Turbo, Common Rail ubrizgavanje, intercooled, 4 ventila po cilindru zapremine 6728 cm3
• Snaga ISO 14396: 114 / 155 kW / KS
• Power management – max povečanje snage: 131/178 kW/Ks
• Okretni moment: 690 Nm
• Porast momenta: 37 %
• Spremnik goriva: 300 l

TRANSMISIJA
• RangeCommand™ -Semi Power Shift 18 + 6 sa supersporim brzinama (40 km/h)
• Elektro - hidrauličnim reverzorom (PowerShuttle)
• Kvačilo: hidraulično-višelamelasto (naprijed-natrag)

POGON
• 4WD, elektro hidraulično uključivanje sa mogučnošću ručnog ili automatskog uključivanja i isključivanja

KARDANSKO VRATILO (PTO)
• Stražnje: 540 /540E/1000 o/min
• Elektro – hidraulično ukapčanje
• Kontrola na stražnjem blatobranu

HIDRAULIKA
• Elektro hidraulična kontrola (EDC)
• Kontrola na str. blatobranu
• Crpka: varijabilna 113 l/min
• Mogućnost podešavanja protoka ulja na vanjskim utičnicama
• Vanjski pomočni cilindri hidraulike
• Stražnja podizna sila na krajevima kugli poluga: 8257 kg
• Kat: II/IIIN s brzim kopčanjem
• Hidraulične utičnice stražnje: 8 mehanički upravljanih

KOČNICA
• Prednja + stražnja
• Zračne kočnice prikolice s kompresorom (II krug)
• Neovisna parkirna
 
G

Gaso10

Guest
• DEUTZ motori (EURO II) s visokim konstantnim okretnim momentom i radnim područjem, snage 108 – 150 KS
• EMC elektronska regulacija rada motora
• četverostruki ZF POWERSHIFT+POWERSHUTTLE mjenjač za mijenjanje brzina pod opterećenjem s 24/24 promjena smjera kretanja bez pritiska na papučicu kvačila
• 4 brzine kardana: 540/540E i 1000/1000E
• hidraulika s prepoznavanjem opterećenja i elektronskom regulacijom
• ogibljena prostorna panoramska kabina s najboljom preglednošću i klima uređajem
• garancija na DEUTZ motor 2 godine; garancija na ZF mjenjač 1,5 godina

TEHNIČKE KARAKTERISTIKE AGROTRON 150
Motor Deutz tip BF 6 M 2012 C

Nominalna snaga 107kW/145KS Maks. snaga 110kW/150KS Cilindara 6vol./6057cm3
KABINA AGROTRON originalna integrirana izolirana kabina,klima uređaj, buka 73 dB
MJENJAČ ZF POWERSHIFT 24/24, POWERSHUTTLE
Max. brzina 40km/h
Priključno vratilo 540/540E/1000/1000E o/min
HIDRAULIKA AGROTRONIC-hD, trozglobna poteznica kat. III/II, WKS sistem brzog kopčanja
Podizna sila 6200 / opcija 9200 KN Kapacitet pumpe 83l/min (200 bara)
Hidraulični izvodi 4 dvoradna DIMENZIJE Težina 5460kg Duljina/Širina 4587/2304mm Visina 2922 mm
 
G

Gaso10

Guest
Eto to su karakteristike traktora izmedu kojih se dvoumim, pa mi recite sto mislite koji je bolji po vasem misljenju.
 
G

Gaso10

Guest
NH T6080 -------------------------------------- 54.500 € + PDV god. proizvodnje 2008. stoji na lageru nekoristen
DF Agrotron 150 ------------------------------ 54.200 € + PDV god. proizvodnje 2009. stoji na lageru nekoristen
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Oba traktora su ti jako dobra, ne može biti ni jedan loš. E sad koji ti je ovak draži sam odluči. Meni su oba odlična
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
i ja bi preporučio zelenka jer new holland se nije pokao kao najbolji traktor. dost kvarljivi na sitnicama. ali kako hočeš. i mislim da ti je deutz manji komfortniji traktor od new hollanda.
svaka čast new hollandu ali ipak bi dao prednost df švaba je švaba. jet da ima talijanskog dosta ali ipak ;)
 
G

Gaso10

Guest
Ma i mene to muci... al sto se tice talijanske proizvodnje shvatio sam da nema traktora vise koji se ne sastavlja u italiji za nase trziste, mislim ima al njima je i cijena paprena..... a sto se tice NH takodjer sam se raspitivo i svi kazu da je dosta los servis te da se jako tesko nabavljaju dijelovi a usto su i jako skupi, a sto se tice DF-a da je puno lakse pronaci dijelove i puno manje je elektronike ubaceno u njega te je lakse izvrsiti popravke.

A sto se tice komfora u kabini NH-u skidam kapu jer ima perfektno napravljenu kabinu u kojoj covijek stvarno moze uzivat dok radi, dok DF-ova kabina je prostrana ali nije bas tako udobna kao od NH-a
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma dobro sad cijepidlačiti oko dizajna i koji je udobniji da se nabrajati ali to je traktor pa nemože biti ugodan niti u jednom pogledu :mrgreen: . imaš gramera u obadva tak da te to nek ne brine.
komforta u kiabini imaš više u nh ali kažem u okretanju na njivi i sotalim poslovima manji je i prikadniji od nh kolko sam vidio u živo. a ti odluči
 
T

tomonh

Guest
Ja imam predhodnika Tm 155 i zadovoljni smo.Par sitnica kao i na drugim traktorima ima sad 3350sati,sad če bit 4 godine.Šogor od tatinog bratiča uzeo prije 1.5godinu t6080 i prezadovoljan je.Novi motor i manje troši jer moj ima 7500ccm,a novi 6800ccm.
Servis bi mogel bit bolji,al ima i drugih puno puno gorih,a djelova uvijek ima.Malo ti je holand veči,teži i nešto sitno jači.
Meni je tiha patnja T7060, al smo povoljno naletili na TG285 pa smo ga uzeli.
Sam znaš za kaj ti traktor treba pa odlući...dal ti ta mala razlika kaj znaći.
DF slabo sam vidio u radu tak da neću sudit...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
kako su razlike u nijansama ja bih uzeo onaj koji bi mi dali za 50ooo+pdv jer im traktori stoje a i ne prodaju se baš kao prije :mrgreen:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
kao što breza veli sad je vrijeme za cijenkanje...
a sigurno bude neko popustio samo da se riješi traktora sa skladišta i to jos starija godina s tim da je NH sad vec dvije godine star...

ma ima da ima skineš cijenu odmah u startu...
il dodes k jednom i velis da je ovaj drugi odlučio spustiti cijenu, ali da se tebi više sviđa ovaj i tak kod oba dva prodaš priču, pa da vidiš... jedan bude garant drugi dan zval sa još povoljnijom cijenom.... 8)
 
G

Gaso10

Guest
hvala ljudi, kad stigne nesto javim vam se, ali necu srljat treba dobro sjest i razmislit, ipak to nije stvar koja se kupuje na tijedan dana vec na dugorocno....
 
T

tomonh

Guest
Teško da če holanda spustit kad mu je cjena oko 58000,dosta su i spustili
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Gaso10 kaže:
Ma i mene to muci... al sto se tice talijanske proizvodnje shvatio sam da nema traktora vise koji se ne sastavlja u italiji za nase trziste, mislim ima al njima je i cijena paprena..... a sto se tice NH takodjer sam se raspitivo i svi kazu da je dosta los servis te da se jako tesko nabavljaju dijelovi a usto su i jako skupi, a sto se tice DF-a da je puno lakse pronaci dijelove i puno manje je elektronike ubaceno u njega te je lakse izvrsiti popravke.

A sto se tice komfora u kabini NH-u skidam kapu jer ima perfektno napravljenu kabinu u kojoj covijek stvarno moze uzivat dok radi, dok DF-ova kabina je prostrana ali nije bas tako udobna kao od NH-a


New Hollandov loš sevis? :evil: Da skratim priču - ako ste dužni tvrtki lovu niste na hitnoj listi,tko uredno plaća servise taj ima prioritet. Zato i priče o lošem servisu... 8 servisera radi na terenu tako da se sve stigne obaviti u kratkom roku. Dijelova ima svih,imamo veliko skladište rezervnih dijelova. Ako je hitno drugi dan dolaze dijelovi iz Italije - glavno skladište je u Udinama. Cijena dijelova je u istom rangu kao i ostalih proizvođača traktora.... Znam ja dobro kakve su cijene servisa "zelenih" :mrgreen: traktora... Više vrsta zelenih :idea: Dođite u Puščine i isprobajte traktor ;)
Ne,ja nisam trgovac ;) :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh